швидкозростаючі чагарники

Декоративна прикраса дачної ділянки або прибудинкової території житлового будинку - радує око, піднімає настрій і просто прикрашає двір. Жива огорожа з швидкозростаючих чагарників приємно впишеться в ландшафтний дизайн. В такому місці приємно проводити час, коротати теплі вечори і просто відпочивати. За допомогою швидкозростаючих чагарників можна приховати деякі непривабливі елементи вашого двору, старий паркан, нудний кут. Кущі в живоплоту самі можуть замінити паркан, роблячи його живим, зеленим і квітучим.

швидкозростаючі чагарники

Вирішивши робити живопліт в своєму дворі, потрібно визначитися з цілями, які ви будите вирішувати. Визначитися з місцем посадки чагарнику, якістю грунту, освітленості, вологості та інших факторів, що впливають на зростання чагарнику.

З цієї причини дуже важливо правильно вибрати вид динамічного чагарнику, який відмінно впоратися з втілення вашої ідеї в життя.

швидкозростаючі чагарники

Деякі види швидкозростаючих чагарників

бирючина

Бирючина - родичка бузку. Обидва чагарнику відносяться до сімейства маслинових. Придивившись, ви побачите в ній деякі риси своєї родички сирен: такий же тип розгалуження; ті ж шкірясті, але дрібні листочки; схожа за фактурою і кольором кора; невеликі білі квіти, в пірамідальних кистях. Однак, розміри куща набагато скромніше, в висоту бирючина виростає до 2м, в ширину близько метра.

швидкозростаючі чагарники

В Європі з бирючини формують огорожі висотою до 2м, використовуючи її вічнозелені форми. У середній смузі Росії дана висота буде приводити до пошкоджень морозом, та й ріст рослини буде набагато нижче. Тому висоту бордюрів з бирючини потрібно обмежувати висотою в 0,5, так щоб взимку рослина було приховано сніговим ковдрою.

В саду бордюри і огорожі часом виступають в самостійної ролі. Підкреслюючи лінії доріжок, бордюри надають їм акуратність. Особливо виправдане використовувати бордюри поблизу будинку.

швидкозростаючі чагарники

Бордюри замкнутої форми часом використовують для розміщення всередині малих декоративних сюжетів. Такі композиції набувають незвичайну акуратність і закінченість. Такі міні садки розміщують на самих парадних місцях. А «внутрішній зміст» може бути різноманітним. Наприклад, звичайний квітник з літників; монотонний покрив з почвопокровного багатолітника (бересклет Форчун, живучка); маленький хвойний садок.

Де Рен

Рід налічує приблизно 50 видів дерену, поширених в Північній півкулі і лише по одному виду - в Африці і Південній Америці. Як правило, це декоративні листопадні, часом вічнозелені чагарники, іноді дерева, яскраві в літній період своєї листям, а також білими квітками. Восени дерен привертають увагу білими і блакитними плодами - кістянками, бордовою або рожевим забарвленням листя.

швидкозростаючі чагарники

Дерен - чагарник висотою 3 метри, з гнучкими, тонкими, коралово-червоними гілками, іноді чорно-червоними або червоно-бурими. Молоді пагони з сизим нальотом. Листя дерену білого темно-зелені, знизу вони сизувато-білі, кілька зморшкуваті, широкояйцевідниє, близько 12 см завдовжки, восени стають фіолетово-червоного кольору. Квітки білі, дрібні, зібрані в щитковидні суцвіття 5 см в діаметрі. Цвітіння пишне в першій половині літа, а потім повторно восени, коли відразу з квітками можна побачити і кулясті, зрілі, ягодообразние плоди білого кольору з синюватим відтінком. Зацвітає і починає плодоносити дерен білий починає з 2-річного віку.

швидкозростаючі чагарники

Жаростійкий, дуже зимостійкий, зростає на різних грунтах, теневинослив, переносить умови міста. Розмножується відводками, насінням і живцями. Використовується дерен білий для створення галявин, підліску, живоплотів і великих груп. Можна вирощувати також і в штамбової формі. Якщо не обрізати кустовую форму, чагарник починає оголятися внизу і виглядати не акуратно. Тому низька обрізка старих екземплярів на початку весни робить кущ набагато пишніше. Молодь з'являється дуже швидко.

міхуроплідник

Міхуроплідник містить близько 14 видів, поширених у Східній Азії, а також Північній Америці. Листопадний, декоративний чагарник, маловимогливий до грунту, дуже погано переносить надмірне зволоження і застій вологи. Міхуроплідник теневинослив, засухо- і газоустойчив.

швидкозростаючі чагарники

Міхуроплідник калінолістний Ред Барон ( 'Red Baron'). Чагарник висотою 2 м. Листя овальне, і 3-5 - лопатеві, до 7 см завдовжки, по краю пильчато-зубчасті, голі, з розкішною темно - червоним забарвленням. Квітки пузиреплодник Ред Барон білі з рожевим відтінком, зібрані вони в зонтичні суцвіття в діаметрі до 5 см.

Плоди червоні. Міхуроплідник калінолістний Ред Барон дає цікавий колоритний акцент на присадибних ділянках. Є дуже цінним сортом.

Міхуроплідник може рости і в тіні, але пурпурні і золотисті листя потребують сонячному світлі, тому найкраще сонячне місце.

Морозостійкий, проте, молоді пагони в суворі зими можуть підмерзати. Не переносить застій вологи. При насіннєвому розмноженні золотисті форми пузиреплодник можуть передавати оригінальний колір листя частини потомства.

спірея

Рід спірея налічує 90 видів, поширених в лісостеповій і напівпустельною зоні, субальпійській зоні гір Північної півкулі. Спірея - листопадні чагарники, іноді перевищують 2 м у висоту. Форма куща різна, є: плакучі, пірамідальні, прямостоячі, напівкулевидні, каскадообразние, що стеляться форми. Види спіреї між собою відрізняються формою і забарвленням листя, багато видів спирей восени змінюють зелене забарвлення на жовтий, помаранчевий або ж пурпурово-червоний.

швидкозростаючі чагарники

Більшість самих різних видів при вмілому підборі дозволяє домогтися їх безперервного цвітіння з весни до осені. Спірея цінуються за пишне і тривале цвітіння.

Квітки спіреї дрібні, але численні, зібрані в різні за формою суцвіття: щитковидні, пірамідальні, волотисте і колосовидні. У деяких видів спіреї зустрічаються поодинокі квітки.

Забарвлення квіток теж різноманітний - від білого до малинового. Декоративність спіреї обумовлена ​​не тільки різноманітним розташуванням суцвіть на пагонах, а також і термінами цвітіння.

Є такі види, суцвіття яких покривають повністю весь втечу; у інших видів спіреї суцвіття розташовуються лише на верхній частині пагонів; ще у одних - на кінцях пагонів.

Спіреї поділяють на 2 групи: весеннецветущие спіреї і летнецветущіх. У весеннецветущих цвітіння, як правило, відбувається на пагонах попереднього року і квітки білого забарвлення; у летнецветущіх - квітки червоні, рожеві, малинові, а цвітуть вони на пагонах нинішнього року.

швидкозростаючі чагарники

Такий поділ на дві групи знайшло відображення також і в агротехніці догляду за цими кущами; цвітуть навесні спіреї обрізають відразу ж після цвітіння, а квітучі спіреї влітку - тільки навесні.

Спіреї першої групи цвітуть все дружно, але не довго, у другої групи цвітіння розтягнуте. Все спіреї до грунту невибагливі, морозостійкі, світлолюбні, багато видів газоустойчиви, прекрасно переносять міські умови. Легко розмножуються живцями, відводками, поділом куща, насінням та порослю. Ростуть дуже швидко, починають цвісти на 3 рік.

бузина

Нараховують 40 видів бузини, що росте в помірних і субтропічних областях двох півкуль, крім Південної і Центральної Африки.

Чагарник або маленьке дерево з непарноперистим листям і ягодообразнимі плодами. Бузина вимоглива до вологості грунту, теневинослива, відрізняється швидким ростом, прекрасно переносять стрижку.

Розмножується посівом насіння, живцями, відводками. Вегетативно розмножуються тільки декоративні форми. Майже всім видам бузини потрібно сильна, коротка обрізка, після якої чагарник відмінно відновлюється.

швидкозростаючі чагарники

Бузина рекомендується в групових посадках. Велика частина видів бузини має неприємний запах, що відлякує комах, тому її часто висаджують поряд з вигрібними ямами, компостних купами, туалетами.

Рідко хто бачив цей чагарник у всій красі, звичайно його обрізають, щоб не займав дуже багато місця.

швидкозростаючі чагарники