Хвойний миксбордер: фото, пристрій, розташування

Щоб миксбордер не втратила свій чарівний вид восени і взимку, коли всі квіти і трави пожухнут, зів'януть і сховаються під снігом, рекомендуємо звернути увагу на вічнозелені хвойні рослини не більше 1,5 метрів заввишки.

хвойний миксбордер

Миксбордер з хвойних - клумба, на якій посаджено багато різних рослин, які зібрані в групи. Міксбордери складаються з однорічників і багаторічників, які, цвітуть в різний час літнього сезону, створюють квітучу клумбу. Але якщо ви бажаєте, щоб миксбордер не втратила свого чарівного виду навіть взимку, коли трави і квіти пожухнут, зів'януть і сховаються під снігом, кращим варіантом буде миксбордер з хвойних.

хвойний миксбордер

До хвойних рослин відносять високі рослини, як їли і сосни, проте для міксбордерів вони не підходять. Набагато краще виглядатимуть низькі екземпляри, які не більше 1,5 м заввишки. Тому для хвойного миксбордера потрібно вибирати карликові сосни, ялиці, смереки, туї і сланкі ялівці.

хвойний миксбордер

Перш ніж, як розпочати створювати хвойний миксбордер, необхідно ясно собі уявити, звідки на нього будуть дивитися. Далі можна вирішувати, чи буде хвойний миксбордер одностороннім (на миксбордер можна буде дивитися лише з одного ракурсу) або ж двостороннім.

хвойний миксбордер

Слідом складається графічний план посадок рослин. Це зможе допомогти підібрати рослина по висоті і т.д. У будь-якому хвойному миксбордере повинні бути рослини різної висоти. Найвищі хвойні рослини потрібно помістити на задній план, середні рослини нижче - перед високими хвойниками, і найнижчі - ближче, щоб всі були на виду. Серйозно необхідно підійти до планування двостороннього хвойного миксбордера.

хвойний миксбордер

У хвойного миксбордера є свої правила. Якщо садите три хвойника, то дозволяється використання лише двох відтінків, якщо більше - не більше трьох. Більше різних відтінків допускається тоді, коли садиться відразу велику кількість хвойних рослин - більше трьох десятків. Ні для кого не секрет, що хвойні бувають і зеленого і блакитного і золотистого і жовтуватого кольору. Завдяки цій розмаїтості можна створювати цікаві хвойні композиції.

хвойний миксбордер

Дуже красиво хвойні рослини виглядають з каменем. Це називають рокарием. Але якщо ви вирішили створити миксбордер, де будуть рости одні рослини, то хвойні породи непогано б розбавити незначною кількістю листяних порід. Тому що основа миксбордера - контрастність. Використання рододендрона як другого ярусу є дуже цікавим варіантом. У якості нижнього ярусу до хвойним міксбордерів прекрасно підходять верес, ломикамені і різні мохи.

хвойний миксбордер

Підбір рослин в цілому залежить від місцезнаходження та виду хвойного миксбордера. Якщо ви створюєте миксбордер геометричної форми по центру садової ділянки, то в ньому прекрасно впишуться туї. Туї добре підходять для живоплоту. Якщо ви бажаєте зробити огорожу гущі, можна посадити російські їли в 3 ряди. У миксбордере, який буде знаходитися в кінці саду, добре виглядають Сланкі ялівці.

хвойний миксбордер

Місце для хвойного миксбордера краще вибирати в півтіні. Воно повинно бути не надто сухим. Однак і нице місце з застоєм води для хвойних рослин не годиться, інакше станеться загнивання коренів і загибель рослини.

хвойний миксбордер

Коли висаджуються хвойні, розмір лунки для коренів і земляного кома необхідно робити з запасом. Потрібно це для того, щоб коренева система могла добре зміцніти. Коли коріння виростуть до стінок ями, вони без праці проникнуть в них, і будуть розвиватися далі.

хвойний миксбордер

Так як хвойні рослини не люблять родючих грунтів, перед посадкою необхідно додати піску або щебеню.

hvojnyj miksborder11