Каллистемон: догляд в домашніх умовах, види і сорти, фото.

Каллистемон - красиве вічнозелена рослина, яке користується особливою популярністю в кімнатному квітникарстві. Біоенергетики стверджують, що своїм власникам рослина додає впевненості в собі. Каллистемон в народі називають красівотичіночніком. У нього густе листя, дуже ароматні квітки, які зібрані в пухнасті і довгі колоски. Тичинки квіток нагадують яскраві бенгальські вогні.

Каллистемон

Види і сорти каллістемон

Першим в Європу потрапив каллістемон лимонний завдяки Джозефу Банкса. Його природне середовище зростання - Австралія, Нова Каледонія, Тасманія. Там каллістемон можна знайти в болотистих місцях. Характерною рисою цього виду є аромат лимона при розтиранні листя.

Каллистемон лимонний

Найпоширеніший представник виду, який на своїй батьківщині має приблизний розмір - 2-4 метра. Діаметр крони невеликого дерева або чагарнику досягає 2-3 метрів. Листя вузькі, у формі списи, квітки мають яскраво-червоне забарвлення. Період цвітіння припадає на ранню весну. Запилення квіток здійснюється за рахунок комах, птахів і дрібних рукокрилих ссавців.

Завдяки каллістемон лимонному вдалося вивести багато сортів, схрещуючи його з іншими видами. Більша частина сортів була отримана випадковим чином. Відомо 35 видів рослини. Всі вони мають різну форму листя, різне забарвлення суцвіть.

Каллистемон користується популярністю завдяки незвичайному зовнішньому вигляду, неоціненним лікувальними властивостями. Листя рослини багаті ефірними маслами. Вони мають бактерицидну дію. Завдяки каллістемон в кімнаті підвищується якість повітря. Це допомагає уникнути простудних захворювань. Рослина невибаглива, тому дуже часто прикрашає підвіконня багатьох квартир.

Каллистемон прутовидна

Має довгі і гнучкі гілки. У природних умовах досягає семи метрів. Як горшкові культуру вирощують сорт під назвою Капітан Кук. Округлий чагарник має крону діаметром 1,5-2 метра. У нього пониклі гілки і вузькі листя. Навесні на ньому з'являються дивовижні червоні китиці.

Каллистемон жорсткий

Це невелике деревце. Свою назву отримав завдяки вузьким і жорстким листям. У період цвітіння на ньому з'являються малинові суцвіття. Селекціонерам вдалося вивести і сорти з більш темними суцвіттями.

Каллистемон

Догляд за каллістемон

освітлення

Каллістемон в домашніх умовах необхідно хороше освітлення, так як рослина дуже любить світло. На нього не повинні падати прямі сонячні промені. Це кімнатна рослина слід тримати тільки на сонячному підвіконні. При слабкому освітленні бутони не розкриваються, а що з'явилися квітки стають бляклими. У літню пору краще винести його на відкрите повітря. При цьому температура повітря не повинна опускатися нижче семи градусів тепла. Рослині потрібне свіже повітря, але воно не повинно стояти на протязі.

Вологість для каллістемон

Для нормального росту і розвитку каллістемон не потрібна висока вологість. Він відмінно росте в кімнаті з сухим повітрям при постійному провітрюванні. Влітку його потрібно регулярно обприскувати.

Каллистемон

полив каллістемон

Каллистемон слід поливати регулярно. Земляний субстрат не повинен пересихати. Надмірний полив зашкодить рослині, тому вода в піддоні не повинна застоюватися. Від надмірної кількості вологи листя його засихають. Для поливу рослини підходить м'яка вода - відстояна або дощова. Каллистемон не має особливих вимог до вологості, але при сухому повітрі в кімнаті його може вразити павутинний кліщ. Взимку полив скорочують, стежать, щоб грунт був трохи вологим.

температура

Каллистемон - екзотична рослина, яке не звикло до заморозків. Навесні і восени рослині підійде кімнатна температура, влітку краще виносити його на вулицю або відкритий балкон. Як і всім представникам сімейства миртових, взимку йому потрібно виділити прохолодне і добре освітлене місце взимку. Допустима температура повітря в холодну пору року повинна бути 10-15 градусів тепла. Добре відчувати себе він буде при температурі 6-7 градусів. Якщо є можливість, то краще йому перезимувати на утепленому непромерзаючому балконі, веранді або прохолодною теплиці. В іншому випадку він не зацвіте.

Каллистемон

добриво каллістемон

Рослині підходять комплексні органічні добрива. У них не повинно бути вапна. Підгодовують каллістемон з весни до осені 2 рази в місяць. Добриво вносять після поливу. При надмірному внесенні добрив в грунт рослина буде засихати.

Хвороби і шкідники каллістемон

Завдяки великій кількості фітонцидів, каллістемон не страшно багато шкідників. Крім того, рослині не страшні бур'яни. Під ним нічого не росте. Найлютіший ворог кімнатної рослини - борошнистий червець. Якщо він завівся, то листові пазухи покриються білими жирними точками і восковим нальотом. Видалити його можна непотрібної зубною щіткою. Щоб уникнути повторного зараження каллістемон потрібно продезінфікувати настоєм календули. Також рослину можна обробити зоошампунем.

Інші шкідники каллістемон - трипси, павутинний кліщ, попелиця, щитівка.

Каллистемон

обрізка каллістемон

Коли пагони каллістемон досягають висоти 20-25 см, він починає гілкуватися. Якщо не обрізати рослину, то крона сильно розростається. Щоб цього не сталося, щовесни необхідно підрізати його гілки на 20-25 см. Через специфічних особливостей росту каллістемон прощіпиваніе верхівки неможливо.

Обрізають каллістемон після цвітіння, так як на його гілках з'являються шишкоподібні відростки з насінням, вони псують зовнішній вигляд рослини, але мають лікувальні властивості. Обрізка стримує ріст рослини, стимулює розгалуження. Через несвоєчасну обрізки рослина може перестати цвісти.

Каллистемон

посадка каллістемон

Каллистемон добре росте в слабокислом грунті. Якщо готувати грунт рослині самостійно, то для приготування слід узяти дернову і листову землю, крупнозернистий пісок, вологий торф. Рослині в горщику потрібен хороший дренаж. Внизу горщика повинні бути отвори.

Каллистемон

пересадка

Якщо молоді рослини пересаджують щорічно, то доросла рослина досить пересаджувати раз в три роки, але оновлювати верхній шар грунту потрібно щороку.

Каллистемон

розмноження каллістемон

У каллістемон є два способи розмноження - насінням і верхівковими живцями. Посів насіння здійснюють в березні. Для посадки готують субстрат, що складається з піску і торфу. Зверху його слід присипати грунтом, накрити поліетиленом. Пророщують насіння при температурі в приміщенні не менше 21 ° С, розсаді слід забезпечити розсіяне світло. Проросток необхідно прищипнуть на потрібній висоті, сформувавши бажану крону.

Каллистемон

Розмноження верхівковими живцями проводять у серпні-березні, коли температура грунту тримається в межах 18-20 ° С. Молоді черешки, що ростуть на бічних пагонах, повинні мати довжину 5-8 см. Місця зрізів обробляють Корневином. Укорінення проводять при кімнатній температурі. Для живців готують такий же субстрат, як і при посіві насіння. Його накривають плівкою. Вкорінені живці розсаджують окремо. При цьому способі розмноження появи квіток чекають на 3-4 рік.

Каллистемон