Трахикарпус: посадка і догляд в домашніх умовах. Види Трахикарпус, фото

Ця рослина належить до сімейства пальмових і прекрасно росте в домашніх умовах. Але далеко не кожен наважується ростити його у себе в квартирі, так як культура, розвиваючись, досягає великих розмірів. У природних умовах пальма виростає у висоту до 20 метрів і живе не менше ста років. В умовах домашньої обстановки її висота не більше 2,5-3 м, а листя не такі широкі, як у природі.трахикарпус

У більшості пальм листя пальчікообразние і окремими сегментами відходять від черешка, довжина якого може досягати 120 см. Забарвлення рослини внизу сизий і синюватий по краях і на верхівці. Стовбур тонкий, але міцний, покритий волосками, які з часом зникають, оголюючи кору. Трахикарпус - дводомна культура. Суцвіття мають форму сфери, квіти бувають жовті або помаранчеві. Зрілі плоди завжди чорні, а незрілі - зелені.трахикарпус

види трахикарпус

Більшість різновидів цієї рослини Окультурено, і їх можна вирощувати в квартирах і на відкритому грунті.

трахикарпус двохсегментній

Даний вид - найпопулярніший. Пальма досягає 2-2,5 метра у висоту. Її велике листя, розсічені практично вщент, утворюють подобу віяла. Стовбур розвивається в діаметрі до 20-25 см, а верхівка прикрашена розлогою кроною з 12-15 листя.

трахикарпус Вагнера

У нашій смузі зустрічається дуже рідко. Культура відрізняється темно-зеленим листям і твердими стеблами. Пальма стійка до морозів і вітрам. Її висота сягає семи метрів.

трахикарпус Форчун

Найбільш часто даний вид вирощують на відкритому просторі. Пальма доростає до 12-и метрів, має прямий широкий стовбур, покритий густим волокном, і розсічені округлі листя, цвіте жовтими пахучими квітами. Після закінчення цвітіння з'являються плоди, що нагадують чорний горіх.

трахикарпус Мартіусом

Культура дуже не любить холод і відрізняється від інших видів оголеним стовбуром. Віддає перевагу теплі кліматичні умови на відкритому грунті. Листя пишні і складаються з великої кількості сегментів (60-70).

трахикарпус карликовий

При своїй досить глибокої кореневої системи пальма досягає висоту всього лише 30-50 см. Листя віялові і круглі, пофарбовані в зелений колір з синявою.

трахикарпус високий

Це - найстійкіша до морозів пальма. У неї жорстким листя з нальотом Сизов відтінку. Стовбур лускатий внизу і широкий. На вулиці досягає висоту 12-16 метрів, в квартирі - не більше 3-х.

Цвітіння і плоди Трахикарпус

На природі трахикарпус завжди цвіте. Щоб культура цвіла і вдома, доведеться постаратися. Тільки навіть самий старанний догляд не гарантує появи на ній квітів. Літо - це час цвітіння. Суцвіття формуються білого або жовтого кольору великого розміру і збираються в кисті з приємним ароматом.

У Трахикарпус плоди подібні темно-синього винограду і теж дрібні.трахикарпус

Догляд за Трахикарпус в домашніх умовах

освітлення

Культура в тіні росте дуже повільно і сонце теж не шанує. Тому, створіть для неї розсіяний сонячне світло або виберіть місце в півтіні. Щоб стовбур у рослини був прямий, періодично повертайте посудину з квіткою до світла то одним боком, то іншим. Кращим варіантом буде східна або західна сторона вікна. На південній стороні забезпечте квітці затемнення фіранками. Влітку пальму можна винести на балкон, привчивши спочатку до зміни умов, виставляючи її на повітря, щодня на 2-3 години.

температура

Температур для нормального росту пальми влітку - 18-25 ° C, а взимку 10-12 ° C зі знаком плюс. Спека на культуру впливає вкрай погано: листя припиняють своє зростання і темніють, втрачаючи свою красу.

Полив і вологість

Поливати рослину треба рідко і помірно, відстежуючи, щоб земля висихала на 2-3 см в глибину. Заливати трахикарпус не можна, інакше його коріння будуть загнивати. Поливайте водою тільки відфільтрованої або дистильованої. Пальме не завадить пару раз на місяць теплий душ. При цьому, грунт в горщику необхідно захищати від попадання зайвої вологи. Взимку досить протирати листові пластини вологою губкою. При недостатньому ступені вологості в приміщенні поряд з квіткою ставте ємність з водою, наповнюючи її в міру випаровування.трахикарпус

обрізка

Щоб підтримувати пальму в гідному вигляді, відмерлі, пошкоджені, пониклі листя видаляють. Листя, які тільки починають жовтіти, і листя з коричневим відтінком залишають, так як від них рослина ще отримує поживні елементи. Бічні пагони не зрізають з метою розмноження виду.

підживлення

Пальм потрібно добрив вдвічі менше, ніж більшості інших домашніх квітучих рослин. Тому, використовуючи звичайні засоби, знижуйте концентрацію відповідно. Спеціальний препарат вносять згідно з правилами, зазначених на пакеті з добривом, з квітня до кінця літа раз в 18-20 днів.

пересадка

Трахикарпус пересаджують в квітні місяці. Молоді пальми - раз в один рік, трирічки і старше - раз в 3 роки. При пересадці земляний кому зберігають, а частина коренів зрізують.трахикарпус

розмноження трахикарпус

Розведення Трахикарпус насінням

Замочіть насіння надвоє доби в воді, потім зніміть м'ясисту оболонку з них і втисніть в грунт в пластмасовому стаканчику. Стаканчик укрийте плівкою, влаштувавши подобу парника, підтримуючи вологість 100% і температуру 21-27 ° C. Щодня провітрюйте і обприскуйте грунт. Після того, як перший листочок виростить до 2-х см, пересадите його в постійну ємність.

Розмноження пальми відростками

Зріжте відростки діаметром не менше 7-й см і звільніть їх від листя, обробіть місця зрізів злегка забарвленої марганцевої водичкою і посадіть в суміш піску з перлітом. Створіть півтінь і підтримуйте температурний режим не менш 27 ° C. Після того, як відростки дадуть коріння, перемістіть майбутні пальми в горщики.трахикарпус

хвороби

При нестачі азоту листя жовтіє і припиняється ріст. Недолік калію призводить до того, що листя покриваються плямами, деякі скручуються і сохнуть. При нестачі магнію фарби тьмяніють, листя не досягають потрібної довжини, їх краї підсихають. Надлишки фтору провокують почорніння. Блідість говорить про те, що рослиною погано засвоюються марганець і залізо.

шкідники

Трахикарпус люблять поласувати тля, борошнисті червці, щитівки. При перших проявах зараження рослина перенесіть подалі від інших квітів, в окрему зону. Тампоном, змоченим в мильній воді витріть його. Оберніть горщик поліетиленом і обмийте пальму під душем. Після того, як вона обсохнет, обробіть її спеціальним засобом.трахикарпус

висновок

Трахикарпус не тільки прикрашає інтер'єр, він активно очищає повітря, генерує кисень і нейтралізує шкідливі випари.

Не бійтеся труднощів. Приклавши деякі зусилля і проявивши любов до рослини, воно буде вас довгі роки радувати своєю пишною красою, і навіть взимку в холодний вечір трахикарпус нагадає про місця, де багато сонця і тепла, і ви, хоча б на кілька миттєвостей, поринете в привабливий світ.трахикарпус