Броваллія: посадка і догляд в домашніх умовах, види і сорти, фото.

опис рослини

Сімейство : Пасльонові - Solanaceae.

Рід : Броваллія - Browallia.

Вид : Броваллія красива (або чудова) - Browallia specios Hook.

Броваллія - ​​отруйна рослина.

Броваллія

Ботанічний опис

Броваллія - ​​декоративно-квітуча трав'яниста рослина. В Європу потрапило з Південної Америки. Його висота в середньому 20-25 см. Деякі сорти розростаються до 70 см. Форма листя довгаста, довжина - приблизно 3 см.

Будова квітки трубчаста зрощена п'ятикутна зірочка, величиною 5 см. Забарвлення варіює від білого і блакитного до темно-фіолетового. Цвітіння триває все літо до зими. Особливо цінно це якість глибокої осені, коли цвітуть не багато рослин. Період цвітіння можна продовжити до 18 місяців, якщо зі зменшенням світлового дня, забезпечити рослині штучне освітлення.

Броваллія

Види і сорти

Розмір стебел і забарвлення квіток залежить від сорту.

- White Troll - з білим забарвленням квіток, висотою 20-25 см;

- Blue Troll - двокольоровий, зів квітки - білий, велика частина - блакитна;

- Major - має найбільші квітки цього виду;

- Jingle Bell - забарвлений в різні відтінки блакитного. Цей сорт має найдовші стебла - 60-70.

Броваллія

Місцезнаходження та умови зростання

Як все квітучі рослини, броваллія красива вимагає хорошого освітлення, але не переносить палючого сонця. У послеполуденное час вважає за краще легку тінь. Недолік світла впливає на велику кількість цвітіння, в повній тіні може не цвісти зовсім. Її краще тримати на балконах і підвіконнях, які виходять на схід і північний схід, тоді, з ранку вона буде освітлена, а в другій половині дня забезпечена тінню.

Броваліі необхідно затишне місце без протягів .

Температурний режим кращий рівномірний, без перепадів. Цвітіння починається при 12 - 180 .Оптімальная температура в будь-який час року 200 взимку не менше 150. Від низької температури декоративність значно знижується, аж до відсутності цвітіння.

Броваллія

Посадка і пересадка

Фахівці вважають, що під час цвітіння пересаджувати рослини без екстреної необхідності небажано. А броваллія повноцінну пересадку переносить вкрай погано. Максимум, що можна зробити при необхідності це перевалка, тобто переміщення рослини з власним грудкою в ємність більшого обсягу. Цю процедуру бажано провести до початку цвітіння. При розмноженні посадку здійснюють в спеціально складену грунтову суміш.

Броваллія

Грунт

Найкращою для броваллія красивою є грунтова суміш з дерновини, піску, перегнійної і листової землі. Всі складові з'єднуються між собою в рівних пропорціях. В результаті виходить добре аерованих і водопроникна живильне середовище.

Полив і підгодівля

Броваллія невибаглива, але вимагає систематичного і рясного поливу. Разом з тим не переносить застою води і тривалої посухи. Зволожувати грунт потрібно відразу, як тільки поверхня висохла. Крім поливу, потребує дощуванні, особливо в посушливу погоду з низькою вологістю. Обприскування краще проводити з дрібнодисперсним розпилювачем, який створює ефект водного пилу. У посушливу погоду при попаданні води на квітки, утворюються некрасиві білі плями, тому обприскування краще проводити по листю.

Живильні речовини, необхідні броваллія містяться в комплексному мінеральному добриві для квітучих кімнатних рослин. Періодичність підгодівлі, раз в 10-14 днів. Прихильники органічного землеробства застосовують «Емочки» та інші живі мікрокультури для поліпшення якісного складу грунту.

Догляд в домашніх умовах

Для продовження цвітіння, зів'ялі квіти потрібно видаляти, якщо не передбачається збирати з них насіння. Часто після цвітіння оголюються і всихають листя і стебла, їх також потрібно зрізати. Ці операції сприяють відростання нових пагонів і підвищують густоту цвітіння. Через отруйності рослини роботу слід виконувати в гумових рукавичках, а після закінчення ретельно вимити руки.

Броваллія

розмноження

Через тривале, але одноразового цвітіння бровалію використовують, як однорічна, тобто викидають і набувають іншого. Але це рослини чудово розмножується живцями, які можна зрізати протягом усього вегетативного періоду. Зазвичай беруть ті стебла, на яких немає квіткових бутонів. Важливо використовувати верхню частину стебла, вона краще вкорінюється. Зелений держак звільняють від листя в нижній частині, яка поміщається в грунт на 2-3 см. Потім, запилюють «Корневином» або іншим стимулятором. Якщо готового препарату немає, його можна приготувати самостійно. Для цієї мети годяться молоді вербові пагони. Їх можна подрібнити на короткі по 5 см палички, помістити вертикально в ємність з водою, дотримуючись напрям зростання - верх, низ, і наполягати добу. В отриманий вербовий розчин, зелені живці ставлять на 6-12 годин.Субстрат для вкорінення складається з легкого піщаного ґрунту. У ємності для живців з допомогою олівця формуються невеликі поглиблення 3-4 см, в них поміщають живці і обжимають грунт навколо них двома пальцями. Живці не повинні стикатися між собою. Надмірна густота сприяє випаровуванню. Для збереження вологи, ємність накривають поліетиленовою плівкою. Після вкорінення бровалію висаджують в більш поживний грунт, склад якого описаний вище. Після посадки молоде рослини прищипують для кращого розгалуження.ємність накривають поліетиленовою плівкою. Після вкорінення бровалію висаджують в більш поживний грунт, склад якого описаний вище. Після посадки молоде рослини прищипують для кращого розгалуження.ємність накривають поліетиленовою плівкою. Після вкорінення бровалію висаджують в більш поживний грунт, склад якого описаний вище. Після посадки молоде рослини прищипують для кращого розгалуження.

Менш популярний спосіб розмноження за допомогою насіння. Їх висівають в серпні в миски. Насіння годі й прикривати грунтом зовсім або не більше, ніж на один міліметр. Посів зволожують дрібнодисперсним дощуванням. Миски накривають склом або харчовою плівкою. Виставляють на добре освітлене місце. Сходи з'являються приблизно на десятий день. Підросли сіянці пікірують, а через деякий час висаджують в горщики для подальшого зростання.

Використання

Завдяки ефектному і тривалому цвітінню броваллія красива використовується для прикраси інтер'єру, балконів і закритих терас.

Броваллія