Виготовляємо шпалеру для огірків у відкритому грунті своїми руками

Багатий урожай огірків - заповітна мрія і предмет гордості для будь-якого городника. Щоб цього досягти, потрібно знати і дотримуватися правил догляду за цією овочевою культурою.

Улюблене всіма рослина, як і його індійський предок, є ліаною, тому воно тягнеться до сонця, чіпляючись вусиками за будь-яку опору.

Отже, на огіркової грядці потрібна установка спеціального пристрою, який називається шпалера. Її без проблем можна сконструювати своїми руками.Шпалера для огірків

Шпалерні бувають різні: горизонтальні і вертикальні, в формі кола, прямокутника, квадрата або куреня. Їх можна змайструвати з дерева, металу і навіть з шин або велосипедних ободів.

Опорні конструкції встановлюють як у відкритому грунті, так і в теплиці. Перш за все, необхідно вибрати відповідний варіант, намалювати схему, а потім вже приступати до роботи. Розглянемо два популярних і нескладних способу.Виготовляємо шпалеру для огірків

Л-образна шпалера для огірків

Для виготовлення такої конструкції будуть потрібні наступні матеріали:

двометровий дерев'яний брус товщиною 5 см із загостреним кінцем;

триметровий металевий п-подібний профіль 27х28 мм;

металеві кілочки або довгі цвяхи;

шпагат та мотузки для.

Кількість матеріалів залежить від розміру гряди.Шпалера для огірків своїми руками

Етапи роботи:

З торцевих сторін грядки необхідно вкопати в грунт два бруса на глибину 40 - 50 сантиметрів. Далі необхідно встановити проміжні опори з того ж матеріалу на відстані приблизно 2,5 метра один від іншого.

Наприклад, для п'ятиметрової гряди з огірками потрібно 3 бруса (2 крайніх і 1 проміжний). Для надійності бажано загнати їх в землю молотом.

Сталевий профіль буде служити поперечної поперечиною, його потрібно прикріпити її до дерев'яних опор з допомогою довгих саморізів.

Якщо гряда довга, перемичку можна зробити з двох профілів, уклавши їх внахлест один на одного.Шпалера для огірків своїми руками

По краях грядки навпаки кожної рослини необхідно встановити металеві кілочки або забити цвяхи, якщо гряда обгороджена дерев'яними дошками.

Вбиті цвяхи можна загнути за допомогою плоскогубців: вийдуть гачки для натягування мотузки.

Далі слід натягнути шпагат, саме за нього і стануть чіплятися огіркові пагони в міру дозрівання і зростання. Для цього кінець мотузки потрібно надійно закріпити в кутку опори, натягнути його вниз і зачепити за гачок або кілочок. Потім необхідно натягнути шпагат вгору, перекинути через поперечну поперечину і зачепити за гачок з протилежного боку.

Таким чином шпалера для огірків формується за все довжині грядки, кінець шпагату міцно фіксується на опорі. Виходить конструкція Л-подібної форми, в міру росту рослин вона стає схожа на курінь.Вертикальна шпалера для огірків

Вертикальна шпалера для огірків

Матеріали для конструкції:

двометрові металеві стовпи або арматура - 2 штуки;

двометрові дерев'яні планки або бруси - 2 штуки;

товста металевий дріт для гачків;

пластикова сітка;

тонка дріт або синтетичний шнур для кріплення сітки.Вертикальна шпалера для огірків своїми руками

Етапи роботи:

Конструкцію слід розташувати так, щоб рослини перебували по обидва боки від неї. З торцевих сторін гряди потрібно вбити металеві стовпи, а між ними вкопати проміжні дерев'яні опори.Вертикальна шпалера для огірків

З дроту необхідно зробити гачки і встановити їх в грунт. І нарешті, потрібно розтягнути сітку і прикріпити її до опорних балок і гачків.

Виходить просте, але дуже ефективний пристрій. Підростаючі рослини будуть самі чіплятися за сітку, навіть необов'язково їх підв'язувати.Вертикальна шпалера для огірків

Шпалера для овочевих культур - корисна і практична конструкція. Вона підвищує врожайність Огурцова, економить городнє простір, спрощує догляд за рослинами і служить чудовою прикрасою ділянки.