Мускари: посадка і догляд, види і сорти, фото.

Рослина поширена серед чагарників, на альпійських луках і узліссях лісу, в степовій областях Північної Африки, Середньої і Малої Азії. У роді Мускари приблизно 60 видів, в колишньому СРСР -20.

мускари

Мускари - цибулинні рослини, висотою близько 30 см. Цибулини мускарі яйцеподібні, зовнішні лусочки світлі. Листя прикореневі, лінійні, 17 см завдовжки, у одних видів з'являються навесні, в інших з'являються восени і тоді листя залишаються зимувати під снігом.

мускари

Квіти у мускари з циліндричним оцвітиною, який складається з 6 листочків з відігнутими краями, від темно-синьої до білого забарвлення, довжиною 0,6, зібрані в гроновидні суцвіття. Мускари мають приємний, сильний аромат.

мускари

Види і сорти мускари

Практично всі види мускари декоративні. Яскраві фіолетові, блакитні або сині суцвіття здебільшого видів дуже привабливі і мають приємний запах.

мускари

мускари вірменський

Виростає на рівнинах в Північно-Західній Туреччині і в Закавказзі.

Цибулина 3 см завдовжки. Листя у мускари вірменського в числі 4-7. Квітконіс з багатоквітковим, практично кулястим суцвіттям, з безплідними квітками зверху. Цвіте мускари вірменський в кінці весни близько 25 днів. Зимостійкий без укриття. Зимує без листя.

Популярні такі сорти: 'Blue Spike', 'Cantab', 'Christmas Pearl', 'Fantasy Creation', 'Sapphire'.

мускари

мускари Оші

Зростає в Ірані.

Цибулина 2 см завдовжки. Квітконіс має суцвіття з синіх, з блідими зубцями квіток. Цвіте мускари Оші в середині весни. Погано переносить намокання грунту. Зимує мускари Оші без листя.

мускари

мускари гроздевідное

Зростає на луках в субальпійському поясі Європи. Мускари гроздевідное один з найпопулярніших в садовій культурі видів.

Мускари гроздевідное має різновид з білосніжними квітками.

мускари чубатий

Красиве цибулинна рослина з Північної Африки і Азії. У природних умовах росте серед чагарників, на луках, на узліссях.

Стрілка має багатоквіткову пухку кисть з чубчиком. Цей чубчик мускари чубатого є пучок синьо-фіолетових квіток на піднятих вгору високих яскраво розфарбованих квітконіжках.

Плодущие квітки кувшінчатий, коричневі з кремовим краєм. Стрілка формується в червні. На самому початку цвітіння висота стрілки, спільно з суцвіттям, що не більше 25 см, але в кінці цвітіння - стрілка розростається, і досягає 70 см заввишки.

Мускари чубатий рясно плодоносить, але слабо розмножується вегетативно. Цибулина ширококонічеськая, щільна, 4 см діаметром. При вирощуванні мускари чубатого на родючій землі формує величезне число листя і часом по два суцвіття.

Це миле рослина, ефектно виглядає на газонах і галявинах, в квітниках з багаторічними квітами і в суспільстві низькорослих почвопокровних трав.

мускари

мускари широколистий

Зустрічається в Малій Азії на лісових галявинах.

Цибулина яйцеподібна, 3 см завдовжки. Лист у мускари широколистого ланцетовий, 17 см завдовжки. Квітконіс 25 см завдовжки, має багатоквіткове суцвіття циліндричної форми. Квіти у мускари широколистого фіолетові, верхні світліше. Теплолюбний вид.

мускари

Mycкарі гроновидний

У природних умовах росте на луках, в степах, рідко на ріллі в Росії, в Криму, Середній Європі, Західному Закавказзі, Середземномор'ї.

Цибулина 3 см завдовжки, 2 см діаметром. Оцвітина довгастий, 0.5 см шириною і 0.7 довжиною, синьо-фіолетовий. Цвіте мycкарі гроновидний в травні близько 28 днів. Зимує мускари гроновидний без листя.

мускари

Місцезнаходження мускари

Рослина добре може рости на сонці, і в невеликій тіні. Зовсім невибаглива, зимостійке. Цю культуру можна садити на знижених ділянках, тому що вони не переносять тривалого застою води.

мускари

Грунт для мускари

Цибулини невибагливі до грунту, однак при правильному догляді утворюють великі цибулини і потужні суцвіття. Вони прекрасно відгукуються на внесення добрив.

Догляд за мускари

Під час цвітіння потребують вологи і, навпаки, під час спокою воліють суху середу. Так як мускари вимагають максимум поживних речовин, в осінній період в грунт вносять добрива; краще брати хороший компост. Мускари стійкі до хвороб, а також шкідників.

мускари

розмноження мускари

Розмножуються дочірніми цибулинами, які садять на глибину 6 см. Пересадку проводять через 7 років. Насіння сіють після збору, вони швидко втрачають свою схожість, мускари добре розмножуються і самосівом. Зацвітуть сіянці на третій рік.

Використання мускари

Мають сильним і дуже приємним ароматом. Мускари використовують на газоні, рабатках, альпінаріях і бордюрах.

мускари

Вигонка мускари

Для вигонки підходять мускари широколистий, гроздевідное, вірменський. Посадковий матеріал зберігають при температурі 22 градуси, а після перших чисел жовтня при 17 градусів. Кімнату добре провітрюють.

Висаджують в кінці вересня. Грунт повинен бути вологим. Після посадки грунт добре проливають, потім містять у вологому стані. Цвітіння настає через три тижні після збільшення температури до 15 град.

мускари