Картопля: посадка і догляд за картоплею, полив, збір врожаю. Фото картоплі.

Картопля є коренеплодом, який використовують в їжу. Сьогодні існує багато сортів цього коренеплоду, які один від одного відрізняються розмірами, забарвленням, кількістю плодів в кущі, а також і іншими особливостями. Який би не був сорт обраний для посадки, потрібно знати основні принципи догляду за цим коренеплодом. Але для початку слід розібратися, як же правильно здійснювати посадку цієї культури.

Картопля

Підготовка картоплі до посадки

Посадковим матеріалом є бульби картоплі, які відбираються з урахуванням бажаного сорту. Вибирати відповідні екземпляри краще восени. Обраний на посадку картопля повинна бути без пошкоджень, здоровим, а розмір його бульб повинен відповідати розміру курячого яйця.

Кажуть, що для посадки картоплі треба використовувати дрібну картоплю, непридатну в їжу. Вона швидше дає паростки, але це не є показником того, що кущ картоплі виросте здоровою.

Застосовуючи дрібну картоплю для посадкового матеріалу, новий урожай також виростає дрібним, і часом в малій кількості. Це потрібно знати тим, хто хоче отримати багатий врожай.

Картопля

Вибравши бульби картоплі для посадки, їх слід озеленити. Ця процедура дозволяє знизити ймовірність гниття, і відлякує різних шкідників, які чинять негативний вплив на стан коренеплодів. Щоб зробити озеленення, потрібно, для початку, очистити картоплини від землі. Потім, тонким шаром помістити в плоску тару і на пару днів поставити в світле місце.

У зимовий період зберігати картоплю треба при температурі 10-15 градусів. Якщо ж температура буде нижче, висока ймовірність того що картопля замерзне. Ще важливо іноді виносити бульби картоплі на світло, інакше паростки, які будуть з'являтися з кожної картоплини, стануть занадто тендітними, що вплине на міцність куща картоплі після посадки.

Зберігати картоплю найкраще в ящиках, в які вільно проникає повітря.

Приблизно за кілька тижнів до посадки в грунт бульби картоплі потрібно перебрати, щоб усунути гнилі екземпляри. Це необхідно робити акуратно, щоб не нашкодити паросткам.

Картопля

посадка картоплі

Потрібно відзначити, що посадка, а також догляд цим коренеплодом може здійснюватися різними способами. Але відрізняються вони лише деякими деталями, в той час як головні принципи зберігаються.

Для початку потрібно визначити найкращу глибину посадки бульб. Залежить вона від того, наскільки важка грунт на обраній земельній ділянці. Якщо грунт пухкий, картоплю можна посадити на глибину 10 см. Якщо ж твердий грунт, рекомендується саджати не глибше 5 см.

Найкращий варіант посадки картоплі - «під лопату». Просто потрібно вирити лунку і помістити картоплю паростками вгору. Зверху можна внести трохи золи, вона покращує ріст рослин. Відстань між посадками повинно бути 30 см, між рядами 60 см.

Картопля

Що необхідно знати при посадці картоплі:

-температура землі повинна бути близько 8 градусів

-Перед посадкою треба прибрати залишки бур'янів, які збереглися з минулого сезону

-посадка потрібно здійснювати тоді, коли мине загроза заморозків

-удобрять грунт необхідно восени, а не в період посадки

-При посадці заборонено вносити пташиний послід або свіжий гній

-не рекомендується використовувати добрива, що містять калій або хлор відразу ж після посадки

-на одному місці картопля не можна садити 2 роки поспіль

-ділянку повинен освітлюватися сонцем.

Картопля

В даний час широку популярність придбала посадка картоплі «під солому». Суть полягає в тому, що коренеплід не закопувати в землю, а розташовується на поверхні ділянки. Потім, грядка покривається соломою, яка стає щільною в міру росту кущів. Цей спосіб має переваги, але багато городників погано відгукуються про нього, посилаючись на те, що солома є прекрасним місцем для проживання шкідників.

Картопля

Догляд за картоплею

Існує думка, що догляд за картоплею - справа проста, з яким впоратися можна навіть без досвіду. Але при появі труднощів у вигляді шкідників, бур'янів, посушливої ​​погоди багато городники ризикують одержати не багатий урожай. Щоб цього уникнути, потрібно пам'ятати декілька правил, що дозволяють виростити гарний, великий і здоровий картопля.

Правила догляду за картоплею:

розпушування

Бур'яни, на засадженому коренеплодом ділянці з'являються через кілька тижнів після посадки. Якщо своєчасно провести розпушування грунту, то цього можна уникнути.

Також розпушування дозволяє наситити грунт киснем, а це дуже корисно для рослин.

Картопля

підгортання

Коріння картоплі ростуть вглиб і в сторони, а щоб запобігти пошкодженню коренів, кущі потрібно підгортати. Найкраще це робити з проміжком в 1 тиждень, поки висота «пагорба» під кожним кущем НЕ становитиме 20 см. Підгортання корисно ще тим, що захищає коріння картоплі від шкідників.

бур'яни

Боротьба з бур'яном - проблема для багатьох. Ділянки, засаджені картоплею очищати від бур'янів краще вручну, без тяпок або інших інструментів, щоб не нашкодити коріння рослини.

полив

Картопля, не потрібно поливати дуже часто. Від посадки до отримання врожаю вистачає 2-3 поливу, в залежності погоди.

Перший полив картоплі повинен бути мінімальним, тому що волога негативно впливає на бадилля картоплі. Рясно поливати кущі картоплі потрібно тоді, коли висота буде близько 10 см.

Картопля

Боротьба зі шкідниками

Ворогом картоплі є колорадський жук. Побороти цього жука можна за допомогою цибулиння, якою посипають ділянку або поміщають її під кущем. Також хорошим варіантом стане посадка поблизу календули, вона відлякує комах. Хімічні засоби потрібно використовувати в крайніх випадках.

Картопля

Підготовка до збирання врожаю

Рекомендується перед збором врожаю скошувати бадилля. Це потрібно робити за тиждень до збору врожаю. Скошування бадилля припиняє ріст бульб, в результаті їх шкірка стає щільною.

Дотримуючись цих правил, догляд за коренеплодом буде менш проблематичним. При грамотному процесі вирощування, урожай виправдає очікування городника. Безсумнівно, догляд за картоплею - трудомісткий процес, який має деякі особливості. Для того щоб отримати багатий врожай, потрібно слідувати головним правилам, а ще враховувати особливості різних сортів картоплі.