Зонування садової ділянки: основні правила, розбиття ділянки на зони, фото зонування

Зонування ділянки передбачає поділ території дачного чи присадибної ділянки на несучі різне функціональне навантаження зони, а ще планування зв'язків між ними.

Функціональне зонування присадибної ділянки, розраховує його розподіл на стандартні зони. Як правило, це парадна зона, зона відпочинку і зона господарських споруд.

Зонування ділянки також передбачає виділення зони для саду та городу. Однак, план ділянки безпосередньо залежить від конкретних переваг і фантазії кожного.

зонування ділянки

Основні функціональні зони присадибної ділянки

парадна зона

Кожна ділянка має парадну або в'їзну зону. Це перше, що бачать ваші гості і ви, тому парадній зоні потрібно приділити особливу увагу. Зазвичай, парадна зона займає мало місця, навіть якщо є стоянка для машини, це не більше 6% від загальної площі садового ділянки.

Основна функціональність парадній - вхід на присадибну ділянку і в'їзд для автомобіля. Тут варто приділити увагу зручною доріжці, що веде до будинку, а також майданчику для автомобіля.

При плануванні слід враховувати рельєф своєї місцевості, це дозволить уникнути застою води, потрібно відразу обдумати місця для стоків. Що веде до будинку доріжка, повинна бути широкою і комфортною.зонування ділянки

Декоративні елементи розміщують уздовж всього забору, відштовхуючись від дороги до будинку і залишилася після планування в'їзду для машини. Виходячи з можливостей присадибної ділянки, за парканом можна створити квітучу клумбу.

Щоб прикрасити ділянку з боку вулиці відмінно підійде жива огорожа з вічнозеленої туї і барбарису. Якщо планується відкритий майданчик для свого автомобіля, тоді не висаджуйте плодові дерева поруч з цим місцем.

Парадна зона - відмінне місце для квітника і будь-який ландшафтної композиції. Якщо ж розміри присадибної ділянки не дозволяють вам створити квітучу клумбу, для прикраси проходу біля паркану можна посадити квітучий плющ або кучеряві троянди.зонування ділянки

Зона відпочинку

У зони відпочинку менша функціональне навантаження, тут все залежить від побажань і можливостей. Зазвичай, це місце, де будують патіо, терасу, альтанку, місце для барбекю.

Зона відпочинку займає близько 10-14% території. Навіть для малого ділянки в 6 соток - цього буде достатньо для розміщення всіх об'єктів: обіднього столу, альтанки, гриля, мангала.зонування ділянки

Розробляючи зону відпочинку, використовуйте кілька правил

Перше - частина території повинна бути пов'язана з будинком, що забезпечить зручність. Так як тут будуть проходити дружні зустрічі, сімейні обіди, і вихід до будинку забезпечить зручність для вас.

Друге - зона відпочинку по можливості повинна розміщуватися за будинком, подалі від входу. Це создат комфортну обстановку. Це дуже актуально для ділянок, які розташовані в місті.

Третє правило - оцініть, кращий вигляд вашої ділянки. Сплануйте місце відпочинку так, щоб там проглядалися вся краса саду.зонування ділянки

Зона для саду та городу

Опрацьовуючи зонування присадибної ділянки, під городньо-садову зону, відводять найбільшу частину території, близько 75%. Планування цієї зони необхідно приділити особливу увагу, якщо ви взялися за зонування садової ділянки.

Незалежно від розмірів території, під город і сад потрібно відвести сонячну, відкриту територію. Потрібно врахувати, що для великих дерев, найкраще підходить північна сторона. Квітучі яблуні, вишні, абрикоси можуть бути чудовою прикрасою для зони відпочинку.

Зазвичай, город і сад розміщують далеко від місця відпочинку. Звичайно ж, на ділянці в 5-6 соток це проблемно. В даному випадку не потрібно забувати, що і город і сад, можуть виконувати і декоративну функцію. На садовій ділянці можна зробити модульний город з грядками різної форми.

Найкраще мати доріжки з твердого мощення. Таке рішення і для невеликої ділянки, так і для значної території в 20 соток. Тому що такий город і красивий, і практичний в догляді.

Плодові дерева, а також чагарники можна вписати в таку композицію, можна використовувати плодові чагарники (агрус, смородина) у вигляді решіток, огорож, пергол.зонування ділянки

господарська зона

Особливу увагу при зонуванні садової ділянки потрібно приділити господарській зоні. Ця зона включає в себе теплицю, баню, гараж і розміщується поруч з городом.

Слід робити акцент на практичність, так як би добре не виглядав зелений газон, слід віддати перевагу мощення майданчиків і доріжок.

Сховати господарські будівлі на маленькій території в 6-8 соток складно. Тому потрібно продумати їх декорування, застосовуючи в'юнкі рослини. Для ділянки в 15 соток можливо обгородження території гратами, повитими трояндами, клематисами, виноградом.зонування ділянки

Гральна зона

Ігрова зона будується для дітей, тому, ця зона повинна бути безпечною і зручною для дітей. При плануванні ігрової зони пам'ятайте головні правила.

Перше - ігровий майданчик повинен переглядатися з дому, щоб хлопці були на виду.

Друге правило - покриття ігрової зони повинно бути м'яким, це повинен бути пісок або ж газон.

Територія, відведена під ігрову зону, залежить від площі ділянки, цілком буде досить 7-10 кв. м для розміщення пісочниці, гойдалки, лавок.

Найкраще розташовувати ігровий майданчик на сонячному місцезнаходження, при цьому подбати про тіні, де діти будуть ховатися від сонця.зонування ділянки

Організовуючи план зонування присадибної ділянки, враховуйте, що потреба в ігровій зоні в подальшому може відпасти. Тут слід передбачити її наступна зміна. Подумайте відразу, чи стане ігрова зона частиною присадибної ділянки, зони відпочинку.

Зонування території незмінно застосовується з урахуванням індивідуальних потреб. Наприклад, при великому бажанні можна відвести 7 м. Кв. для спортивного майданчика або відвести невеликий куточок для своїх вихованців.зонування ділянки

При бажанні на ділянці часом створюють захисно-санітарну зону в вигляді піднесеної живоплоту. До таких заходів вдаються і при наявності в вашому оточенні хворих родичів, щоб зменшити негативний вплив навколишнього середовища.

Пам'ятайте про вуличне освітлення і дощових колекторах. Правильне зонування садової ділянки дозволить вам по максимуму використовувати кожен сантиметр своєї території.

Докладний план і серйозний підхід звільнять вас від деяких проблем в майбутньому. Поєднавши творчий підхід з плануванням кожної деталі, садову ділянку буде приносити тільки радість.зонування ділянки