Кам'янистий сад: пристрій своїми руками, фото.

Створення кам'янистого саду

Існує особливий ландшафтний дизайн саду, в якому вирощуються виключно гірські види рослин. Цей сад носить назву рокарій або кам'янистий сад. Створюючи кам'янистий сад в нашій смузі, використовують будь-які рослини карликових порід.

Такий сад буде гармонійно виглядати в тих місцях, де складно створити повноцінний сад, тобто в несприятливому місці або на території, що має суттєвий ухил.

Для того щоб садок благополучно розвивався, слід дуже ретельно поставитися до вибору рослин для нього, щоб вони відповідали тим умовам, в яких їм належить виростати.кам'янистий сад

Для створення кам'янистого саду необхідно дуже ретельно підібрати грунт, а якщо такої можливості немає, то слід підготувати наявну, так як гірські рослини воліють слабощелочную грунт.

Слід врахувати, що рослини, які використовуються в оформленні кам'янистого саду, не виносять надлишків вологи.

Дуже складно рокарій переживає зимові періоди, так як багато рослин зберігають зелені пагони і не скидають листя. Проморожена грунт не здатна забезпечити коріння рослин вологою, тому вони дуже часто пересихають і гинуть.кам'янистий сад

Якщо поруч є ділянка, покритий млявими камінням, створення рокария на ньому прикрасити його, перетворивши в витончений квітучий сад. Дивлячись на настільки неповторний пейзаж, кожна людина здатна буде відчути радість і спокій.

Звичайно ж, благоустрій будь-якого, особливо несприятливого ділянки, обійдеться недешево, але, зате, скільки радості це доставить оточуючим, особливо дітям, які гуляють серед такої краси.

Саме тут вони отримають перші естетичні пізнання і навчаться поважати чужу працю. Упорядкований сад - це рукотворне диво, яке відображає спосіб життя і рівень розвитку створив його.кам'янистий сад

Як вибрати місце для створення кам'янистого саду

Кам'янистий сад необхідно розміщувати на тій ділянці землі, який у всіх на виду і найбільш часто відвідується. Такий куточок може бути розташований на ділянці, розташованій на фасадній стороні будинку, біля його входу, або поруч з майданчиком, де відпочивають дорослі, і грають діти.

Не варто створювати кам'янистий сад на великому відкритому ділянці, куди рідко ступає нога людини, так як більш бурхлива рослинність його, безсумнівно, затьмарить. Для того щоб підкреслити особливу витонченість рокария, його слід доповнити будь-яким іншим об'єктом, в поєднанні з яким можна буде створити гармонійний декоративний ансамбль.

Слід також врахувати, що загальна площа, яку займає всім ансамблем, повинна становити, як мінімум, п'яту частину всього відкритого простору, для того щоб це виглядало більш збалансовано.

Не слід створювати кам'янистий сад поруч зі зростаючими великими рослинами, так як таке сусідство здатне зруйнувати ілюзію дикості гірського пейзажу і візуально зменшить розміри саду.кам'янистий сад

Створення кам'янистого саду

Приступаючи до створення рокария, необхідно закласти дренажну основу для кам'янистої гірки. Для цього потрібно створити пагорб з гравію і щебеню, який буде формально мати вигляд майбутньої гірки, при цьому, слід пам'ятати про осіданні ґрунту.

Тому, розраховуючи висоту, потрібно збільшити її, як мінімум, на чверть від передбачуваної. Зверху на пагорб засипається пісок, товщина шару якого повинна бути близько 20 см. Зверху на пісок насипають земля, приблизно такої ж товщини.кам'янистий сад

Далі, поки відбуватиметься усадка, приблизно протягом двох місяців, пагорб необхідно поливати. Біля підніжжя створеної гірки потрібно буде укладати опорні валуни, поглиблюючи їх у землю, а пагорб поступово засипати грунтом.

Таким чином, буде формуватися перший ярус. Решта яруси формуються за таким же принципом. Камені укладаються з таким розрахунком, щоб по них можна було ходити.

Для створення більшої природності, всі рослини повинні бути висаджені на гірці асиметрично.кам'янистий сад