Гвоздика: посадка і догляд, види і сорти, фото.

Гвоздика - Dianthus L. Сімейство гвоздикових - Caryophyllaceae Juss. Одна з популярних культур, тому її часто висаджують в балконні ящики. Привертають витончені квітки і їх приємний аромат. Налічується близько 250 видів і численні підвиди.

гвоздика

види гвоздики

Гвоздика китайська Геддевіга

D. chinensis var. Heddewigii Regel. Різновид багаторічної гвоздики, використовується як однорічник. Родина - Китай. Кущ розлогий або компактний. Стебла тонкі, гладкі, зелені з сизуватим нальотом, буро-червоні або зелені з буро-червоним забарвленням на вузлах. Листки супротивні, подовжено-ланцетні. Квітки правильні, прості або махрові, без запаху, білі, червоні, рожеві, строкаті. Пелюстки іноді сильно розсічені. Цвіте гвоздика рясно до самих заморозків, в серпні цвітіння слабшає.

Відцвілі квітки видаляють. Необхідно пам'ятати, що сорти з кавалками пелюстками в дощову погоду втрачають свою декоративність. При бажанні можна отримати насіння, які дозрівають через місяць після цвітіння. Світлолюбна і досить холодостійка рослина. Віддає перевагу суглинні, вапнованих грунту. Не переносить свіжого гною і застою води. Зацвітає через 70-90 днів після появи сходів.

гвоздика

Розмножують її звичайним розсадним способом і посівом насіння в грунт балконного ящика. У південних районах висівати насіння в грунт балконного ящика можна в кінці березня - початку квітня. Насіння проростає на 6 8-й день. Сіянці проріджують, залишаючи їх через 20- 25 см.

гвоздика

гвоздика Шабо

Однорічна різновид гвоздики садової або голландської. Це багаторічна рослина, але культивується як однорічник.

гвоздика

Виведена на початку XIX століття тулонского аптекарем Шабо способом гібридизації. Гвоздика Шабо відрізняється ремонтантних цвітінням, приємним ароматом, чистою і яскравим забарвленням. Кущ обратнопірамідальной, висотою 30-50 см. Листя сизо-зелені. Квітки великі - 4 7 см в діаметрі, махрові, напівмахрові або прості. Цвіте з липня до заморозків. Відцвілі рослини видаляють.