Замія: догляд в домашніх умовах, фото.

Замія - древній виходець із субтропіків Америки, який є прабатьком сучасних ялин, сосен та інших рослин цього виду. Латинське слово «zamia» перекладається як збиток або втрата, так колись іменували порожні шишки.

Саме через них рослина отримало таку назву: його репродуктивні органи в точності повторюють зовнішній вигляд цього видозміненого відростка хвойних.

Замія

Замія невибаглива, вона досить довго росте і є вічнозеленим представником флори. Квітка набув популярності, завдяки своїй привабливій кроні.

Стебло Заміі за формою нагадує ріпу і зазвичай прихований під землею або частково підноситься над нею. У процесі росту він не витягується, а збільшується в об'ємі.

Під час розвитку квітки з верхньої частини стебла з'являється листя перистої форми, живці яких в основному гладкі, але іноді спостерігається наявність невеликих колючок. Листочки щільні і тверді з рівними або зубчастими краями, розділені на дві нерівні частини.

Замія

види Заміі

Замія налічує близько 26 видів. Ця квітка чудово підходить для будь-якого приміщення, іноді його висаджують і на вулиці. Найпопулярнішими є:

Замія ложнопаразітіческая

Має гарну яскраву зелень. Повністю розвинене рослина може мати листя довжиною 1-2 метра. Їх черешки зрідка покриті невеликими колючками. Листочки зубчасті і витягнуті, їх довжина сягає 40 сантиметрів, а ширина - 3,5 сантиметрів.

Замія припудрена

Має великий стебло в формі ріпи, показує над поверхнею субстрату, в якому росте, тільки коли рослина старіє. Листя довгі, їх розмір варіюється від 0,5 метра до 1,5 метра. Пір'я складаються з листочків, вкритих невеликими білими лусочками. Знизу у них розташовані чіткі жилки. Колір крони досить незвичайний: сіруватий з блакитним відтінком.

Замія карликова

Цей вид дуже привабливо виглядає завдяки своїм мініатюрним розмірам: тонкий підземний стовбур сягає в діаметрі 25 сантиметрів, а листя виростають не більше 0,5 метра в довжину.

Замія широколистная

Квітка за зовнішнім виглядом нагадує пальму. Його стебло-ствол піднімається над землею, а листя витягуються в довжину до 100 сантиметрів. Їх частини являють собою овальні пластини 20 сантиметрів в довжину і шириною до 5 сантиметрів.

Замія

Догляд за рослиною

Для того щоб Замія радувала вас своєю прекрасною зеленню і густими листям, необхідно дотримуватися елементарних правил догляду за нею:

освітлення

Ця рослина світлолюбна, але прямі сонячні промені йому протипоказані. Зайве освітлення знебарвлює листя Заміі, а його недолік уповільнює і так не швидке зростання квітки.

Для рівномірного формування крони рекомендується періодично повертати горщик з рослиною навколо осі, щоб світло потрапляло на все його боку.

Замія

Температурний режим

У зимовий час Замія відпочиває, тому температура в цей період не повинна бути вище 17 градусів Цельсія. В інший час рослина почувається комфортно при 24-28 градусах, але не вище цієї межі.

полив

Квітка любить достатній полив, тобто грунт не повинен бути постійно мокрою, а й сильно пересушувати її не рекомендується. Воду потрібно лити акуратно, не потрапляючи на листя і стебло. Краще це робити, коли після попередньої процедури земля просохне на 2-3 сантиметри.

Вологість

Замія добре переносить повітря будь-якої вологості. Немає необхідності її обприскувати або проводить ряд інших процедур.

Єдине, що потрібно квітці - свіже повітря. Щоденного провітрювання приміщення буде цілком достатньо для підтримки рослини в отличном состоянии.

Замія

Пересадка рослини і його розмноження

Кращий час для пересадки Заміі - весна або літо. Не варто повторювати цей процес частіше, ніж один раз в чотири або п'ять років. На дно ємності слід помістити дренаж і наповнити її субстратом із середньою щільністю. У грунті повинен обов'язково міститися пісок і торф.

Розмножується Замія насінням. Їх практично неможливо отримати в домашніх умовах, так як рослина дводомна. Для запилення необхідна наявність і чоловічого і жіночого квітки, але навіть в цьому випадку процес не завжди дає позитивний результат.

Замія

Куплені в магазині насіння зберігаються недовго, тому їм відразу необхідно дати набрякнути і помістити в невелику теплицю. Її можна придбати спеціально або просто накрити ємність з насінням плівкою або склом. Коли з'являться перші корінці і маленькі розточення, молоді пагони розсаджують в горщики.

Замія дуже красиве і невибаглива рослина, яке з успіхом прикрасить будь-яке приміщення. Воно внесе затишок у ваш будинок.