Робінія: посадка і догляд, види і сорти з фото і назвами

Рід включає близько 20 видів дерев і чагарників з Непарноперістие листям, з прилистками, потім змінюються в потужні колючки, з нирками, захованими під листовим рубцем.

З рожевими або білими великими, запашними квітками в поникающих кистях.робінія

Види і сорти робинии

Всі види робинии культивуються як декоративні дерева. Розмножується робиния посівом насіння після місячної стратифікації. Збирати насіння рекомендується з місцевих, зимостійких рослин.робінія

Робінія псевдоакація або інша її назва Акація біла

Родина Північна Америка, де росте на вапнякових вологих ґрунтах, в листяних лісах. Робінія псевдоакація популярна в Західній Європі, в окремих областях її часом вважають аборигенних видом.

Дерево 25 м у висоту, з діаметром стовбура в 40 см, з розлогою, ажурною кроною. Кора на стовбурах сіра, з довгими тріщинами, в молодому віці кора коричнева. Пагони зелено-сірі або червоно-бурі, голі, колючі.

Листя непарноперисті, чергові, з 7-19 листочків еліптичної або оберненояйцеподібні форми.

Навесні листя зелене, влітку темно-зелені, іноді жовтуваті, знизу сизі, восени - зелені.

Квітки робинии псевдоакація білі або рожеві, ароматні, в пониклі кистях близько 22 см в довжину. Плід - плоский, бурий, лінійно-довгастий боб.робінія псевдоакація

Молодий кущ робинии псевдоакація чутливий до низьких температур. Зимостійкість з віком підвищується, однак, при низьких температурах, чагарник може пошкоджуватися до снігового покриву.

Однак завдяки прекрасній побегообразовательной здатності, при збереженні коренів, чагарник швидко відновлюється.

Зростає акація біла швидко, особливо перші 10 років, прекрасно переносить обрізку і пересадку, невимоглива до родючості грунту, але на сирих грунтах страждає від морозів.робінія біла

Акація біла світлолюбна і посухостійка.

Робінія псевдоакація є одним з димоустойчівих видів з розгалужується кореневою системою.

Як і у інших представників даного сімейства, на коренях акації білої розвиваються бульби, які містять бактерії, здатні поєднувати атмосферний азот і тим самим збагачує їм грунт.робінія псевдоакація

Цвіте акація біла щорічно після появи листя в той час, коли більша частина дерев і чагарників уже відцвітає.

Листя зберігається до постійних заморозків і опадає майже без зміни зеленої розмальовки.

Взимку декоративність чагарнику надають незліченні плоди, що зберігаються до самої весни. Розмножується робиния псевдоакація насінням. Насіння у неї тверді.

Чи не зимостійка в Підмосков'ї, молоді екземпляри часом можуть обмерзати до кореневої шийки. Зимостійкість робинии з віком підвищується, а при -40 ° С можуть загинути навіть дорослі дерева.

Робінія є однією з декоративних чагарників в озелененні південних районів, широко використовується в посадці вулиць, алеях, групових посадках в парках і садах.

Штамбові і кулясті форми робинии застосовують в різних посадках.

Для білої акації характерно велике розмаїття декоративних форм, що відрізняються за формою крони: зонтична, пірамідальна; по розмальовці квіток; за забарвленням і формою листя: а також форма, без колючок.робінія псевдоакація

робінія клейка

Дерево 11 м заввишки з широко округлою кроною і гладкою корою. Свою назву робиния клейка отримала тому, що черешки листя, пагони і суцвіття покриті липкими волосками.

Колючок зовсім немає або вони дрібні. Листя у робинии клейкою 20 см в довжину.

Восени листя довго тримаються на гілках. Великі квітки рожево-фіолетового забарвлення, без запаху, зібрані в прямостоячі кисті, пишно покривають дерево під час цвітіння.робінія клейка

робінія новомексіканская

Невелике дерево або чагарник до 12 м заввишки. Пагони з незліченними шипами. Листя близько 20 см в довжину, великі, сіро-зелені, з волосистими черешками.

Квітки робинии новомексіканской рожево-фіолетові, без запаху. Цвіте з перервами з початку червня по вересень.

Швидкозростаюча і морозостійка серед інших робіній. Стійка в місті, невибаглива до ґрунтів. Робінія новомексіканская ефектна під час цвітіння. Її невеликі розміри можна використовувати в садах і парках в алейних і вуличних посадках.

Виростити робінію нескладно. Основними умовами будуть - велика кількість сонця і відсутність грунтових вод.

Якщо ваш ділянка розташована на болоті або в лісі - з мрією про це робинии доведеться розпрощатися.робінія новомексіканская

Посадка і догляд за Робіна

місце для посадки саджанця цього чагарнику визначається потребою в світлі. Для робіній з рожевим забарвленням бажана природний захист від вітрів.

Все робинии потрібно садити навесні, до появи бруньок. При осінній посадці грунт холодна для росту коренів теплолюбних рослин і волога, чому коріння відразу починають гнити.

Садити робинии глибоко не можна - через випрівання.

Як грунту підходить пісок і компост з добавкою лужного речовини - доломітового борошна, золи, вапняного щебеню. Робінія краще себе почуває на бідних ґрунтах.робінія