Гортензія пильчато: посадка і догляд, види і сорти

Гортензія пильчато - це невисокий чагарник з густою кроною близько 1,5 м у висоту. Листя яйцеподібні, близько 10 см завдовжки, до вершини загострені. Квітки зібрані в щитки близько 15 см в діаметрі.

Квітки гортензії пильчатой ​​змінюють своє забарвлення залежно від кислотності грунту.

У самому центрі знаходяться яскраво-блакитні дрібні плодущие, по краю - великі білі з блакитною серединкою, які при відцвітанні нагинається вниз і стають рожевими.Гортензія пильчато в ландшафтному дизайні

Цвітіння гортензії пильчатой ​​настає в липні - серпні, часом до вересня. Гортензія пильчато дуже вимоглива до родючості, а також вологості грунту.

Любить добре дренованих слабокислі або кислі поживні грунту і освітлене місце. Також виносить і легку тінь.

Для щорічного цвітіння в середній смузі потрібне хороше укриття на зиму. У гортензії пильчатой ​​є безліч сортів.Гортензія пильчато в саду

Гортензія пильчато Blue Bird

Найпоширенішим сортом пильчатой ​​гортензії є Blue Bird висота близько 1,5 м з вертикально-зростаючої розлогою формою куща.

У середній смузі виростає зазвичай до висоти близько 1 метра.Гортензія пильчато Блюбёрд (Bluebird)

Листя світло-зелені, гостро-яйцеподібні, супротивно розташовані. Пагони однорічні зелені, одревесневевшіе пагони - темно-коричневі. Суцвіття зонтичні плоскі діаметром близько 10 см.Гортензія пильчато Блюбёрд (Bluebird)

Плодущие квітки в середині червоно-лілові, крайові білі, світло-лілові, фіолетові або блакитні - в залежності від кислотності грунту.

Цвіте гортензія пильчато Blue Bird в кінці липня до жовтня.Гортензія пильчато Блюбёрд (Bluebird)

Гортензія пильчато Preziosa

Чарівна рослина. Гортензія пильчато Preziosa - це чагарник близько 1.5 м.

В молодості кущ вертикально-зростаючий, потім ставати розлогим.

Молоді пагони червоно-коричневі, одревесневевшіе пагони - світло-коричневі. Листя зелено-бордові.

Суцвіття гортензії пильчатой ​​Preziosa кулясті, від світло-рожевого до насиченого рожевого кольору.Гортензія пильчато Preziosa

Діаметр суцвіть близько 15 см. Велика частина квітів стерильна, тільки кілька плодущих - з ліловими блакитними тичинками.

Цвіте з кінця липня і до жовтня. Є дуже ефектним сортом.