Маклея: посадка і догляд, види і сорти з фото і назвами, корисні властивості

Ця рослина має незвичайну назву в честь доктора, що працює на Сицилії - Бокконі (займався дослідженням рослин). У 1826 році квітка віднесли до роду Маклея, який, в свою чергу, отримав найменування, завдяки ентомолог з Британії Олександру Маклая.

І тому, після цієї події рослина занесена в енциклопедії ботаніки з двома рівнозначними найменуваннями - «Бокконі» і «Маклея».

Так що, вибравши якесь одне, ви не помилитеся. У роботах вітчизняних квітникарів частіше зустрічається другий з них, а саме найменування Маклея.

В Англії траву називають plume poppy, що буквально означає «пушок», «мак, маковий». Істинному квітникарю, люблячому свій сад або просто цікавиться ботаніку просто необхідно ознайомитися з цією рослиною.

Його багато, хто недооцінює, проте все ж воно є важливим, як в проектуванні квіткового ландшафту, як в медицині, так і просто любителям різних видів рослин.Маклея

опис Маклая

Трав'яниста рослина під назвою Маклея виростає зазвичай на території Китаю, Америки, Японії. Однак користується популярністю в багатьох інших районах земної кулі.

Характеристика рослини: великі розлогі листя шириною приблизно 20 мм, бувають брудно-зеленого або світло-зеленого кольору з відтінком жовтого; «Виворітна» частина листа трохи покрита пухнастим шаром.

Стебло рослини покритий сіро-блакитним нальотом, прямий і щільний, він досягає у висоту до двох метрів (є випадки, коли ще більше). Суцвіття кучкообразние, опушені. Період, коли Маклея активно цвіте - липень місяць.Маклея

Також є пара чашолистків, які при поширенні рослини обпадають. Пелюсток квітка не має, плід являє собою стручкообразную форму з видимої коробочкою.

Насіння не багато, число варіюється від 1 до 4. Така рослина вимагає місцевості великої площі, так як на маленькій території буде виглядати недоречно і виділятися на тлі іншої рослинності.

Простору з прямим попаданням сонячних променів або з невеликою тінню - самий підходящий варіант.Маклея

Види і сорти Маклая

Повністю весь рід складається з 5 видів. Однак у нас прижилося всього 2 з них:

Маклея сердцевидная (Бокконі серцелиста)

Цей вид бере початок ще з Японії і Китаю і тому квітка не є характерним для нашого вітчизняного клімату, найчастіше його можна зустріти в більш теплих районах країни

Кореневої комплекс знаходиться паралельно грунті, йдучи вглиб на відстань від 10 до 13 см. Корінь здатний витримати близько 30 пагонів рослини.

Рівні стебла Маклая серцеподібної покриті сизим шаром з воску, їх довжина варіюється до 3 метрів. Листя у вигляді лопатей, що йдуть низкою, верхня поверхня гладка, нижній шар опушен. Квіти рослини рожево-руді, дрібненькі.

Суцвіття завдовжки в 20-40 см розташовуються на основному стеблі. Плід до 10 мм завдовжки, 4-5 мм в ширину, згідний коробочці з сіро-блакитним настилом.Маклея сердцевидная (Бокконі серцелиста)

Маклея дрібноплідна (Бокконі дрібноплідна)

Даний квітка зараховують до сім'ї макових. У цієї багаторічної рослини масивний корінь і система, яка може досягати 50 см в довжину і у висоту 2 м. Листя за розміром бувають від 15 до 20 см.

Відмінна риса: з зовнішньої сторони лист брудно-зеленого кольору, з нижньої поверхні - повністю білий. Квіти Маклая пофарбовані в білий або рожевий відтінок, цвітуть в комплексі. Плід у вигляді коробочки.

Всередині стебла знаходиться рідина оранжевого кольору. Запах цього виду квітки відштовхуючий, різкий. Але ось квіти окремо - приємно пахнуть.Маклея дрібноплідна (Бакконія дрібноплідна)

Маклея - догляд у відкритому грунті

У догляді рослина невибаглива, тим більше воно морозостійко. Головна особливість - добриво натурального походження і постійна перевірка зволоженості. Необхідно безвітряне і сонячне дренажний зміцнення території. Період для посадки - осіння пора.

Якщо потрібно, щоб кущ не розростався, то слід видалити додаткові пагони. Активно удобрювати радять у весняний період. Квітка захищений від різних захворювань і шкідливих комах і жуків.Маклея

Посадка і розмноження Маклая

Говорячи про посадку, варто сказати, що потрібно заздалегідь з перспективою думати про те, що рослина буде розширюватися по площі. Етап підготовки площі полягає в наступному: у верхній шар грунту додається торф, компост і близько 50 г будь-якого гранульованого добрива.

Всі елементи змішати. Квітка, перед тим, як посадити, поміщають в будь-який стимулятор ( «Корневин», наприклад).

Коріння повинні знаходитися в розчині близько 12 годин. Після - сам процес посадки. Якщо потрібно, щоб рослина обмежило розростання, попередньо під корінь стелитися лист шиферу.

Восходи повинні з'явитися вже через 7 днів, при температурі, характерною для осіннього періоду, в 20-25 градусів. Також, можна спочатку посадити Маклая в горщик (кажучи про домашніх умовах), а вже після пересадити в землю.

Рослина розмножити можна шляхом ділення, що рекомендують робити в весняний і осінній періоди. Квітка викопують, поділяють на складові, які мають нирки.Маклея

Якщо Маклая розмножувати восени, то необхідно зрізати стебла і залишити маленький надруби, його присипати деревним вугіллям. На зиму уже посаджені кущі накривають захисним шаром (мульчують).

Якщо розмножувати навесні, то краще живцями. Коли пагони досягають довжини 8-12 см, їх потрібно зрізати, а місце розрізу посипають порошком «Корневином». Далі садять в місце з невеликою тінню і зверху чимось накривають (наприклад, обрізаної пластиковою пляшкою).

Рослина поливають. Через приблизно 3 тижні починає рости держак. Щоб він мав форму куща, потрібно зрізати верхівку.

Також є спосіб розмноження за допомогою поросли, яка розростається по периферії. Її коріння потрібно зрізати і відсадити. Такий процес найкраще проводити влітку.

Пересаджують квітка такими ж способами, як і розмножують.

полив Маклая

Поливають Маклая помірно, але важливо пам'ятати, щоб земля не була занадто сухий або занадто вологою. Необхідно постійно контролювати рівень вологості грунту, так як рослина в цій характеристиці дуже примхливо.Маклея

Застосування в медицині і лікувальні властивості Маклая

З давніх-давен ця рослина використовували в якості одного зі складових препаратів від різних захворювань шкіри, ротової порожнини, інфекцій.

Відрізняється вираженою антисептичною дією.

Найпоширеніший варіант приготування і використання - різноманітні настоянки, які в концентрує рідини поєднують всі корисні властивості Маклая.

Використання Маклая в ландшафтному дизайні

Квітка Маклая на перший погляд нічим не примітний, перехожий чоловік, що не розбирається в ботаніці, може подумати навіть, що це бур'ян. Однак декоративна цінність його дуже велика.

Сизі розмашисті листя служать прекрасним фоном і оттеняющим елементом в композиції всіх рослин і квітів на вашій клумбі. Прекрасно гармонируя відокремленими і суміщеними кущами, квітка стане необхідним елементом у вашому ландшафті.

Крім того, Маклея служить відмінною живоплотом, досягаючи у висоту близько 2 метрів. Стебла тверді, майже не гнуться навіть під сильним вітром.

Запобіжні заходи - Маклея отруйна рослина

При обрізанні цієї рослини потрібно пам'ятати про те, що зі стебел виділяється рідина - отруйний сік. Тому необхідно працювати з квіткою в рукавичках, а після - вимити ретельно руки.