Калатея: догляд в домашніх умовах, фото.

Кімнатні рослини дозволяють своїм власникам відтворити в будинку невеличкий куточок живої природи. Їх зелень і яскраві квіти дають можливість не тільки прикрасити приміщення, а й принести естетичне задоволення. Всіма цими якостями в надлишку має Калатея.

Калатея

Даний квітка є представником сімейства Marantaceae, яке було привезено до Європи з американського континенту. Калатея дуже красива і здатна підкорити будь-кого. У висоту вона сягає в середньому не більше 80 сантиметрів.

Калатея

Має великі листи овальної або розширеної біля основи і звуженою догори довгастої форми, яка ще називається ланцетової. Вони володіють різноманітною забарвленням, що і привертає увагу до Калат: зелений фон може бути покритий плямами, розлученнями або іншими малюнками різних кольорів.

Стебло у квітки відсутня, зелень росте на довгих черешках. Існує безліч різновидів Калатеї.

Калатея

види

Кожен з видів Калатеї має свої унікальні внешнімікачествамі: варіюється форма листя, забарвлення, висота і інші показники.

Деякі рослини відрізняються відносною невибагливістю, хоча основні різновиди дуже примхливі.

Самим незвичайним і привабливим в Калат є її здатність піднімати (згортати) листя на ніч.

Калатея зебровидная

Виростає цей вид до 60 см. Має довгі і широкі листя: від 30 до 40 см в довжину і до 17 см в ширину. Вони мають двоколірним верхом: насичена зелена основа прикрашена світлими розлученнями, і нижньою поверхнею, на якій присутній відтінок червоного. Рослина цвіте, утворюючи колоски, які мають білу або ліловий забарвлення. Любить вологу і тепло.

Калатея Бахема

Вид має високі декоративні властивості, він самий невибагливий з усіх існуючих. Має ланцетні листя, підстава яких схоже на серце.

Верхня частина має більш темним забарвленням в порівнянні з низом аркуша. Зелений тон прикрашають темні плями, розташовані по всій довжині середньої жилки.

Виглядає рослина дуже ефектно, особливо коли серед зелені з'являються колоски суцвіть.

Калатея прикрашена

Це компактний представник сімейства. Його порівняно невеликі листя мають дуже привабливою і яскравим забарвленням. Розміри цих еліптичних прикрас складають: довжина до 20 см, а ширина не більше 7 см. Зовнішня частина являє собою поверхню зеленого кольору з жовтим відтінком, покриту сріблястими і рожевими лініями. Низ листа має темну ліловий з червоним забарвлення.

Види Калатеї дуже різноманітні. Кожен зможе знайти серед них саме той, який припаде до душі більше за інших.

Калатея

Догляд за рослиною

Щоб Калатея радувала своєю красою, яскравими і свіжими листям, необхідно дотримуватися правил догляду за нею.

Не варто забувати, що це досить примхлива рослина і будь-яка зміна в установленому режимі може привести до його загибелі або хвороби. Варто дотримуватися наступних рекомендацій:

освітлення

Калатея не любить тінь і не переносить прямі сонячні промені. Якщо світла буде т недостатньо, рослина втратить яскравість забарвлення, а листя стануть дрібними.

На сонці Калатея здатна отримати опік. Так що оптимальним варіантом є достатнє освітлення або півтінь.

Калатея

полив

Квітка любить вологу, але не варто доводити процедуру поливу до крайності. Земля не повинна бути пересушена, а додавати воду в горщик необхідно після висихання грунту на один або два сантиметри.

Волога повинна бути м'якою, тому кип'ятіння вітається. Необхідно тільки дотримати один нюанс: після нагрівання волога втрачає всі свої корисні властивості, тому при поливі можна в неї додати зовсім трохи добрива.

температура

Калатея не переносить різких змін температурного режиму. Вона вважає за краще помірне значення в весняно-осінній період і не нижче 16 градусів тепла взимку. Ніяких протягів або перегріву, від цього рослина може серйозно постраждати.

Калатея

Вологість

Основним місцем зростання Калатеї є площі біля водойм і тропічні ліси. Саме цей фактор вплинув на те, що сухе повітря є згубним для квітки.

Щоб дотриматися умови високої вологості, можна застосувати обприскування і протирання листя вологою тканиною.

Однак цей метод придатний тільки для рослин з глянцевойзеленью. Тому існує ще спосіб: помістити в піддон гальку, мох або інший наповнювач і тримати його постійно вологим. Необхідно тільки стежити, щоб дно горщика не стосувалося води.

підживлення

З ранньої весни і до кінця літа Калатею необхідно підгодовувати спеціальними складами. Робити це потрібно не частіше одного разу на кілька тижнів. Надлишок поживних речовин та інших елементів обов'язково негативно вплине на стан рослини.

Пересаджують Калатею один раз в два роки. При цьому потрібно дуже обережно ставитись не тільки з кореневою системою, а й з листям. Їх пошкодження може зіпсувати зовнішній вигляд квітки або привести до хвороби.

Калатея

розмноження Калатеї

Існує два способи розмноження Калатеї, які кардинально відрізняються витратами праці:

розподіл

Щадним і найзручнішим є поділ рослини при пересадці. Для успішного зростання молодого квітки необхідні наступні умови: вологість, обприскування, температура в діапазоні від 22 до 24 градусів Цельсія.

Через рік після процедури молоду Калатею пересаджують в горщик більшого діаметру.

Калатея

насіння

Трудомісткий процес і не завжди результативний. Насіння поміщають у вологий грунт, дають їм прорости. Молоді пагони розсаджують в цю ж землю, трохи збільшивши відстань між ними. Добре вкорінене і підросло рослина поміщають в горщик і доглядають, як і при розподілі.

Дотримуючись усіх правил, квітникар здатний виростити прекрасну і здорову Калатею. Вона буде довго радувати щасливого володаря своїми яскравими квітами і незвичайної зеленню!

Калатея