Вовчі ягоди: посадка і догляд, види і сорти, фото.

Рід налічує близько 50 видів Вовчі ягоди, поширених в Євразії. У нашій країні зустрічається 14 видів. Деякі види Вовчі ягоди сучасного роду шорстке листя нагадують лавр.

Вічнозелені або листопадні, дрібні чагарники, з широкою розлогою або чашоподібної кроною. З короткочерешчатимі, притупленно-еліптичними або ланцетними, гладкими, жорсткими листям.

Вовчі ягоди

Квітки запашні, численні, щільно покривають пагони попереднього року. Плоди Вовчі ягоди яскраві, довго зберігаються на гілках.

Короткий ботанічна опис лише передає принадності й чарівності цього чагарнику. Вовчі ягоди - перлина флори.

Крім дивовижного цвітіння, чагарник дарує ще й прекрасний аромат, приємний і досить сильний, його можна відчути на відстані, а головне, він різний у різних видів.

Вовчі ягоди

Гарна риса цієї рослини - досить тривалий термін цвітіння - близько 25 днів, а в спекотну погоду - більше місяця.

На початку осені волчеягодник знову привертає до себе велику увагу - дозрівають плоди, у більшій частині видів яркоокрашенние - жовті, чорні або червоні.

На превеликий жаль, в садовій культурі плодоносять не всі види Вовчі ягоди.

Вовчі ягоди

У нашому краю не така вже велика кількість чагарників-первоцвітів. Одним з них є Вовче лико (волчеягодник, волчник), який в підмосковних лісах зацвітає наввипередки з весняними струмками. Зустріч з квітучим волчеягодник завжди несподівана.

Європейці вирощують близько десятків видів, а також сортів Вовчі ягоди, один кращий за інший.

Вовчі ягоди

Вовчі ягоди смертельний

Загальнонародне назва чагарника дано за його фортеця смужок кори, які важко піддаються розриву.

У природних умовах росте в лісових областях середній і північній частині Росії. Перенесений волчеягодник з лісу в сад, вважається по праву однією з перлин серед пишно квітучих чагарників наших садів.

Вовчі ягоди рідко більше 1 м висоти. Привабливий своїм раннім барвистим цвітінням. Квітки дрібні, запашні, в пучках або поодинокі, лілово-рожевою або бузково-рожевою розмальовки, у виняткових випадках - біло-кремовою.

Вовчі ягоди

Цвіте волчеягодник смертельний до розпускання листя, пишно покриваючи пагони, на протязі 20 днів. На початку осені кущ стає ще красивішим, покриваючись яскраво-червоними ягодами. Взимку на зрізаних поставлених в воду гілках незабаром розпускаються квіти, заповнюючи ароматом все приміщення.

Виростає волчеягодник смертельний повільно. Прекрасно розвивається в невеликій тіні, на добре удобреному грунті. Морозостійкий. Не переносить посуху.

"Вовче лико" прекрасно живці однорічними пагонами. Пересадку не любить, тому черенковать його краще відразу в горщики.

Купуйте посадковий матеріал лише з закритою кореневою системою. Дуже гарний в фазу цвітіння і плодоношення. Прекрасно виглядає в групових посадках в невеликій тіні дерев.

Вовчі ягоди смертельний має декоративні форми: білу - з білосніжними, ароматними квітами і жовтими плодами; великоквіткову - з великими, пурпуровими квітками; махрову - з махровими, білими квітками.

Вовчі ягоди

Вовчі ягоди борової або Юлії

Зустрічається в горах Європи. У Росії рідко зустрічається в Білгородській області на вапнякових і щебенчатой ​​грунтах.

Реліктовий чагарник, з гілками, покритими бурою корою. Листя, Цвіте волчеягодник борової в травні - червні, вишневими або рожевими, часом білими квітками. Суцвіття виділяють ванільний аромат. Квітки покривають кущ повністю.

Плоди шкірясті, жовтувато-бурого кольору. Вовчі ягоди Юлії зростає повільно, невеликими групами на лісових галявинах, інколи серед чагарників.

Коріння Вовчі ягоди борового в грунт проникають на глибину 1,5 м (в природі викопати практично його неможливо, та й заборонено).

Вовчі ягоди

В саду вимагає вологий грунт і сонячне місце розташування, але виносить і півтінь. При посадці чагарнику на спекотне місце потрібно мульчування. Під снігом волчеягодник борової зимує без особливих проблем.

В Європі, Волчеягодник Юлії, називають квіткової гірляндою.

Поширені сорти:

'Eximia' - розплющений кущик з великої листям і квітками;

'Ruby Glow' - з яскравими квітками;

'Major' - з ліловими квітками;

'Variegata' - з кремово облямованій листям.

Вовчі ягоди

Місцезнаходження Вовчі ягоди

Теневинослів, але найкраще розвивається на відкритих місцях.

Грунт для Вовчі ягоди

Вовчі ягоди вирощують на вологих, добре дренованих грунтах. Пересушування чагарник не виносить.

Вовчі ягоди

Догляд за волчеягодник

Пізньої осені потрібно видалити хворі пагони. Сильна обрізка кущів протипоказана, так як кущ майже не формує нових пагонів, а зростає лише по периметру крони.

У перші роки важливо сформувати кущ правильної форми. Грунт необхідно мульчувати, щоб коріння створити сприятливі умови: вологість і прохолоду.

Розмноження Вовчі ягоди: насінням, живцями, відводками, нащадками, а також діленням куща. Живці Вовчі ягоди вкорінюються на початку літа. Вовчі ягоди важко переносить пересадку.

Вовчі ягоди

Використання Вовчі ягоди

Волчніка - прекрасні ранні медоноси. Добре підходить для посадок в вересових заростях, в альпінаріях і на галявинах. Гілочки Вовчі ягоди, зрізані взимку, можуть зацвісти в будинку.

Вовчі ягоди не поширений в наших садах. Основна з причин - це отруйність рослини. Кора, квітки, листя, плоди отруйні. 10 ягід смертельні для людини.