Нертера: догляд в домашніх умовах, види і сорти, фото.

Нертера є досить барвистим незвичайним рослиною роду маренових. Зростає настільки барвисте рослина в Новій Зеландії, Південній Америці, Мексиці. Нертера вважається багаторічним почвопокровним рослиною, з зеленими невеликими листочками які розташовуються на повзучих стеблах.

Привертає Нертера своїми барвистими невеликими ягідками, якими вона щедро прикрашена як новорічна ялинка. Ягідки на рослині можуть бути жовтими, помаранчевими, червоними і білими. У кожній ягоді є дві кісточки, сама ягідка досить щільна округлої форми.

Нертера

Види і сорти

Найпоширеніша Нертера є Nertera depressa (притиснута) , знайдений був це вид в Південній Америці. Листя у неї досить округлі і невеликі з яскраво-зеленим забарвленням. На рослина в сезон цвітіння розпускаються біло-зелені квіточки, потім формуються невеликі помаранчеві ягоди. При гарному догляді рослина здатна розростися до 40 см в діаметрі.

Не менш популярна вважається Nertera granadensis (Гранадський) , у великих кількостях її можна знайти в Мексиці або Південній частині Америки. Цей вид виростає до 50 см в діаметрі. Листки досить дрібненькі і круглі, довжина їх не більше 8 мм. Цвіте Нертера жовто-зеленими квітками, в кінці зав'язі утворюються ягідки яскраво ораньжевого.

Нертера

Незвичайна і красива вважається Nertera balfouriana (Балфура) , зростає вона в землях Нової Зеландії, де віддає перевагу виключно заболочену місцевість. Рослина це відрізняється від інших видів, розмірами своїх ягід, вони більше і мають набагато насиченню забарвлення. Плоди мають форму груші з дуже яскравою помаранчевої кольоровою гамою.

Дуже барвиста і невелика в обсязі Nertera ciliata (війчаста) , в природних умовах добре росте в Новій Зеландії, її діаметрі розростанні рідко перевищує 25 см. Квіти і плоди рослини мають невеликі вії, самі ж ягідки м'ясисті і невеликі в розмірі оранжевого кольору.

Всіма улюблена і популярна вважається Nertera cunninghamii (Каннінгема) , виростає в природному середовищі в Новій Зеландії. Відрізняється від інших Нертера невеликими розмірами, так як вона дуже рідко розростеться більш ніж в 20 см в діаметрі. Ягідки м'ясисті яскраво-червоного кольору.

Нертера

Догляд в домашніх умовах

Багато фахівців стверджують, що мати у себе в будинку кілька кущиків цього чудово рослини дуже корисно, так як нертера благотворно впливає на атмосферу в домі і позитивно на всіх членів сім'ї.

Доглядати за рослиною не складно, вона невибаглива, однак, потрібно обов'язково дотримуватися правильний догляд за нею, щоб рослина була здоровою, і завжди радувало вас своїми барвистими ягідками.

Нертера

Нертера не переносить прямих сонячних променів, тому поставте її в такому місці, де буде розсіяне світло, при бажанні її можна утримувати навіть в тіні. У теплу пору року її можна виноситися на балкон, сховавши від сонця і протягів.

У зимову пору року рослина може втратити свою привабливу забарвлення, тому рекомендується її час від часу підсвічувати лампами денного освітлення. При цьому ставити лампу потрібно не ближче ніж на 60 см від рослини.

У весняний і літній час потрібно дотримуватися температуру в діапазоні від 20 до 22 ° C, в зимовий час краще всього містити Нертера при 10 ° C. З жовтня по березень у рослини повинен бути період спокою, в цей час потрібно частіше провітрювати приміщення.

З настання весни її можна виносити на балкон, при цьому стежте, щоб на рослину не дуло, і не падали прямі сонячні промені.

Нертера

Полив і підгодівля

Поливати Нертера потрібно в міру висихання грунту, при цьому намагайтеся не заливати, щоб не згнили коріння. У період активного росту вона любить рясний полив, і обприскування теплою кип'яченою водою.

Поки квітка буде в періоді спокою, поливати його потрібно якомога менше, так як метаболізм сповільнюється, при цьому стежте, щоб не пересихала грунт. Також в цей час рекомендується обприскувати Нертера і частіше провітрювати кімнату.

Якщо повітря дуже сухе, то в піддон потрібно покласти вологий торф, який буде додатково зволожувати рослина. При бажанні торф можна з легкістю замінити на керамзит. Але стежте, щоб сам горщик з квіткою не торкався торфу, інакше загине корінці.

Підгодовувати рослину потрібно не часто, для цього цілком достатньо удобрювати Нертера в період вегетації, всього раз на місяць. Як прищепило, після підгодівлі рослина відразу починає активно йти в ріст.

Нертера

пересадка

Пересаджувати Нертера потрібно на початку весни, до того моменту, поки вона ще не встигла зацвісти, інакше вона скине всі квітки, і відповідно ягоди не зав'яжуться, при цьому вона почне хворіти. Пересаджувати рослину потрібно в горщик завжди трохи більше попереднього.

Грунт повинен бути легкий і вологий, з вмістом всіх необхідних мінералів для активного зростання. Найкраще росте нертера в субстраті (дернової, перегнійної, листової землі) в рівних частинах з додаванням піску і торфу. Тому найкраще купувати вже готовий квітковий грунт в магазині, а не пересаджувати рослину в землю з вулиці.

Нертера

розмноження

Розмножити рослина можна за допомогою насіння або поділом кореневої системи. Якщо ви будете розмножувати рослина насінням, то здійснювати це слід в кінці осені, коли ягідки повноцінно дозріють і будуть готові прорости.

Для цього необхідно підготувати горщики з мінеральної грунтом, грунт потрібно добре зволожити, зробити невеликі поглиблення і покласти по кілька ягід, закрити грунтом і злегка притиснути. Потім рекомендується прикрити зверху плівкою і поставити в досить темне місце, для проростання.

Нертера

Після проростання, рослини ставлять в тепле і освітлене приміщення, плівку знімають, і починають поливати з підсиханням грунту. Потім починають доглядати так само як і за дорослим рослиною.

Щоб розмножити Нертера діленням куща, її необхідно добре полити, щоб якомога менше травмувати кореневу систему. Потім вийняти рослину і розділити на пару або кілька кущів, посадити в окремі горщики з вологим і удобреному грунтом. Найкраще розмножувати рослина даними способом в сезон планової пересадки.

Нертера