Первоцвіти: популярні весняні квіти

Разом з весняним сонечком пробуджуються і весняні первоцвіти, і наше серце наповнюється радістю і надіями. Сьогодні, будемо говорити про квіти, які прикрашають наш сад ранньою весною, які своєю свіжістю і ніжністю відігрівають серця після тривалої сніжної зими.

pervocvety1

Весняні квіти, напевно, є у кожного в саду, і, звичайно ж, це цибулинні, а також багаторічні кореневищні первоцвіти. Подумати про весняну красу потрібно восени. Але деякі цибулинні, наприклад, крокуси або гіацинти, можна придбати навесні вже в квітучому стані і посадити їх в сад.

Велика частина первоцвітів краще затінені місця і вологий грунт, тому, як правило, їх садять під чагарниками і деревами, в змішані посадки з іншими багаторічними рослинами або на альпійській гірці. Ці рослини підходять для тінистого саду.

первоцвіти

Первоцвіти не вибагливі у догляді . Полягає він у видаленні жовтого листя, поділі зрослих цибулин.

Якщо ви хочете милуватися в змішаних посадках, то садіть весняні цибулинні первоцвіти не по краю бордюру або клумби, а в середині, тому що після цвітіння вони втратять свою красу, а пишні багаторічні рослини закриють їх своїми листами. Але як правильно скласти композицію.

первоцвіти

Вибираючи крокуси для створення весняного саду, віддавайте перевагу видовим рослинам. Так як вони стійкі, невибагливі, і природно виглядають у весняному саду. А мускари краще садити з махровими квітками.

первоцвіти

Цибулинні первоцвіти ще в самому піку свого цвітіння, а до них вже приєднуються ірис російський, незабудка, фіалка запашна, фіалкою рогата, квіти якої розфарбовані в блакитний, ліловий, білий, фіолетові тони. З даних рослин можна складати різні двоколірні композиції.

первоцвіти

Золотистий колір ранньою весною нам дарують крокуси, ерантіс весняний, рясту, калужница. У колекційних садах у квітникарів можна зустріти адониси амурський або весняний, простріли. Ближче до травня розцвітають нарциси, примули з квітками різних відтінків, анемона лютічная.

первоцвіти

Підбираючи первоцвіти для композицій, враховуйте забарвлення і форму квіток.

Сині мускарі і незабудка з'єднуються в ансамблі з жовтими тюльпанами і нарцисами. Цікаву компанію один одному складуть фіалки або крокуси з квітками контрастних розмальовок.

первоцвіти

Звичайно ж, щоб мелколуковічние первоцвіти були справжньою окрасою саду, потрібно, щоб вони розрослися, утворили густі плями на газоні, на альпійській гірці, під пологом дерев, в бордюрі. Для декоративного ефекту цибулини не потрібно садити впритул один до одного. При такому розміщенні на наступний рік первоцвіти дійсно утворюють красивий килим, але ще через кілька років розрослися "гнізда" будуть тіснити один одного, а це призведе до витягування надземної частини.

первоцвіти

Первоцвіти в композиції з хвойними рослинами

Оскільки навесні в саду панує зелений колір распускающейся листя, прекрасним партнером йому буде білий тон. У ролі зелених сусідів будуть хвойні рослини, листя манжетки, ірисів і садових гераней. А білий тон композиції дадуть нарциси і тюльпани, біла форма мускари, білоквіткові сорти примули і бадану.

первоцвіти

Чорний морозник складе "компанію" і тим і іншим кольорам. Потім до них приєднаються дзвіночок з білими квітками і розгортаються облямовані білим кольором листя хост. Для кращого ефекту "білого саду" на задній план можна посадити видовий півонія.

первоцвіти

Цінителі романтики можуть скласти композиції, зробивши акцент на рожевому кольорі. Це рожеві печіночниці, і проліски, і хіонодокси, кандик, бузкові крокуси.

первоцвіти

Первоцвіти прекрасно доповнять альпінарій, рокарій і вересові сади. Камені - прекрасний фон для будь-якої рослини, а красиво цвітуть навесні верески в вересових садах створять справжнє буйство фарб по сусідству з весняними первоцвітами. Для альпінаріїв підійдуть мініатюрні проліски, примули, хіонодокси, кандик, крокуси.

первоцвіти