Півонія японський: посадка і догляд, популярні сорти, фото.

У XX столітті в США і Європу з Японії привезли півонія молочноцветкововий з незвичайною формою квітки: у квітки один або два ряди зовнішніх лепесточков, а в центрі - тичинки, які трансформовані в язичкові пелюстки.

Плодолистки були фертильними, а тичинки, стерильними. Рожеві, червоні або білі зовнішні пелюстки спільно з жовтими тичинками надавали пиону якусь оригінальність.

Півонія японський

Повітряні, легкі квітки, ширяють у повітрі, як метелики, стали називати "японськими". Листя з гофрованими краями, теж додавали пиону екзотичності.

Зовнішність японських півоній абсолютно не збігався з поданням про бездоганній формі квітки, яке склалося на Заході. У XIX ст., В Європу з Китаю потрапили китайські півонії, сорти півонії молочноцветкового.

Близько 100 років селекціонери, використовуючи сорти півонії з Китаю, працювали над створенням махрових квіток з величезною кількістю пелюсток.

Півонія японський

Кращою вважалася розовідний форма. Такий квітка, охарактеризований плавної округлістю, має великі пелюстки, щільно заповнюють весь обсяг.

До недавніх пір всі сорти півонії молочноцветкового називали китайськими, хоча, за зовнішнім виглядом вони вже не стали бути схожими на старі китайські культивари.

Квітки цих півоній стали формою, яка відповідає смакам того часу. Сьогодні культивари півоній з розовідний формою найпопулярніші і найпоширеніші, в Росії.

Півонія японський

Здавалося б, що японські півонії також повторять долю китайських півоній - залишиться назва, а вихідні сорти зовсім зникнуть. Але цього не сталося.

Нові півонії полонили багатьох, стали предметом для наслідування. Західні селекціонери почали виводити схожі сорти, і в XX столітті в садову класифікацію додали групу півоній з японською формою квітки.

Кількість японських півоній з кожним роком збільшується, сьогодні це 10-15% сортименту трав'янистих півоній, проте багато культивари не схожі один на одного.

Півонія японський

Півонії в Японію потрапили з Китаю в VIII столітті з буддійськими ченцями, тому їх можна віднести до китайських півоній. Відповідно до сучасної систематикою вони походять від видового півонії молочноцветкового.

Тепер ми знаємо, що виводили японські півонії в декількох клубах країни. У кожного клубу були свої правила щодо форми квітки.

Наприклад, відомий сорт півонії ' Kokaden ', який використовувався селекціонером Іто для виведення перших міжсекційних гібридів, мав білі напівмахрові квітки.

Півонія японський

Велика частина нинішнього сортименту японських півоній створена в США. У середній смузі Росії японські півонії надійні і холодостійкі, добре ростуть, вступаючи в фазу пишного цвітіння вже на 3 рік після посадки.

Однак деякі сорти японських півоній з червоними пелюстками розвиваються повільніше і пишно цвісти починають на кілька років пізніше.

Американські селекціонери вивели міжвидові гібриди молочноцветкового півонії і лікарського півонії з японською формою і раннім терміном цвітіння. Найпопулярніші з них - червоні 'Чоколов Соулджер' і 'Уолтер Мейнс' .

Півонія японський

Агротехніка японських півоній традиційна. Темна півонії, найкраще садити в захищених від вітру місцях. Ці сорти застосовують найчастіше на зрізання в букети для створення гарних композицій і в озелененні.

Всі популярні півонії японської форми - двоколірні. У світло-рожевих і білих і сортів стамінодії як правило жовті, а у Темна японських півоній - знизу того ж забарвлення, що і пелюстки, проте з золотистими кінчиками.

Півонія японський

Самі распрастраненние в Росії культивари молочноцветкового півонії з японською формою наступні:

з білосніжною забарвленням пелюсток - 'Джон ван Леувен' , 'Бу Ті' , 'Дрім Міст' , ' Карарра ', 'Мун оф Ніппон' Йеллоу Кінг ' ;

з рожевим забарвленням - 'Бетті Гроф' , 'Ама Але Соди' , 'Вага-тернер' , 'Велма Аткінсон' , 'Перлова Розсип' , 'Кукені Джіші' , 'Кінсуі' , 'Сюрприз' , 'Неон' , 'Фазі Топ ' ;

з червоним забарвленням - 'Акрон " , " Чарльз Бурджес' , 'Гей Парі' , 'Уаіт Кеп' .

Японські півонії в Росії дуже популярні. Ще, ці півонії зручно використовувати для селекції в якості материнської рослини.