Альтанка в ландшафтному дизайні: відмінне місце для відпочинку всієї сім'ї

Сучасний ландшафтний дизайн і альтанки - центральні елементи заміського ділянки. Альтанка повинна розміщуватися в такому місці саду, де вам буде сприятливо знаходитися, також вона повинна відповідати своєму призначенню і притягувати погляди.Альтанка в ландшафтному дизайні

При будівництві даної конструкції необхідно враховувати її розміри, форму, тому що в більшості випадків використовуються просторі альтанки, як літні кухні.

Потім необхідно розмістити раціонально в ній меблі, щоб з максимальною ефективністю використовувати її простір.Дерев'яна альтанка в ландшафтному дизайні

Варіанти розміщення і конструкції альтанок

Альтанка - по-своєму унікальне будова, з її допомогою можна досягти як особистого комфорту, так і відпочити за чашкою кави або з книгою, сховатися від спекотного сонця або укутати в м'який плед в негоду і не зіпсувати свято друзям.

Як будь-який архітектурний елемент альтанка повинна відповідати трьом основним вимогам - надійність, функціональність і краса.Альтанка в ландшафтному дизайні з квітами

В залежності від уподобань власників ділянки та особливостей ландшафту буде варіювати вибір конфігурації будови.

Таким чином, форми альтанок бувають: компактними або просторими, квадратними або круглими і навіть у вигляді багатогранника (сьогодні фантазія дизайнерів крокує на широку ногу, тому форми можуть бути якими завгодно). Альтанка в ландшафтному дизайні

Вони можуть бути побудовані з повітряних рейок або капітальними кованими, з елементами полікарбонату або заскленими, відкритими повністю або частково, з відкритим майданчиком під барбекю або доповненої містком.

До проектування і будівництва альтанки необхідно підходити не з меншою відповідальністю, ніж до зведення будинку.

Проектують її згідно запитів і можливостей, найкраще для цього звернутися до фахівця, тоді ви отримаєте зручне і красиве будову.Кам'яна альтанка в ландшафтному дизайні

Місце під будівництво вибирають так щоб в альтанці можна сховатися в будь-яку погоду, і щоб вона відповідала своєму призначенню. При цьому необхідно прагнути, щоб все навколо неї відповідало вимогам естетики, і перед очима був завжди прекрасний вид.

Як правило, встановлюють їх в тихій зоні ділянки серед квітів і зелені.

Добре, коли альтанка укрита від панівних вітрів споруджена на схилі пагорба або прихована кронами дерев, а поруч обладнаний басейн або ігровий майданчик. Оточити альтанку можна кам'янистим або хвойним садом, можна облаштувати моносад або розарій.Альтанка в японському стилі ландшафтного дизайну

Також важливо щоб в цю зону не проникало сторонній шум, вихлопні гази і пил. Для цих цілей використовують живопліт і доповнюють її перголой з кучерявими рослинами.

Розміщення альтанок також залежить від розташування на ділянці самого будинку. Коли знаходяться на одному рівні, то забезпечується найкраща зв'язок між садом і житлом.

Якщо ділянка розташована на пагорбі, то можна побудувати альтанку або на рівні першого поверху будинку або прибудувати до неї сходи, по якій можна піднятися або спуститися до місця відпочинку, яке розташований на рівні саду.Альтанка в ландшафтному дизайні з водоймою

Велика кількість квітів, зелених насаджень, доріжка, оточена стриженими чагарниками, може послужити прекрасним благоустроєм зони відпочинку.

Якщо до ділянки примикає паркова або лісова зона, то краще її розмістити ближче до кордонів саду.

З більш освітленій сонцем боку альтанку бажано закрити густими деревами (наприклад, плакуча верба, липа та ін.). можна захистити кучерявими квітами або рослинами місце відпочинку.

А лісові пташки зроблять більш приємним відпочинок в цьому місці.Альтанка в ландшафтному дизайні

Також в цьому варіанті буде доречна імітація під грот, природні нагромадження каменів і т.п. також можна облаштувати поруч невелика водойма або басейн, альтанка і рослини будуть відображатися в ньому і можна буде милуватися довго цим умиротвореним пейзажем.

Адже вода завжди має в своєму розпорядженні до релаксації, а це не тільки приємно, але і корисно.

Якщо на ділянці є природна водойма, то, як правило, він стає центральною композицією в судовому ландшафті. І в цьому випадку підійдуть будь-які моделі альтанок.

Якщо поруч з вами живуть галасливі сусіди, то краще розташувати місце відпочинку подалі від них.Альтанка з каменю в ландшафтному дизайні

Кількість варіантів не обмежується цим коротким переліком ландшафтного дизайну і альтанок. Погодьтеся, двох абсолютно однакових ділянок не зустрічається, адже у кожного різні смаки і нахили, можна до нескінченності перераховувати варіанти дизайнів саду.

Найголовніше враховувати при проектуванні, що альтанка повинна розміщуватися в такому місці, щоб було приємно провести в ній час, а сама вона була максимально прихована від сторонніх очей, ну і, звичайно ж, щоб поєднувалася з ландшафтним дизайном ділянки.Альтанка в ландшафтному дизайні

Вибір матеріалу для будівництва альтанок

При сьогоднішньому розмаїтті і можливостях можна купити готову альтанку, яка виготовлена ​​з новітніх сучасних матеріалів. Однак при певних навичках в будівництві і маючи під рукою інструмент можна самостійно буквально за один день спорудити і встановити альтанку.

Якщо ви не бажаєте мати у себе на ділянці стандартний виконання альтанки, то проявіть свою фантазію. Альтанки бувають різних форм: класичні прямокутні і круглі, китайські пагоди, масивні, у вигляді античних споруд, оригінально виглядає японська альтанка.

Матеріали для будівництва вибирають різні, будують альтанки з каменю і дерева різних порід, виконують альтанки з металу: ковані або чавунне лиття. Хоча найпопулярнішими на сьогоднішній день залишаються альтанки з дерева, можна виконати їх з металу або цегли.

Самостійно вибирається засклення, форма і інші характеристики.

Альтанки можуть бути довготривалими або короткочасними, які можна на зимовий період розібрати. Під довготривалі конструкції необхідно зводити фундамент, при бажанні його можна виконати з металевих труб.Альтанка в ландшафтному дизайні

Але, як правило, на ділянках зводять «легкі» споруди і тому немає необхідності в установки фундаменту. Розташовувати такі споруди в будь-якому місці ділянки.

Якщо в дизайні вашої ділянки присутні елементи з дерева, то краще побудувати альтанку з оциліндрованих колод, вона буде прекрасним доповненням в оригінальному і гармонійному архітектурному ансамблі.

Оточувати таку конструкцію краще декоративними рослинами. Альтанки можуть варіювати за своєю конструкцією, а також відрізнятися матеріалами, архітектурним стилем, наявністю елементів декору.

Закриті будови можуть бути частково заскленими або оснащуватися легкими стінами, перегородками. Їх можна використовувати не тільки в літню пору, а й в холодну пору воно може стати комфортним місцем для приємного проведення часу.

Альтанки, побудовані їх оциліндрованих колод практичні, довговічні, мають гарний естетичний вигляд, і відрізняються різноманітністю.

Створені за індивідуальними проектами, витончені і надійні, дають можливість організувати власникам дружні посиденьки і пікніки недалеко від будинку на відкритому повітрі. Можна побудувати альтанки з мангалом або встановити в них камін.

Вони прекрасно вписуються в будь-який ландшафтний дизайн. Також повинні бути вони максимально легкими і відкритими за своєю функціональністю, розташовуватися ближче до дому. Якщо стіни альтанки виконати з решіток, то прикрашати її краще кучерявими рослинами.Альтанка з гойдалками в ландшафтному дизайні

Довговічні і надійні ковані альтанки

Використовуючи ковані вироби в малих архітектурних формах декоруємої об'єкту візуально цікаві і приємні форми. Дуже ефективно в цьому плані виглядають ковані альтанки.

Вони не тільки гармонійно доповнять будь-який екстер'єр, а й послужать прекрасним місцем для сімейного відпочинку і прийняття гостей.

Чудові такі альтанки тим, що володіють властивістю вносити в ландшафтний дизайн вишуканість, витонченість і спокій.Ковані альтанка в ландшафтному дизайні

Альтанка-барбекю

Барбекю - це піч з рожном і грилем, в якій можна запекти рибу, приготувати птицю або спекотне. Така споруда має бути обладнане витяжною системою, щоб йшов дим і надлишки тепла. Крім цього в альтанки необхідно поставити обробний стіл і повісити полички для кухонного начиння.

Сьогодні будівельними фірмами пропонується широкий вибір готових альтанок-барбекю, різного дизайну і з різних строіматеріалов. Тому вони цілком можуть вписатися в будь-який садовий дизайн і стати оригінальним елементом ділянки.

Головне щоб альтанка була не тільки зручна у використанні, але і безпечна. Місце установки такої альтанки має бути не надто віддаленим від житлового будови, доступним з кухні, щоб можна було переносити воду, посуд і різне начиння.Альтанка барбекю в ландшафтному дизайні

Також не варто розташовувати альтанку під гіллястими деревами, тому що сильний жар від печі може їм зашкодити.

Не можна розміщувати барбекю поблизу огорожі і дерев'яних будівель, вони можуть постраждати від попадання іскри і нальоту кіптяви. Біля стаціонарних барбекю землю краще вимостити цеглою або плиткою, так як через активне руху трава біля неї буде затоптана.

Форми альтанок обмежуються тільки вартістю і фантазією архітектора. Моделі альтанок можуть бути різними класичні - круглі і прямокутні, трикутні, без статі і з підлогою.Альтанка барбекю в ландшафтному дизайні

Матеріали для обробки альтанки

Екологічно чистим і найкращим матеріалом без сумніву є натуральна деревина, до того ж воно довговічне і красиво. Найчастіше для обробки альтанок використовують хвойні породи: модрину, дуб, сосну і ін.

Завдяки сучасній обробці матеріалу можна підібрати практично будь-який відтінок, при цьому деревина зберігає свої природні якості, а термін служби подовжується.

Дах альтанок зазвичай покривають черепицею, полікарбонатом, деревом та іншими відповідними матеріалами.

Для підлоги можна застосувати також дерево, а можна і забетонувати або укласти натуральний камінь або плитку.Альтанка в ландшафтному дизайні

Добре буде, якщо матеріал статі буде збігатися з матеріалом, яким виконані садові майданчики, доріжки або огорожа.

Внутрішнє оздоблення буде залежати від вашого смаку і призначення конструкції. Зазвичай садові альтанки просто обшивають деревом, ставлять обідній стіл, стільці, крісла.

Якщо вам захочеться незвичайного інтер'єру, будь ласка, творіть, дерзайте, адже все в ваших руках!