Ландшафтні композиції: основи складання, вибір рослин, фото.

Ландшафтні композиції - це поєднання трав, квітів, злаків, дерев, чагарників, каменів, гравію та піску.

Ландшафтна композиція будується на біологічні особливості рослин і декоративних якостях.

Період цвітіння, розміри і зовнішня будова, властиві особливості листя, квіток, а також суцвіть - все це дуже важливо в побудові ландшафтних композицій.

Ландшафтні композиції безперервного цвітіння дозволяють насолоджуватися барвистим садом до глибокої осені. Їх можна зробити своїми руками.ландшафтні композиції

Ландшафтні композиції безперервного цвітіння

Краса саду постійного цвітіння полягає в добре підібраному асортименті рослин, які підбираються з різноманітним терміном цвітіння, з весни і до осені. Ландшафтні композиції створюються з квіткових рослин, трав, а також цибулинних.

Квітник стає декоративним протягом довгих років. Навесні саджають розсаду багаторічних квітів і злакових культур, а восени садять цибулинні рослини.ландшафтні композиції

Квітник в саду повинен бути об'ємний, він також повинен переглядатися в глибині - це підсилює масу позитивних емоцій і зорове його сприйняття. Оформлення - заспокійливо, ненав'язливе і делікатне, без відволікаючих контрастів, без перепадів розмірів, форм і забарвлень.

Найкраще кольорове співвідношення: рожеві, жовті і червоні тони (теплі близько 60%), фіолетово-блакитні (близько 25%), білі (близько 15%).

Чарівну об'ємність квітнику надають декоративно-листяні багаторічні рослини: бадан, хости, астільба, роджерсия, дармера, гейхера, медунки.

Висота багаторічних квітів визначає їх місце розташування в посадках з іншими рослинами. По висоті вони діляться.ландшафтні композиції

Монументальні рослини, близько 2 м заввишки і більш

Головне використання високорослих багаторічних рослин - створення груп, оформлення водойм, мальовничих заростей, солітерів, наприклад, міскантус китайський, язичник Пржевальського, ревінь, клопогон, волжанка, посконник.ландшафтні композиції

Рослини до 2 м заввишки

Ця група рослин обширна. Причому, різні види одного рослини можуть бути маленькими і навіть велетнями і середньорослі.

Низькорослі рослини до 50 см заввишки

Низькорослі рослини садять на перший план в групах, масивах, куртинами.

Рослини висотою до 25 см заввишки, або почвопокривні рослини.

Грунтопокривні рослини застосовують як замінник газону, для кам'янистих гірок та альпінаріїв. До даної групи в основному відносяться раноцветущие багаторічники: арабис, роговик, тирлич, флокс шилоподібний, конвалія, печеночница і низькорослі рослини: перстач, живучка, гвоздика травянка, барвінок малий.

Багаторічники з зонтиковидних суцвіттями (посконник, деревій, синеголовник, монарда, молочай) в квітники садять великими куртинами.

Багаторічні рослини з колосоподібними суцвіттями (бадан, язичник, горець, вероніка, вербейник, шавлія, астільба, полин, люпин, лиатрис, літери) садять поруч з рослинами, що мають суцвіття-ромашки.ландшафтні композиції

Зовнішній вигляд багаторічників

За зовнішнім виглядом багаторічні рослини діляться на зарослевие, кущові й почвопокривні. Велику роль відіграє розфарбування листа, форма і розмір, квітки і суцвіття.ландшафтні композиції

Багаторічні рослини з монументальними листям: бадан, білокопитник, ревінь, дармера, язичник Пржевальського, відмінно виглядають на тлі води і застосовуються для оформлення берега водойми, в ролі солітера.

Рослини з орнаментальним листям: дицентра, анемона, півонія, роджерсия, аквилегия, астільба, підходять для створення груп, оформлення будівель, одиночних посадок.

Багаторічні рослини з дрібним листям і квітками відносяться до почвопокровним і застосовуються для створення галявин.ландшафтні композиції

Колірні поєднання і ландшафтні композиції

Рослини в ландшафтних композиціях садять поєднуючи кольору.

Оранжевий, червоний, жовтий, блакитний, зелений, синій фарби сонячного спектру. З цієї палітри теплі тони - перші три, а другі три - холодні.

Чистими кольорами є жовтий, червоний і синій. Інші кольори виходять при змішуванні: фіолетовий - червоний, оранжевий - червоний, зелений - жовтий.

Щоб ландшафтна композиція з рядом зростаючих і квітучих рослин виглядала гармонійно, необхідно підбирати колірну гамму рослин. Наприклад, для м'якого переходу від лимонного кольору до помаранчевого кольору можна використовувати жовтий.

Гармонію квітів застосовують у великих композиціях, а в маленьких - контрастні поєднання.ландшафтні композиції

Кольори контрасту в ландшафтних композиціях

Помаранчевий - синій, червоний - зелений, жовтий - фіолетовий як би підсилюють один одного. Помаранчевий колір на тлі синього, здається тепліше, а синій навпаки холодніше; червоний же колір посилюється зеленим, а жовтий колір - фіолетовим. Білий колір є нейтральний і підсилює пасивні тони.ландшафтні композиції

У ландшафтних композиціях не гармоніюють і не комфортні для сприйняття очей поєднання кольорів:

помаранчевий-зелений-фіолетовий;

червоний-жовтий-синій.

Білий і чорний - нейтральні кольори, вони призначаються для пом'якшення різких контрастів.ландшафтні композиції