Кордилина: догляд в домашніх умовах, види і сорти, фото.

Кордилину часто плутають з драценою, але це різні рослини, хоча і схожі. У природному середовищі досить висока і пишна, з красивими, незвичайними квітками. У квартирі в залежності від різновиду можна виростити середній кущик або ж деревце, правда, дочекатися квітів вдається не всім. Догляд за нею не завдає багато клопоту, невеликі похибки вона пробачить і легко з ними зживеться, і все ж основних правил краще дотримуватися, щоб квітка була пишним, яскравим і здоровим.

Кордилина

Види і сорти кордиліни

Відноситься до агавових. Батьківщиною кордиліни є тропічні і субтропічні регіони Америки, Африки, Австралії і Азії. У домашніх умовах сьогодні розводять до 20 видів кордиліни. Найбільш популярні чотири з них: фруктікоза , південна , пряма і верхівкова або чагарникова .

Верхівкову часто в народі називають « дерево удачі ». Південна кордилина або австралійська більше схожий на дерево. У неї потовщений ствол, а нагорі безліч мечеподобних тонких листя. Багато видів діляться на підвиди.

Кордилина

опис кордиліни

Залежно від виду кордилина зростає кущем або деревом. У природних умовах вона може досягати декількох метрів у висоту, а домашні, окультурені види більш акуратні і мініатюрні. Листя можуть бути зеленими, рожевими або навіть з червоним і фіолетовим відтінком. Розміщуються на черешку. Коріння шишкуваті, звідки і пішла назва. Квіти можуть бути білими, ліловими, червоними в залежності від виду, але поява квітів в кімнатних умовах дуже рідко. Стовбур в деревовидних кордилин грубий з мітками від опалого листочків.

Кордилина

Правила догляду в домашніх умовах

Незважаючи на тропічне походження кордилина рідко викликає проблеми в домашньому догляді. Її досить просто утримувати. До відмітних особливостей квітки потрібно віднести обов'язкове розпушування грунту. Таким чином, коріння отримують необхідний кисень.

Температура змісту кордиліни

Для підбору оптимальної температури краще уважніше ознайомитися з бажаним видом рослини. Справа в тому, що є теплолюбні і звичайні кордиліни. Перші не терплять низьких температур. Влітку в кімнаті має бути не більше 25 градусів, а взимку не нижче 18. Для звичайних кордилин взимку температура може знижуватися до 10 градусів. Для всіх видів цієї рослини не бажані протяги. Ставити їх краще на підвіконня або в кут кімнати, але не в проходах або на балконі. Зниження температури має відбуватися повільно, різкі перепади негативно позначаться на кольорі листа.

Кордилина

полив кордиліни

З огляду на те, що рослина в природі виростає як в тропіках, так і в субтропіках його полив потрібно здійснювати, відштовхуючись від початкової батьківщини тих чи інших видів. До загальних критеріїв поливу відноситься рясне пиття в спекотні місяці весни та літа. Взимку полив зменшують, щоб коріння не почали гнити. Поливати потрібно дуже акуратно, щоб земля була злегка вологою, а не мокрою.

Для створення найбільш сприятливих умов влітку кордилину потрібно обприскувати не менше двох разів на тиждень, тим більше в задушливі, пилові дні. Взимку обприскувати не потрібно зовсім, щоб рослина не загнило.

Для обприскування і поливу краще брати м'яку воду. Заздалегідь її відстоюють, щоб вона також була і теплою.

Кордилина

підживлення кордиліни

Підгодовують рослина добривами протягом усього року. Вибираються комплексні або спеціалізовані добрива. Використовуються вони раз на місяць восени і взимку і два рази в місяць на протязі весни-літа.

освітлення кордиліни

Квітка вимагає рясного, але розсіяного світла. Підійде західне вікно влітку і східне - взимку. Бажано також щоб на вікні були жалюзі або що-небудь інше, що дозволить затінити рослина від великої кількості яскравих променів. При надлишку світла на аркушах можуть з'явитися коричневі сухі плями - своєрідні опіки, в цьому випадку між вікном і квіткою роблять штучну тінь: ганчірка, сітка, світловідбивачі, жалюзі і так далі.

Кордилина

розмноження кордиліни

Розмножувати рослина можна трьома способами: насіння, живцювання і ділення кореневища. У домашніх умовах розмноження насінням дуже проблематично і вкрай рідко використовується. Для цього потрібні лише свіже насіння, їх сіють в спеціальну грунт в невеликі теплиці з підігрівом, де ті сходять протягом місяця. При живцюванні беруть полуодревеневшие живці, з них видаляються всі листя, протягом місяця утворюються коріння і потім його поміщають в горщик з грунтом.

І все ж найбільш легкий спосіб розмноження кордиліни - це поділ кореневищ. Робиться ця процедура навесні, під час пересадки рослини. Невеликі відростки відокремлюють і поміщають в легкий субстрат, щоб вони оклигав і почали рости і розвиватися. Після цього їх пересаджують в звичайний горщик з грунтом.

Кордилина

посадка кордиліни

Для рослини береться невеликий, глибокий горщик. Грунт повинна бути слабокислою не більше 6 pH. Можна купити готові суміші або зробити їх самому з 3 частин садової землі і по одній частині торфу, перегною, піску і листової землі. Садити рослину краще навесні. Якщо потрібно пересадити тільки куплений квітка, використовується метод перевалки. У новий горщик рослина перекладається і злегка присипається землею. І тільки на наступну весну воно пересідає в нову землю.

Кордилина

пересадка кордиліни

Молоді рослини, до 3 років пересаджують щорічно навесні. А дорослі не частіше разу на 3 роки. Кордилина Не потрібно часто пересадки, часто квіткарі чекають, поки коріння вже не почнуть вилазити з горщика і лише тоді її пересаджують.

Горщик береться так би мовити на виріст, щоб коріння протягом трьох років могли спокійно розвиватися без тиснення. Під час пересадки забираються всі погані листя, кореневі відростки.

Кордилина

Хвороби і шкідники кордиліни

Щитівки - це найбільш небезпечний шкідник для рослини. Перші ознаки - це наявність невеликих точок, як маленькі панцир черепахи на листках і квітці. Після їх появи листи починають жовтіти і опадати. Знищують шкідника інсектицидами або ж мильним розчином.

Попелиця і трипси також часто долають красива рослина. Їх набагато простіше помітити, перші у вигляді жовтих колоній на стеблі або під листами, другі як би скручують лист.

Кордилина

Після того як шкідники виявлені їх потрібно негайно знищити будь-якими доступними в квітковому магазині інсектицидами. На перших порах підійдуть і народні засоби, але часто вони швидше швидка допомога, ніж ліки.

Крім того, листя кордиліни можуть жовтіти, скручуватися і опадати при неправильному поливі, освітленні або наявність протягів.

Кордилина