Дарлінгтонія: догляд в домашніх умовах, фото.

Дарлінгтонія вважається досить хижим рослиною. Його листя мають специфічний вид і зовні схожі на капюшон, який готовий в будь-який момент зловити собою дрібну жертву. Ця рослина знаходиться під охороною Вашингтонської Конвенції.

дарлінгтонія

Дарлінгтонія зростає далеко не скрізь. Вона поширюється, як правило, лише на деяких штатах Америки. Розмір рослини в довжину може досягати метра, в той час як квіти зазвичай виростають до шести сантиметрів. Однак все залежить від умов утримання і зовнішніх чинників.

дарлінгтонія

Догляд в домашніх умовах

Рослини такого типу воліють темні місця, в які не проникають прямі сонячні промені. Надлишок світла лише зашкодить Дарлінгтона. Поливати рослину слід виключно м'якою водою. У ній не повинно бути присутнім додаткових солей або домішок. Також не варто додавати добрива. Збираючись пересаджувати Дарлінгтона, потрібно підготувати певний грунт.

дарлінгтонія

Наприклад, грунт, яку використовують для азалій. Регулярно підтримуйте вологість повітря в приміщенні. У зимовий період рослина поміщають на відносно світле місце, підтримуючи температуру не більше ніж в десять градусів Цельсія. У цей період полив варто скоротити. Торф завжди повинен бути вологим, адже дарлінгтонія є болотним рослиною, чому і потребує рясного поливу. Вода повинна бути м'якою і не містити будь-яких домішок.

Чи не пересаджують рослину частіше, ніж в три роки.

Якщо на рослині з'явилися якісь шкідники, скористайтеся настоями з інших рослин в якості обробки. Для цієї мети підійдуть інсектицидні рослини. Дарлінгтонія дуже сприйнятлива до хімії, тому краще використовувати тільки натуральні компоненти.

дарлінгтонія

розмноження

Ця рослина розмножується за допомогою насіння. Їх не закладають під землю, так як насіння необхідне сонячне світло для нормального розвитку. Молоде, тільки що з'явилося рослина тримають при температурі не більше вісімнадцяти градусів протягом усього року.

Найбільш сприятливим варіантом буде вирощувати Дарлінгтона навесні.

Вид Darlingtonia californica

Сімейство цієї незвичайної рослини носить назву Сарраценевие. Це єдиний представник свого роду, зовнішній вигляд якого дивує і приваблює одночасно. Даний вид, як уже говорилося вище, знаходиться під суворою охороною.

Російська назва виду - дарлінгтонія каліфорнійська .

Зовнішній вигляд Дарлінгтона досить специфічний. Рослина вживає в якості їжі не тільки воду і мінеральні речовини, що містяться в землі, але також комахами або дрібними тваринами (жаби, маленькі миші і т.д.). Це надає їй схожість з Венериній мухоловкою. Латаття рослини, як правило, спрямована вгору або схиляється трохи вниз.

Верхня частина цієї латаття прикрашається особливим наростом, який називається шлемик, він забарвлений в яскравий колір. Всередині у неї практично немає хлорофілу, тому іноді рослина здається місцями напівпрозорим і пропускає світло.

дарлінгтонія

Але і це задумано природою неспроста. Комах приваблює сонячне світло і цятки, які знаходяться на рослині, і влітають всередину лататтю. Всередині є спеціальні відростки, схожі на тонкі волоски, які утримують свою жертву. Квітки ж досить бліді і не дуже приваблюють потенційну їжу.

Дарлінгтонія є досить цікавим рослиною, яка провадить ефект на людей, які ніколи раніше не з ним не стикалися. Будучи екзотичним, воно обов'язково приверне увагу своїм незвичним виглядом. Незважаючи на те, що воно досить примхливо, все клопіт вартий того, щоб воно радувало око своєю красою.

дарлінгтонія