Алоказия: догляд в домашніх умовах, фото.

Мало хто знає, що крім своїх декоративних властивостей, рослини мають ще чарівної енергетикою. З її допомогою квіти впливають на наше життя. Алоказия - рослина яке любить турботу і любов. Багато хто навіть не знають офіційна назва цієї рослини, оскільки в народі його більше називають, як жіноче щастя.

алоказия

Квітка, що допомагає самотній жінці змінити свій статус. Також алоказия пробуджує і виліковує задрімали почуття - заміжні, проте не щасливі в шлюбі жінки з придбанням в будинку спатифиллума налагоджують відносини зі своїм чоловіком. А ось справжнє диво, яке може подарувати алоказия - це можливість стати матір'ю.

алоказия

Тому якщо вас турбує одна з трьох проблем, заведіть у себе вдома це чудо-рослина. Найкраще звичайно його отримати в подарунок, але якщо вам не терпиться, то купіть самі і почніть відразу про нього піклуватися і доглядати і тоді до вашої оселі прийде щастя!

алоказия

Загальні відомості про алоказию

Батьківщиною алоказии є Південно-Східна Азія, а точніше її тропічні вологі райони. Ефективний декоративний вигляд рослині надають строкато пофарбовані листя, тільки цвіте вона дуже рідко. В даний час налічується приблизно 70 видів цієї рослини.

алоказия

Види і сорти алоказии

У кімнатних умовах зазвичай зустрічаються такі види як: Сандера (і її гібриди Поллі і Амозонская), клобучковий, кореневої (Індійська і Арма), Пахуча (Одор), Калідор, Лоуі та Мідно-червона. Деякі з цих видів здорово розростаються і тому їх вирощують зазвичай в просторих приміщеннях, оранжереях або зимових садах.

алоказия

цвітіння

Цвітуть алоказии переважно з кінця зими до самої глибокої осені, однак у деяких сортів існує два періоди цвітіння - осінньо-зимовий і весняно-літній.

Візуально квіти алоказии нагадують кали: така ж сердцевидная форма, в основі початок з суцвіттями, а навколо біле покривало. Сам початок блідо-жовтий або темно-жовтий. У міру цвітіння покривало темніє і набуває зеленуватий відтінок.

алоказия

Догляд за Алоказіі в домашніх умовах

Алоказия не дуже вибаглива, проте краще їй створити умови близькі до природних. Оскільки народилася вона в тропіках, то любить дуже тепло - температура протягом всього року не повинна опускатися нижче 20 С. Не переносить вона перепадів різких температури і протягів, тому краще її не виносити влітку на балкон.

Ряболисті форми дуже люблять яскраве освітлення, проте не переносять прямого попадання сонячних променів. Поливають алоказию відстояною м'якою водою кімнатної температури.

алоказия

Після поливу через деякий час необхідно злити з піддона воду, щоб вона не застоювалася, інакше листя рослини почнуть сохнути, а коріння гнити. Взимку, як практично і у всіх кімнатних рослин кратність поливів скорочується, але не допускається пересихання грунту.

алоказия

Оскільки алоказия родом з тропічних лісів, то вона дуже любить вологу і тому цілий рік рослина слід обприскувати (у вигляді туманною роси, а не крапельно). Листя час від часу протирають вологою серветкою, можна навіть влаштувати рослині «душ», але при цьому не забувайте прикрити грунт.

алоказия

добриво алоказии

У літню пору вносять в половинній дозі комплексні підгодівлі для декоративно-листяних рослин двічі на місяць. Взимку можна вносити добрива раз на місяць.

Пересаджують алоказию в грунтову суміш середньої щільності, приблизний склад якої - по чотири частини торфу, хвойної і листової землі і одна частина піску, рН субстрату дорівнює 5,5-6. Для великих рослин можна додати в су3бстрат перегній. Можна взяти для пересадки і готовий субстрат, головне простежте щоб рН була відповідною.

алоказия

Хвороби і шкідники

Здорова алоказия блищить своїми яскравими листям, а якщо освітлення буде недостатнім, то вони стануть тьмяними, а при протягах і перепадах температури з'являться плями або зовсім листя засохнуть.

Якщо не стежити за чистотою листя, на рослині може оселитися павутинний кліщ, попелиця або щитівка. Помивши і обприскати листя тютюновим настоєм (слабким) Ви зможете позбутися від павутинного кліща.

алоказия

Обприскування мильно-тютюновим розчином врятує рослина від щитівки, а від попелиці мильний розчин з додаванням нікотин-сульфату (1 гр. На літр). Можна також для боротьби з комахами застосовувати і готові інсектициди.

Якщо рослина раптом стало активно скидати листя, не лякайтеся і не викидайте відразу квітка. Огляньте уважно коріння рослини і пересадити його в нову ємність, поставте в прохолодне і сухе місце, забезпечивши тим самим алоказии період спокою. Як з'являться нові листочки на рослині його можна виставити на більш світле і тепле місце.

алоказия

Якщо ваш квітка рясно цвіте і швидко розвивається, значить, ви добре за ним доглядаєте, і у вашій родині панує мир і злагода. Поділіться отросточка з вашою подругою, якій «жіноче щастя» принесе удачу.

При догляді за Алоказіі не варто забувати, що у неї все частини отруйні.