Яскраві барви осені в саду. Вибір рослин для осінньої клумби і квітника

Осінь приносить в сади особливі, незрівнянні відчуття. Осінній м'яке світло, укутують тиша туманів, свіжість проливного дощу, особливий стан землі, яка відпочиває від спекотного літа і готується до свого покою.

Також терпкий, запах опалого листя і, звичайно ж, дивовижні, яскраві осінні фарби. У цій статті піде мова про чагарниках, деревах і ліанах, які створюють в саду яскраву осінню палітру.

Барви осені

Крім багаторічні садові рослини, цвітіння яких настає золотою осінню, своїми прекрасними фарбами осінь зобов'язана увядающим листю дерев, а також чагарників.

Зміна кольору листя викликано хімічним обміном рослини: для збереження необхідних речовин всередині організму, вони повинні з листя повернутися в кореневу систему і стовбур.

Восени забарвлення листя рослини коливається від року до року і залежить від деяких факторів, найголовніший з яких - погодні умови нинішнього сезону. Кращі ефекти забарвлень створюються в ті часи, коли спека змінюється зимовим холодом.

Барви осені

Хороший результат дають перепади нічних і денних температур восени. Але навіть в вдалі роки то, як довго протримаються осінні спалаху фарб, залежить від тривалості вітру.

На жаль, сильний ураган, за одну ніч здатний роздягнути «до останньої нитки» дерево, яке вчора було одягнене повністю в червені або золоту листя.

Барви осені

Але, не всі фактори знаходиться у владі нашої стихії, на деякі ми також можемо вплинути. У дерев більше шансів розкрити повністю свій потенціал, якщо дотримуватися деякі умови його вирощування - це стосується освітленості і рівня кислотності грунту.

Барви осені

Деякі дерева стають красивими до кінця сезону, їх спеціально садять в скверах і парках для «осіннього уявлення».

У середній смузі Росії це Ніси, клени, багряник, дуби, ясени. На превеликий жаль, лише деякі з цих дерев підходять для присадибних садів, інші ж дуже великі.

Барви осені

Все ж в нашому розпорядженні є непоганий вибір чагарників, невисоких дерев, а також ліан, які будуть рости в маленьких садах і прикрашати їх восени, і протягом сезону.

В першу чергу потрібно відзначити декоративні клени японські і дланевідние, які об'єднуються під однією назвою «японські клени». Дланевідние клени виростають від 3-7,5 м, морозостійкість - від 5 зони.

Барви осені

Для маленьких садів дуже гарні декоративні види з розсіченою листям, що не більше 2 м заввишки і можуть рости в великих діжках. Є безліч сортів кленів, які розрізняються за кольором листя.

Барви осені

Японський аконітолістний клен - морозостійка дерево з дуже гарними листами, 5 м заввишки. Японські клени люблять тихі місця, зростають і в півтіні, і на сонці.

Барви осені

Посаджені у води клени представляють собою захоплююче видовище весь рік, особливо гарні клени в жовтні.

Барви осені

Скумпія часом називають ще й димлячим чагарником через її пишних мітелок квітів, вони оточують кущ, як дим.

Барви осені

Чарівна весь сезон пурпурний вид скумпії, восени її бордова листя набуває помаранчевий колір. Скумпія невибаглива, добре переносить стрижку.

Барви осені

Ще один хіт осіннього саду - чарівні гортензії, широке розмаїття видів і сортів гортензії дозволяє вибрати кущ на будь-який смак.

Барви осені

Основні умови, які треба дотримуватися при вирощуванні прекрасних гортензій - морозостійкість, нижня межа у гортензій 3-6 зона, в залежності від виду, а також кислотність грунту.

Барви осені

Крім розкішного цвітіння гортензій, яке припадає на початок осені, їх додаткової привабливості є зміна забарвлення листя восени і висохлі квіткові головки, що зберігаються до весни.

Барви осені

Прекрасне видовище можна побачити у вересні: на деяких гортензія розпускаються і бутони рожево-лілових відтінків, і червоні пелюстки відцвілих суцвіть і багряно листя.

Барви осені

Подвійний ефект синхронного цвітіння і зміни забарвлення листя володіє цератостігма.

Барви осені

Невеликий чагарник, близько 1 м заввишки, зацвітає на початку осені блакитними квітками, а потім листя рослини стає червоною.

Барви осені

Важливе місце займають дерева і декоративні чагарники з плодами.

Барви осені

А якщо ще плоди доповнюються багряними або жовтим листям, видовище стає просто незабутнім.

Барви осені

Ймовірно, першість, належить барбарис, горобина, Сумах, а також бруслини.

Барви осені

Якщо у вас сад невеликого розміру, зупиніть свій вибір на горобині: китайської, кашеміровідной, Джозеф Рок.

Ці дерева дуже декоративні весняним цвітінням, осінньої забарвленням листя і ягодами.

Барви осені

Сумах - ефектний чагарник, який прикрасити будь-який сад. Восени червоно-коричневі плоди сумаха прекрасно поєднуються з великими ажурними яскраво-червоним листям, що нагадують листя горобини.

Барви осені

Восени достигають плоди бруслини. Найбільший інтерес представляють деякі види бруслини красноплодной і європейського, не тільки плоди, але і листя, яка восени набуває червоного кольору.

Барви осені

Красиво виглядають ягоди дикої яблуні, шипшини, глоду, калини, обліпихи, скумпії японської, кизильника, магонии, а також лілових або помаранчевих красівоплодніков.

Барви осені

Повсюдно поширений дівочий виноград і чудові осеннецветущие клематиси (тангутський, Вітіцелла і інші), які додадуть плями фіолетового, жовтого, блакитного до пурпурової осінньої гамі.

Барви осені

Звичайно ж, дерева і чагарники є не єдиними прикрасами садів восени.

Барви осені

Палітру осінніх фарб доповнюють яскраві кольори врожаю фруктів і овочів, холодні відтінки осінніх цибулинних, різнобарвний килим багаторічних рослин і колишеться море злаків.

Барви осені

Зовсім скоро суворі вітри здують пожухшую листя з дерев, а вже зовсім не теплий дощик приб'є їх до мокрої землі.

Барви осені

Тільки лише ягоди залишаться ще деревах на пару місяців, щоб дати птахам поласувати кормом в зимову погоду і радувати наші очі спалахами фарб.

Барви осені

А зараз давайте будемо сповна насолоджуватися цією теплою «прощальній красою» осені.

Барви осені

Барви осені