Мак: посадка і догляд у відкритому грунті. Види і сорти маку з фото і назвами

Мак - papaver

Сімейство : макові

Родина : Середземномор'ї

Цвітіння : Цвіте мак рясно з кінця травня 12-15 днів. При сприятливих умовах цвіте вдруге в серпні - вересні.Мак

розмноження маку

Насінням і живцями. Спосіб посадки насінням: безрассадний, насіння висівають рано навесні; насіння проростає через два тижні.

Грунт

Сонячне місце, легкі грунту, піщані ґрунти, суглинки, слабокислая, нейтральний

підживлення

Комплексні добрива, добрива на основі компосту, гній.Мак

Догляд за маком

Погано переносить застій води. Кущі сильно розростаються і якщо їх не підв'язувати з опорою, то "розвалюються" і лягають в різні боки. Низькі і близькі до землі листя жовтіє, для збереження декоративності куща їх необхідно видаляти. Болісно переносить пересадку - краще відразу висаджувати на постійне місце. Укриття на зиму не потрібно, зимостійкий.

Види і сорти маку

Мак східний пріцветніковий (P. orientale х bracteatum) - багаторічна рослина до 1 м у висоту з прикореневими кавалками опушеними листям і прямими стеблами. Квіти насиченого червоного кольору, діаметром 10-15 см, помічені темно-бордовим плямою біля основиМак

Мак голостебельний

( М. Ісландський , м. Арктичний ) ( P. nudicaule ) - багаторічна рослина 50-75 см у висоту з великими квітками, які бувають різних відтінків кремового, жовтого, помаранчевого і червоного кольору.

Листя сіро-зелені, опушені. Дуже добре підходять для зрізання. Різновид Червоні вітрила ( Red Sails ) червоно-оранжевого кольору з квітками діаметром 12 см.

Вельми декоративна група Oregon Rainbow з ніжними "шовковими" квітками, що досягають 20 см в діаметрі, які бувають абрикосового, персикового і рожевого відтінків з кремовою або лимонно-жовтою облямівкою.

Так як рослина дуже недовговічне (2-3 роки), часто вирощують як двулетник.Мак

Мак снодійний

( М. Опіумний ) ( P. somniferum ) - однорічна рослина, що досягає 120 см у висоту, з красивими світло-зеленим листям, які мають яскраво-виражений восковий наліт.

Забарвлення простих келихоподібних квіток - червоний, білий, малиновий або рожевий. Цікава різновид Данська прапор ( Danish Flag ) - рослина формує великі червоні квітки з кремовим хрестом посередині та порізаним краєм.Мак

Мак снодійний піоновідние

( P. somniferum paeony ) - махрова різновид М. снодійного. Піоновідние маки виростають до півтора метрів, а їх кулясті квітки можуть досягати 15 см в діаметрі.

Є різновиди з порізаним краєм пелюсток. Забарвлення квіток - кремовий, лососевий, всі відтінки червоного, кармін, аж до чорного (Чорний півонія).

Є різновиди з порізаним краєм пелюсток ( Venus лососева-рожевого кольору, Flemish Antique - рожеві і червоні в кремову смужку, Pink Bicolour - двокольорові рожеві, Swansdown - сніжно-білі, Scarlet Paeony - яскраво-червоні і ін.)Мак

Мак альпійський

( P. alpinum L .) - невисока багаторічна рослина, що досягає 20-50 см у висоту, яке формує цілий пучок розсічених листя. Квітки поодинокі, до 4 см в діаметрі, жовтого, помаранчевого, червоного або білого кольорів.Мак

Мак скалоломний

( P. rupifragum ) - невелике дворічна рослина до 45 см у висоту, виростає в природі на Кавказі і в Малій Азії. Листя цього маку, як і у багатьох інших, досить декоративні самі по собі. На другий рік в кінці весни - початку літа на рослині розпускається безліч невеликих (до 2.5 см в діаметрі) блискучих квіток оранжево-цегляної гами.Мак