Редька: посів та вирощування редьки, полив, підживлення і збір врожаю.

Редька - вітамінний продукт, вона присутня в нашому раціоні з давніх-давен. У кулінарії редьку цінують за пряно-гострий смак, який обумовлений великою концентрацією ефірних масел, за рахунок яких з м'якоті редьки вдаються чудові салати і пікантні закуски. У медицині редьку використовують для лікування застуди, порушення апетиту. У сезон дефіциту вітамінів вживання цього овоча в їжу дозволяє компенсувати запас цінних мікроелементів.

редька

Вирощувати редьку - не складно; при дотриманні основних агротехнічних правил, вона виростає гладкою і соковитою.

Редька є холодостійкою культурою. Її насіння можуть проростати при мінусових температурах, молоді екземпляри переносять заморозки до -4 ° C, а дорослі -6 ° C. Тим не менш мінусові температури погано впливають на посадку чорної редьки і можуть бути причиною передчасного стрілкування. Сіяти редьку можна з весни - інші терміни залежать від сорту і цілі вирощування коренеплоду.

редька

Для сезонного споживання редьки підходять ранні дрібноплідні і скоростиглі сорти, які сіють з квітня по травень.

В зиму, на закладку вирощують середньостиглі, а також пізні сорти редьки, які висівають з середини червня і до кінця липня.

Детальна інформація про терміни посіву вказується на зворотному боці упаковки з насінням; дотримуватися рекомендацій - обов'язково. Невиконання термінів призводить до розтріскування плодів і раннього викиду квітконосів.

редька

Для посіву редьки необхідні вологі, прогріті сонцем садові ділянки. Хороший урожай редька дає на нейтральних грунтах з перегнійним шаром. Попередниками редьки не повинна бути капуста, морква, редис, буряк, ріпа, крес-салат, хрін. Найкращими попередниками для редьки є бобові (арахіс, горох, квасоля, боби), гарбузове (патисони, кабачки, гарбуз), овочеві (томати, огірки, баклажани цибуля,) культури, а також кріп і кукурудза.

редька

посівні роботи

Перед посівом грунт розпушують, розбиваючи великі грудки. Далі сіють наступним чином:

-формує поздовжні або поперечні борозни завглибшки близько 2 см з шириною міжрядь 35 см;

-в борозенки сіють насіння редьки, дотримуючись інтервал; Посів допускається як одиночний, так і гніздовий.

-після зачепила насіння редьки, борозни присипають, грунт трохи ущільнюють і поливають.

У хороших умовах проростання насіння редьки настає швидко - сходи вже з'являються через 5 днів. Густі посіви проріджують, залишаючи найсильніші екземпляри.

редька

полив редьки

Правильний полив є запорукою багатого врожаю редьки. Для найбільшого наливу коренеплодів потрібно багато вологи, тому на кожен квадратний метр посадок необхідно виливати не менш 10 л води. При весняному посіві, редьку поливають раз на тиждень, а редьку, призначену для зберігання - три рази за весь час зростання. Грунт на грядці повинна бути постійно вологою, тому що перепади вологості - наприклад, рясний полив після тривалої посухи, - спровокують розтріскування плодів. В цей же час від нестачі вологи м'якоть редьки стає неприємно гіркого смаку. Щоб поверхня ґрунту вкривається сухою кіркою, її рекомендується постійно рихлити.

редька

підживлення редьки

Кількість підгодівлі для редьки залежить від терміну дозрівання цієї культури. За час зростання редьку ранніх сортів підгодовують два рази: перший - на стадії розкриття другого листочка і другий - через тиждень, використовуючи азотні добрива.

Редьці пізніх сортів необхідний щотижня комплекс мінеральних добрив.

редька

Збір врожаю редьки

Літню редьку збирають в червні, як тільки коренеплід буде діаметром 4-5 см. З збиранням врожаю не затягуйте - перетримати в грунті редька ранніх сортів буде в'ялою. У редьки обрізають бадилля, розкладають по пакетам і контейнерів і прибирають в нижній ящик холодильника. У домашніх умовах редьку зберігати не можна більше тижня.

Пізню редьку можна тримати на грядці довше, але викопати коренеплоди потрібно до настання холодів, тому що навіть самий незначний мороз може згубити весь ваш урожай. Підмерзла редька на зберігання не годиться.

Коренеплоди викопують в жовтні, очищають від гички і сортують. На зберігання відбирають здорові екземпляри без механічних пошкоджень. Редьку укладають в ящики з піском і спускають в підвал або льох, де вона може зберігатися до весни.

редька