Вранці: посадка і догляд у відкритому грунті, види і сорти з фото і назвами

У Росії росте 3 види роду Вранці, вони все лісові кореневищні багаторічні, подібні між собою.Вранці

красноплодний воронец

Відрізняється забарвленням плодів (червоною, але рідше білою), зростає він у лісовій зоні азіатської та європейської частин країни, включаючи острів Сахалін.

Загострений воронец на потовщених ніжках з чорними плодами зростає в лісах на Далекому Сході. У лісовій зоні європейської частини Росії майже повсюдно зустрічається колосовидний воронец.красноплодний воронец

Вертикальне багаторічна, трав'яниста рослина висотою близько 90 см. Темно-зелене листя, великі 2-3-трійчастого, листочки приблизно гострі, овальні, зубчасті і частково часточкові, з вираженими жилками.

Квітки пишні, красиві і білі, на великих, білуватих квітконіжках несуть компактні короткі кисті.

В кінці літа з'являються розміром з горошину, сліпучі білі, плоди на яскраво-червоних ніжках. Потрібно підлозі тінисте місце і вологоємна грунт. Розмножується навесні діленням кущів.красноплодний воронец

Вранці загострений

Багаторічник заввишки близько 90 см. Стебла прямі або коленчатоізогнутие, поодинокі, слабоветвістие.

Листя довжиною близько 20-50 см, шириною 15-45 см, шірокотреугольние, двічі перисті, з загостреним кінчиком.

Листочки від 5 до 10 см завдовжки, близько 2-6 см шириною, шірокотреугольние, оттянутозаостренние, 2-3-роздільні, пильчато-зубчасті. Суцвіття дліной4-10 см, діаметром до 4 см.

Квітки білі, в діаметре5-9 мм. Вранці загострений дуже декоративний в плодах. Плоди блискучі, чорні, до 7 мм в діаметрі.Вранці загострений

Вранці колосовидний

Зростає воронец колосовидний у вологих тінистих хвойних, широколистяних і змішаних лісах, в горах і на рівнині, на грунтах багатих мінеральним азотом.

Зустрічається в лісовій зоні європейської частини Росії практично повсюдно, в Західному Сибіру і на Кавказі.

Вранці колосовидний - багаторічна рослина з товстим кореневищем. Стебла висотою близько 70 см, гладкі або опущені в верхній частині, біля основи одягнені бурими лусками. Листя воронця чергові, двічі трійчасті.

Квітки правильні, білі, дрібні, зібрані в овальну кисть, при плодах вона витягується в циліндричну форму. Тонкі цветоножки, як правило, залишаються зеленими при плодах. Від 4 до 6 білих швидко обпадають чашолистків.

Пелюстки злегка подовжені, яйцевидні, зазвичай рівні зав'язі, звужені в довгий нігтик. Плоди ягодоподібні, чорні, багатонасінні.

Цвіте в травні і в червні, плодоносить в серпні і вересні.Вранці загострений

Розмноження колосовидного воронця

Розмножується воронец колосовидний насінням, вегетативне розмноження слабке. У розсіюванні насіння основну роль грають птиці і багато інших тварин.

У природі проростають насіння не відразу, приблизно через 2 роки.

Даний вид воронця холодостійкий, не хворіє, розмножується діленням куща і насінням в травні. Перспективний для групової посадки в півтіні, до грунту і вологи не вимогливий.

Вивезений з лісів Сибіру і Далекого Сходу, також зростає в Монголії, Сівши. Америці. У змішаних і хвойних лісах і по їх узліссях.

Кореневище вкорочене, товсте. Стебла трав'янисті, однорічні, до 70 см заввишки, покриті в верхній частині короткими, кучерявим волосками.

Світло-зелене листя, тричі тройчатоперістие, з загостреними листками і яйцевидно-ланцетними, надрізані по краях і пиловидно-зубчасті.

Квітки білі, дрібні, зібрані в овальну кисть, що витягається при плодоносінні в циліндричну.

Пелюстки-нектарники подовжені, еліптичні або яйцеподібні, при основі звужені в нігтик. Плоди червоні, і рідко білі.

Цей вид воронця утворює гарної форми кущ, дуже декоративний під час плодоношення - в серпні або на початку вересня, коли починають достигати яскраво-червоні плоди. Рясне плодоношення.

Вранці колосовидний холодостійкий, не хворіє, розмножується діленням куща і насінням і в квітні або в травні. Дуже перспективно для групових посадок в тіні, до грунтів і вологи не вимогливе.

Набагато рідше зустрічаються в культурі воронец червоний з північного сходу Північної Америки висотою до 70 см з глянцевими, великими, темно-червоними плодами.Вранці

Місцезнаходження

Любить тінь і півтінь. Грунти воліють слабокислі, поживні і пухкі. Вологолюбні.Вранці

розмноження воронця

Вегетативне і насіннєве. При вирощуванні з насіння рекомендують подзимний посів.

Зміст і проростання сіянців проходить при температурі 20 ° градусів. Цвітіння воронця настає на 3 рік.

Вегетативне розмноження нескладне - діленням на початку росту навесні.

Довгі роки можуть жити без пересадки, і переносять її легко, тому що має поверхневе кореневище.Вранці

Використання в ландшафтному дизайні

Вранці хороший в групових посадках.