Весняні роботи в саду

Коли наш сад прокидається після зими, важливо своєчасно провести необхідний догляд, щоб не прогавити дорогоцінний час, тому що погода навесні стрімко змінюється. І можливо, завтра буде пізно. Досвідчені городники знають, що вказувати конкретні дати - невдячне заняття. У цій статті ми поговоримо про весняні роботах в саду, а також городі, дамо рекомендації по догляду за деревами і грунтом.

Весняні роботи в саду

Перелік весняних робіт

Час весняних робіт безпосередньо залежить від погодних і кліматичних умов кожної області, але є загальні рекомендації, коли можна приступити до садового сезону. Пов'язані вони з температурним режимом, особливостями росту кожної культури і освітленістю. Список робіт наведено нижче:

Березня : захист хвойних чагарників і дерев від опіків; обрізка ягідних кущів і плодових дерев; побілка плодового саду; розпушування або заміна мульчі.

Квітня : очищення городу та саду від сухої трави, листя та іншого сміття; аерація газону; обробка саду від різних хвороб і шкідників; внесення добрив; посадка плодових саджанців.

Травня : посадка городу; пересадка розсади однорічних рослин в квітники.

Коли і як виконувати весняні роботи, кожен городник визначає сам, оцінюючи погодні умови, а також стан рослин. Нижче, докладніше розповімо про кожен вид весняного догляду.

Весняні роботи в саду

Садово-городні роботи в березні

З настанням весни садівники приймаються до обрізку. Якщо ваш плодовий сад займає велику площу, до робіт найкраще приступати в лютому. Спочатку видаляють зламані і сухі гілки. Потім, у молодих дерев роблять формувальних обрізку, а у зрілих дерев - коригувальну. Зрізи, які більше 2 см діаметром обробляють захисними засобами.

Весняні роботи в саду

Весняна обрізка плодових дерев

До обрізку дерев можна приступати, коли температура буде не менше мінус 10. При морозі гілки і пагони дуже крихкі, тому вони ламаються і не ріжуться.

Зрізані гілки найкраще спалити, так як на них зимували збудники хвороб і личинки шкідників. Саме час провести побілку дерев. Навесні дерева страждають від перепаду температури. Садова фарба захищає кору від тріщин. Дуже потребують даному догляді молоді дерева.

Ця робота починається в березні і закінчується з набуханням нирок.

У магазинах є безліч готових розчинів, які дуже прості в застосуванні і економлять час.

Деякі дерева бояться весняних опіків. Дуже страждають хвойні рослини. Їх потрібно вкривати захисною тканиною білого кольору. Для цього можна використовувати спанбонд, який натягують на заздалегідь встановлені опори. Дана конструкція захистить крону від дисбалансу сонячних променів і нічних заморозків.

Весняні роботи в саду

Весняні роботи в саду і городі в апереля

Необхідно позбутися різних матеріалів, якими були ще з осені захищені декоративні дерева, а також чагарники.

Забирають агроволокно, яким закутаний теплолюбні дерева, чагарники.

Позбавляються від зимовий мульчі. Іноді її досить розпушити і залишити як підгодівлю. Наприклад, якщо їли, сосни, кипарисовики, ялівці, рододендрони на зимовий період утеплялися мульчею, і збереглася вона в хорошому стані, її найкраще залишити як добриво.

Якщо мульча ущільнився, стала загнивати, її повністю прибирають, а навколо рослин грунт розпушують.

Після побілки і обрізки можна приступати до щеплень. Процес цей починається, коли температура +5, і в тканинах підщепи активізувалося сокодвижение.

Відбувається це в середині квітня і до початку травня.

Першими прищеплюють раннецветущие дерева - сливи, черешні, абрикоси, вишні.

Пізніше - яблуні та груші.

Весняні роботи в саду

Очищення саду від сміття

Якщо земля у саду просохла настільки, що не тоне при ходьбі, її починають очищати від сміття. Це залишки сухого листя, стебел, гілок. Вичистити необхідно весь сад граблями. Вигріб рослинні залишки, проводиться аерація, тобто збагачення грунту киснем.

Весняні роботи в саду

Обробка саду проти шкідників

Ніякої сад, не застрахований від шкідників, хвороб. Вони зимують в грунті, на корі, під листям. Деякі грибкові збудники майорять вітром на великі відстані. Запобігти цьому зараження допоможе своєчасна профілактика.

Після обрізки дерев починають приступати до обприскування саду різними хімічними препаратами.

Обробку потрібно починати, коли встановиться плюсова температура. Завершується під час утворення зав'язі плодів. Термін обробки дерев визначають за біологічним станом:

до формування нирок;

до початку цвітіння;

під час формування зав'язі плодів.

Хімічні препарати небезпеки не представляють, якщо їх застосовувати правильно. Їм характерно швидке дію і тривалий ефект. Хороший ефект полягає в нейтралізації кошти за недовгий період. Коли настане час збирати врожай, отруйні речовини просто розчиняться і випарується.

Весняні роботи в саду

Весняне внесення добрив

Багатий урожай без підживлення саду просто неможливий. Навесні плодові дерева потрібно удобрювати, коли земля підсохне до вологого стану.

В період активного сокоруху, рослинам необхідні азотні речовини.

Прекрасні результати показує підгодівля комплексними мінеральними добривами, яку називають: «По останньому снігу». По всій поверхні грунту розкидаються гранули. Розчинившись в снігу, діюча речовина розподіляється на необхідній глибині.

Весняні роботи в саду

Посадка саджанців в кінці квітня

Кінець квітня або початок травня - найкращий час для посадки дерев, чагарників. Термін робіт можна визначити за станом грунту. Коли грунт просохне, і її можна викопати на необхідну глибину, значить, час настав.

Зараз у продажу популярні дерева, а також чагарники з грудкою землі. Це дозволяє зберегти коріння і розтягнути час посадки.

Ці рослини можна садити з весни і до осені.

Весняні роботи в саду

Посів насіння і посадка розсади

Час посіву у овочевої культури різний, проте не потрібно починати роботу поки не прогріється земля до +15. Наприклад, насіння баштанних - кабачків, гарбузів, огірків, не можна садити на розсаду, висівають їх за умови сильного потепління. Якщо грунт не буде грітися, насіння будуть лежати в холодному грунті і не зійдуть.

Раніше інших овочевих культур в квітні садять часник і цибулю, буряк, моркву.

За ними слід шпинат, листовий салат, редиска.

Після них - гарбуз, кабачок, огірок.

Розсаду виносять на вулицю тільки після загрози заморозків. Наприклад, в середній смузі вони іноді закінчуються в травні. Перепади температури небезпечні для ще незміцнілих паростків перцю, баклажана, томату, капусти.

Весняні роботи в саду

Послідовність весняних робіт

Садівники відпрацювали свої плани весняних робіт. Зазвичай, багато в чому вони схожі. Якщо дотримуватися чіткої послідовності можна рівномірно розділити весняні роботи в саду. Для того щоб полегшити садівникові роботу, можна дотримуватися подібного плану:

- обрізка, а також побілка плодових дерев;

- укриття рослин від опіків;

- очищення саду від сміття;

- щеплення;

- обприскування плодових дерев від паразитів;

- посадка саджанців;

- внесення добрив;

- посів насіння, а потім і розсади на грядки.

Весняні роботи в саду