Буряк: вирощування, посадка і догляд за буряком у відкритому грунті. Фото буряка.

вирощування буряка

За харчовим цінностям слідом за капустою йде буряк, нами улюблені страви (борщі, вінегрети, салати) не можна уявити без цього корисного овоча. Буряк містить в собі корисні елементи, а також органічні кислоти, її постійне вживання покращує роботу нашої серцево-судинної системи, кишечника, добре впливає на наш організм в цілому.

Буряк, яку ми застосовуємо в їжу, називають їдальнею, відноситься вона до сімейства лободових. Насіння буряка знаходяться всередині жорстких плодів, з яких дістати їх неможливо. Плоди столового буряка об'єднані в клубки і саме їх сіють городники.

Буряк

Терміни посадки буряка

Щоб проросли насіння, потрібна температура + 5 ° і вже через кілька тижнів, можна спостерігати перші сходи, при температурі 10 ° паростки проклюнутся через 10 днів, при температурі 15 ° сходи будуть через 5 днів, а при температурі понад 20 ° за все через кілька днів .

Як правило, буряк сіють в середині травня.

Буряк

Грунт для буряка

Для буряка потрібні рясні і часті поливи під час формування і потім вкорінення перших сходів, також вода потрібна для росту листової маси. Укорінена буряк добре перенесе короткочасне посушливий час. Оптимальна грунт для буряка - среднесуглинистая, суспенчатая, в якій є органічні речовини. Буряк найвимогливіша серед коренеплодів до родючості землі. Столові буряки рекомендують сіяти на багату гумусом грунт.

Буряк

Особливості посіву буряка

Норма посіву для буряка складає близько 20 г насіння на десять квадратних метрів, міжряддя має становити по 18 см. Не потрібно закладати насіння вглиб, тому що при глибокому закладенні зменшується шанс проростання, або сповільнюється темп зростання, через брак кисню на даній глибині. Але і дрібно сіяти теж не потрібно, так як насіння можуть висохнути або їх віднесе вітром. Глибина посіву залежить від грунту, на важкому грунті закладайте на 2 см вглиб, на легких - на 1 см.

Іноді городники вдаються до поперечного посіву насіння буряка. Є думка, що поперечні рядки прості для догляду.

Вирощування буряка з допомогою розсади дозволяє на пару тижнів раніше отримати урожай буряка.

Буряк

Догляд за буряком

За буряком догляд потрібен ретельний, це примхлива культура, вона любить, коли обробка проходить вчасно. Один головний момент - перешкоджати появі грунтової кірки. Висока загроза, що виходить від бур'янів, так як буряк до освіти 6 листочків має уповільнений темп зростання, і бур'ян без догляду може задушити паростки. Тому контроль над бур'яном, зволоження грунту, є головними завданнями для всіх городників, які вирощують столові буряки.

Для боротьби з бур'яном можна використовувати розчин натрієва селітра, яка також і корисна для рослин. Пропорції цього розчину - 2 г селітри / 1 л води, даного обсягу достатньо на один квадратний метр. Решта бур'яни доведеться прибирати вручну.

Буряк

Полив і добриво для буряка

Якщо дощі трапляються рідко, то буряках знадобитися два рясних поливу по 10 л на один квадратний метр, після чого необхідно рихлити ґрунт. Вода, що отримується при поливі, дасть користь, якщо вона проникне до коріння столового буряка, які знаходяться на глибині близько 10 см.

Перша підгодівля проводиться, коли у сіянців почне, сформується друга пара листочків. Сухі добрива вносяться з одночасним розпушуванням міжряддя. Другу підгодівлю потрібно проводити до змикання рядів, і тут без розпушування не обійтися.

Буряк

проріджування буряка

Як правило, буряк сіється густо. Густий посів є заходом проти неякісної схожості сіянців, загибелі в результаті негоди. У густо посадженої буряка порушуються темпи зростання, а це призводить до бідного урожаю. Коріння у буряка, будуть дрібні і криві, якщо їх не проріджувати.

Тому проріджування буряка є мірою необхідності. Перший раз проріджування потрібно проводити, коли з'являться два повноцінних листа. Друге проріджування потрібно робити, коли на рослинах розвинулися по 6 листя, проміжок потрібно залишати в 5 см. Третю процедуру проріджування потрібно проводити до середини серпня, між буряком залишати проміжки по 7 см.

Найкраще проріджувати буряки після недавнього рясного дощу або поливу. Вологий грунт з легкістю відпускає висмикувати рослини, сусідні екземпляри будуть менше потривожені, а пересідаємо рослини легше приживуться у вологій землі.

Буряк

посадка буряків

При першій процедурі проріджування буряка видаляються самі нежиттєздатні рослини, в процесі другого проріджування і третього пересідають найрозвиненіші, великого розміру, майже придатні вже для поїдання рослини.