Вирощування петунії з насіння: поради, рекомендації, фото.

Ймовірно, всіх цікавить, коли ж сіяти петунію на розсаду. Як правило, насіння петунії починають сіяти в березні. А для раннього цвітіння - в середині лютого, при цьому обов'язково додаткове підсвічування.

Вирощування петунії з насіння

Терміни посіву насіння петунії залежать від особливостей вибраного сорту, а також часу, до якого ви хочете знайти квітучі рослини. Потрібно знати, що мелкоцветковиє сорти після посіву зацвітають на 70 день, а крупноцветковие сорти на 85 день.

Для посіву петунії використовують ящики з живильним, пухкої і зволоженим грунтом. Насіння петунії розсипають по поверхні грунту і накривають плівкою або склом. Світло стимулює проростання насіння, тому їх не засипають ґрунтом.

Вирощування петунії з насіння

Для проростання насіння петунії краще такі умови: температура + 24 ° С. Сходи з'являються через кілька тижнів. Вони вимагають обприскування і зниження температури. Після того як насіння проростуть рекомендується забезпечувати температуру вдень +22 ° С і вночі + 16 ° С.

Коли у паростків з'явиться перший листочок, скло знімають, а через 4 тижні після посіву при появі справжніх листочків сіянці петунії пікірують в стаканчики або горщики.

Вирощування петунії з насіння

Щоб отримати хорошу розсаду з розвиненою кореневою системою сіянці при пікіровки поглиблюють до першого листя. Коли з'являться 4 листочка розсаду необхідно прищипнуть.

Велике значення при вирощуванні розсади петунії має вологість. Якщо грунт пересихає, молоді рослини можуть загинути, однак перезволоження сприяє поразці розсади петунії «чорною ніжкою», в результаті сіянці підгнивають і падають. Тому полив повинен бути помірний і акуратний.

Вирощування петунії з насіння

Перші 3-4 тижні розсада петунії повільно розвивається. Це говорить про те, що рослини нарощують кореневу систему. Потім спостерігається швидке зростання.

Коли петунія стає затісно в стаканчиках, їх пересаджують в горщики і вирощують до посадки в грунт.

Вирощування петунії з насіння

Перед висадкою розсаду петунії поступово гартують. Закріпилася розсада петунії витримує зниження температури повітря до +10 градусів.

Вирощування петунії з насіння

Деякі дрібниці при вирощуванні петунії з насіння:

У петунії дрібні насіння, від цього для зручності можна:

купити дражировані насіння;

насіння змішати з піском;

на грунт покласти сніг в 1 см і саме на нього сіяти насіння петунії;

ємність з посівом найкраще накривати, лутрасилом або спанбондом. Він сприяє створенню сприятливого мікроклімату для росту насіння;

для більш якісної розсади петунії створюйте цілодобове освітлення: досвічувати днем ​​і приглушує світло вночі;

створіть правильний температурним режим;

спостерігайте за станом грунту;

при витягуванні сходів петунії підсипте почвогрунт.

Вирощування петунії з насіння

Вирощування петунії з насіння

Вирощування петунії з насіння

Вирощування петунії з насіння