Альпійська гірка: види, вибір рослин, як зробити своїми руками

Дизайнерське прикраса саду альпійська гірка

Одним з найпопулярніших способів оформлення заміської ділянки на сьогоднішній день є створення альпійської гірки або альпінарію.

Якщо у вас є місце і досить засіб, для того щоб втілити цю красу в реальність тоді необхідно скласти для себе план робот і виконувати їх у правильній послідовності.альпійська гірка

Для початку необхідно підібрати майбутнє місце розташування вашого незайманого куточка. Ваш вибір повинен переважно зупинитися на сонячній ділянці.

Не забувайте і про те, що кам'яний сад повинен радувати ваш погляд, тому розташовуйте його в тому місці ділянки, який ви часто будете споглядати.

Якщо ви врахували всі ці вимоги, починаємо готувати необхідне місце для альпінарію.альпійська гірка

Як зробити альпійську гірку

Отже, необхідно вирити котлован, в якому укласти дренажний дно. Глибина котловану е повинна перевищувати 1 метр.

Дренаж в такому випадку необхідно для того, щоб під впливом різного виду природних умов, ваша альпійська гірка не стала просідати і провалюватися під землю.

Хороший дренажний ефект нам може надати бита цегла, за допомогою якого укладаємо дно виритого котловану.

Також цегла можна замінити щебенем, керамзитом або гравієм. Обраний вами матеріал залежить від того, який із запропонованих вам більш доступний.альпійська гірка

Після цього укладаємо наступний шар, який можна зробити за допомогою піску, або перемішавши пісок і гравій. Як тільки у вас залишається 30 см до поверхні необхідно використовувати родючий грунт, яка повинна бути утрамбована.альпійська гірка

Укладання каменів в альпійську гірку

Наступним етапом створення альпійської гірки є укладання каменів. Саме цей етап включається в відоме всім поняття ландшафтний дизайн. Розміри каменів необхідно підбирати відповідно до масштабів ділянки і розміром будинку.

Відповідно, якщо територія маленька, то великі валуни використовувати не варто, щоб не додати вашому альпінарію грубості.

У систему ландшафтного дизайну також входить колір і фактура каменів, які повинні бути підібрані відповідно з основним стилем вашої ділянки, а також поєднуватися з рослинами, ростуть на ньому.

Дуже часто люди намагаються створити неповторну і індивідуальну гірку, що найчастіше призводить до втрати цим засобом ландшафтного дизайну природного вигляду. Для створення природного ефекту вам досить обмежиться одним видом каменю, укладання якого повинна здійснюватися ярусами, як дитяча пірамідка.

При цьому кожен шар необхідно пересипати вологою землею, а верхівку при цьому можна вимостити з оригінального виду.

Укладати камені слід так, щоб між ними потім змогли прорости рослини, посаджені вами або принесені вітром. Головним критерієм при будівництві кам'яної гірки повинна бути її краса, незалежно від того зростає там щось чи ні.альпійська гірка

зелений альпінарій

Якщо вам до душі зелений альпінарій, тоді необхідно потурбуватись про грунті. Для цього необхідно змішати торф з глиною.

Такий коктейль не розтікатиметься по ділянці під час дощів, а торф допоможе рослинам швидше пробитися назовні під час появи перших сонячних променів.

Також в таку суміш можна додати гравій, для того щоб грунт добре пропускала вологу. Також слід перед засинанням грунту перевірити його на чистоту від бур'янів і шкідників. Це позбавить вас в майбутньому від боротьби з ними.альпійська гірка

Рослини для альпійської гірки

Після того, як ви закінчили всі підготовчі роботи, настає самий чудовий момент - висаджування рослин на території вашого альпінарію.

Для початку, в верхній частині гірки необхідно висадити великі форми, до яких відносяться чагарники, невеликі деревця або великі рослини.

Якщо ваш кліматичний пояс дозволяє вам використовувати спеціальні високогірні види рослин, тоді ваша гірка буде ще природніше, але якщо у вас немає такої можливості, тоді скористайтеся звичними для вас декоративними кущами.

Далі слід відвести місце для багаторічних трав, які будуть радувати ваше око довгий час.

Для того щоб озеленити територію альпійської гірки, можна використовувати багаторічні рослини, які служать бордюрчиком в інших композиціях або приховувачами грунту.альпійська гірка

Вони потрібні для того, щоб незалежно від інших рослин постійно озеленювати вашу гірку. Один з головних чинників, який слід врахувати при посадці рослин це їх сумісність і невибагливість. Якщо пропустіть цей момент, тоді вам доведеться постійно доглядати за вашими вихованцями, що не принесе ніякого задоволення, а така гірка дуже швидко набридне.

Необхідно пам'ятати і про те, що рослини слід садити за черговістю цвітіння, тоді ваша гірка весь час буде красивою і привабливою.