Іксора: види і сорти, догляд в домашніх умовах, фото.

Вічнозелений чагарник (лат. Ixora) також називають «Полум'ям лісів». Рослина завезено з тропічних лісів Азії. На території Індії ІКСОРА використовують в традиційній медицині. Зокрема листя рослини мають властивості антисептичної дії. Лихоманку і діарею допоможе вилікувати корінь рослини. В Азії місцеве населення використовує коріння рослини в якості знеболюючого при зубному болю.

Іксора

Види і сорти ІКСОРА

І все ж, іксора є незамінним рослиною для створення квіткових клумб, оформлення огорож, а також успішно вирощується в контейнерах. Іксора відноситься до сімейства маренових. А видів налічується близько 400. Завдяки роботі селекціонерів були виведені гібридні сорти:

Яскраво-червона іксора

Красивоквітучий чагарник до 1,3 м заввишки. Листя бронзового кольору, мають округлу форму із загостреними кінцями. Квітки дрібні, численні, всупереч назві бувають рожевого, білого, жовтого, бежевого кольору. Якщо догляд хороший, то іксора цвіте все літо.

яванська іксора

Чагарник має висоту 120 см. Листя овальної форми, на кінці загострені, блискучі довжиною до 12 см. Квітки пігментовані в оранжево-червоний колір.

Іксора Кармазинова

У домашніх умовах має висоту до 1 м. Лист зелений, подовжений, овальний, довжиною від 5 до 10 см. Квіти великі в діаметрі до 3 см яскраво-червоного кольору. Тривало і рясно цвіте, починаючи з квітня і до серпня.

Іксора китайська

Чагарник має висоту до 1 м. Листя пофарбовані в темно зелені тони, гострі. Цвіте рожевим, жовтим, білим і оранжево-червоним яскравим кольором.

Іксора

Догляд в домашніх умовах

Отже, якщо висока ціна не стала перешкодою для покупки, варто відразу сказати, що вирощувати ІКСОРА досить складно, оскільки навіть незначні коливання температури можуть викликати опадання листя. Перестановка вазона може викликати опадання бутонів. Найкраще рослина росте і розвивається в зимовому саду або оранжереї. Максимальна висота в кімнатних умовах становить близько 120 см. Коли іксора не цвіте, то деревце нагадує лимон. Догляд полягає в розпушуванні грунтового покриву. Такий підхід забезпечує кращу циркуляцію повітря в кореневій системі.

освітлення ІКСОРА

Іксора відноситься до світлолюбних рослин. Віддає перевагу інтенсивний, але розсіяне світло. З осені і до весни рекомендується тримати горщик з рослиною на південній стороні. На період літа бажано перенести на західне або східне вікно. Взимку необхідно допоміжне освітлення не менше 4 годин. Від нестачі світла чагарник може скинути частину листя. При постійному люмінесцентному освітленні рослина виростає на висоту всього 15 см.

Іксора

Температура змісту ІКСОРА

Квітка теплолюбний, тому влітку температура повинна дорівнювати + 18 ° C - + 20 ° C. У зимовий час температуру знижують до + 18 ° C.

полив ІКСОРА

Влітку необхідний стриманий полив. Воду використовують м'яку, злегка теплу. Взимку поливають рідше, але так, щоб кому в горщику навіть на короткий часом не підсихав. Якщо рослина часто поливати жорсткою і холодною водою, може розвинутися хлороз.

Іксора

Вологість

Рослина віддає перевагу підвищеній вологості, яка повинна складати близько 60%. У домашніх умовах відсоток вологості підвищують за допомогою піддону з керамзитом, в який наливають воду. Також ІКСОРА потрібно часто обприскувати.

добриво ІКСОРА

Перед початком цвітіння рекомендується вносити мікроелементи. Починаючи з весни і до осені двічі на місяць вносять квіткове добриво в рідкому вигляді. У його складі має бути підвищена кількість торфу. Після цвітіння, восени, обрізають відцвілі пагони.

Іксора

Грунт для ІКСОРА

Чагарник добре росте в кислому або слабокислою грунті (5,0 - 6,0 pH). Лужна грунт неприпустима, оскільки листя починає жовтіти, а сама рослина погано росте. Грунтовий склад можна зробити самостійно. Він складається з листяної, дернової землі, грубозернистого піску і торфу. Також можна використовувати гумусний субстрат.

Іксора

розмноження ІКСОРА

Чагарник можна розмножувати як насінням, так і живцюванням. Для насіння потрібно каганець, в яку тонким шаром насипають родючу землю. Насіння висаджують в грунт і обприскують з пульверизатора. Миску прикривають прозорою плівкою і визначають в тепле місце. Приблизно через півмісяця або трохи більше з'являться сходи.

Живці можна обрізати тільки полуодревесневшіе, навесні, але до того як почнуть з'являтися бутони. Черешок висаджують в невеликий горщик, накривають прозорою плівкою або банкою, переносять в тепле приміщення з температурним режимом + 25 ° C - + 30 ° C. Держак візьметься приблизно через два місяці. Для того щоб рослина гілкувалася, прищипують верхівки пагонів. Наступне прищипивание виконують, коли довжина гілочок досягне 15 см.

Також можна розмножувати ІКСОРА відводками і кореневими паростками.

пересадка ІКСОРА

Для рослини потрібно невеликий вазон. У чагарнику коренева система не велика, тому великий горщик не потрібен. Для молодої ІКСОРА потрібно щорічна весняна пересадка. В цей час чагарник дуже швидко росте і інтенсивно розвивається. Після цього ІКСОРА пересаджують раз в два-три роки. Грунт повинен бути пухкий з великим вмістом торфу. Можна придбати грунт для рододендронів. Як і будь-якому іншому рослині, ІКСОРА потрібно хороший шар дренажу.

Іксора

Формування куща ІКСОРА

Рослина потребує обрізку, форму крони можна формувати самостійно, обрізаючи верхівкові нирки. Восени, після того як пагони відцвітуть їх зрізають, але не повністю, а на половину. Навесні теж потрібно обрізка, але її виконують обережно. У обрізку потребують ті пагони, які за зимовий час сильно витягнулися. Важливо пам'ятати, що суцвіття формуються на кінцях пагонів. Як тільки почнуть формуватися бутони, ІКСОРА не відвертають і не рухають. В іншому випадку квітки опаде. Занадто довгі відростки обрізають і обов'язково прищипують верхівкові нирки. Надалі це спровокує сильне розгалуження.

Хвороби і шкідники

Рослина можуть вражати трипси, павутинний кліщ, нематоди, щитівки. Для знищення використовують спиртовий розчин. Ватний тампон намочують в розчині і протирають листя. Також можна спиртовою сумішшю проводити обприскування.

Іксора