Кортадерія (пампасная трава): посадка і догляд у відкритому грунті, види і сорти, фото

Кортадерія (пампастная трава) - багаторічна декоративна злакова рослина. При сприятливих умовах зростання кортадерия може досягати 2,5 м висоти, підносячись над іншими рослинами в саду.

Довга ланцетная листя кортадерии згинається, а тоненькі квітконоси, залишаються завжди прямими. Пухнасті суцвіття цієї трави, довго прикрашають сад.Кортадерія

Суцвіття Кортадерія підходять для складання зимового букета.

Рід Кортадерія з сімейства мятлікові і налічує 23 види, що виростають у Південній Америці.Кортадерія

Види і сорти кортадерии

У садівництві використовується лише один вид даного роду - кортадерия Селло, який в природних умовах виростає в пампасах Південної Америки. Через свого походження кортадерия отримало ще одну назву пампасная трава.

Жорстка прикоренева листя пампасная трави зеленого кольору, хоча є різновиди з кремововатой і білої поздовжньої смугою.Кортадерія

Через певний час кортадерия розростається в плантації, які виглядають дуже ефектно. Але основна прикраса пампасная трави - велика кількість колосовидних пишних суцвіть, що вінчають стрункі міцні квітконоси.

Сріблясті, рожеві або золотисті волоті квіток Кортадерія підносяться над заростями листя, погойдуючись на осінньому вітрі.Кортадерія

Найпопулярніші в культурі види і сорти кортадерии

Кортадерія Rosea - високоросла рослина з рожевими мітелками;

Кортадерія Albolineata - кущ 2 м у висоту з білувато-зеленим листям і біло - сріблястими суцвіттями;

Кортадерія Aureolineata - рослина із золотистою листям;

Кортадерія Pumila - рослина близько 1,5 м з жовто-сріблястими мітелками;

Кортадерія Splendid Star -сорт 1,5 м заввишки з золотистими листям і білими цветоносами;

Кортадерія Sunningdale Silver - сорт з сріблястими суцвіттями.Кортадерія

Кортадерія прекрасно росте на родючому, глинистому ґрунті будь-якої кислотності. Більше сонця - єдина умова для рясного цвітіння кортадерии.

Кортадерія посухостійка і не потребує поливу навіть в сухі періоди. На превеликий подив, що пампасная траву ні як не цікавлять шкідників.Кортадерія

розмноження кортадерии

Розмножується ця декоративна трава діленням куща, яке потрібно виробляти на початку весни. Також можна розмножувати Кортадерія насінням, які дуже схожих.

Кортадерія у відповідних умовах швидко розростається.Кортадерія

Догляд за Кортадерія у відкритому грунті

Важливою частиною догляду за цією декоративною травою в саду є постійні обрізки, хоча вони часом представляють невеликі складнощі через гострі листя, і через величезних розмірів куртини. КортадеріяОбов'язково потрібно щороку видаляти пожовкле листя, які загущают центр куртини рослини.

Якщо ви хочете виростити пампасная траву у себе в саду, дотримуйтесь певні заходи безпеки.Кортадерія

Не саджайте рослину поруч з садовими доріжками: у лежачих на землі листі пампасная трави легко заплутатися і навіть впасти.

Завжди працюйте з Кортадерія в робочих рукавичках, а також бережіть обличчя від порізів, які заподіюють листя рослини.