Ятрофа: догляд в домашніх умовах, фото.

Опис кімнатної рослини ятрофа

Рослина ятрофа відноситься до сімейства молочайні. Дане сімейство характеризується молочним соком в стеблі або стовбурі. До них відносяться багаторічні рослини і дерева. У ятрофи стандартним місцем проживання вважається Америка і Африка. Характерно, що рости вона, вважає за краще в тропіках. На сьогодні можна зустріти в тропічних областях Індії. У природі налічують понад 175 видів цієї рослини.

ятрофа

Ятрофа отримала назву від грецького доктор і їжа (Джатрус і трофей). Деякі види рослини мають лікувальні властивості. Увага, перш ніж займатися самолікуванням визначитеся, який саме вид для цього використовують і проконсультуйтеся з лікарем. Так як воно відноситься до молочайних, деякі рослини токсичні.

За формою стебло рослини нагадує «пляшку». Взимку він засинає і являє собою стебло без листя і квітів. Навесні по всьому стеблу з'являються червоний дрібні квіти. Після появи перших квітконосів починають показуватися листя з довгими стеблами. У продажу квіти ятрофа зустрічаються рідко. Мабуть, вони поки не знайшли своє любителя.

ятрофа

Рослина часто зустрічається у людей, розвідних сукуленти або в спеціалізованих місцях (дендрарії або ботанічні сади). Це не дивно, тому що ятрофа великих розмiрiв коштує недешево. Догляду в свою чергу вимагає незначного, на відміну від інших вибагливих рослин. Рослина сама по собі самодостатня. Воно, немов деревце - бонсай здатне прикрасити будь-яку полицю. До того ж сталість у цвітінні буде завжди прикрасою кімнати. Саме тому в далекому минулому торговці з Португалії перевезли рослина для прикраси живоплотів в містах Азії та Африки.

ятрофа

Види і сорти ятрофи

ятрофа розсічена

Jatropha multifida (розсічена) - чагарник, розміром до трьох метрів. Листя самі по собі досить гарні, досягають довжини 30 см і розділені на 10 частин. Через деякий час рослина їх скидає і залишається оголений стовбур. Рослина в перші роки життя по виду походжу на пальму і ідеально підходять для декору квартири.

ятрофа подагрична

Jatropha podagrica (подагрична) - суккулент зі стовбуром, який схожий на бульбу біля кореня, поступово зменшується до закінчення рослини. Таким чином, в потовщенні він зберігає воду. Це пов'язано з виростання в пустелі, де в грунті немає можливості в коренях запасати вологу. По довжині ятрофа виростає не вище 70 см, листя нагадують за формою лист лопуха, шириною до 18 см. Чим старше листя, тим світліше вони стають. Молодші мають темно-зеленим відтінком.

ятрофа

Правила догляду в домашніх умовах

Рослина ятрофа ідеально підійде для початківців квітникарів. Вони не вимагають особливого догляду, поливання в певні години. Єдиним недоліком буде - неможливість знайти рослина в квіткових магазинах. При якій температурі слід вирощувати рослину, в якій землі, як поливати, розмножувати і пересаджувати.

Температура для вирощування ятрофи

Ятрофа добре росте при літній температурі до 22 градусів і взимку від 14 градусів. Кімнатна температура в холодний період за вікном підійде для рослини. Воно не потребує додаткового джерела тепла. Так як ятрофа звикла рости в тропіках або пустелі, де сухе повітря, вдома її обприскувати необов'язково. Щоб пил не накопичувалася на листках, періодично можна протирати їх ганчірочкою.

ятрофа

розмноження ятрофи

Найчастіше розмноження відбувається за допомогою живців. Добути насіння більш складно.

Вирощування з насіння

Для утворення насіння слід, звичайною кистю, перенести пилок з чоловічого квітки (з тичинками) на жіночі. Процедури слід проводити в перші дні, як розпускаються квіти. Якщо все зроблено правильно, з'являться плоди зеленого кольору, приблизно 1,5 см завдовжки. Розкривши його виявиться 2-3 насінини. Щоб при дозріванні не витрачати час на пошуки насіння, обв'яжіть плід ганчірочкою.

Сіяти насіння слід в грунт: пісок, дерен і торф, - яка прогріта до температури 25 градусів. Створіть тепличку, накривши пакетом або склом. Через кілька тижнів повинні з'явитися перші паростки. Розсадивши нові рослини, через пару місяців вони перетворяться в розлогі повнорозмірні рослини. Квіти розпустяться через рік.

розмноження живцями

Держак зрізають під кутом і залишають на деякий час для підсушування. Обробіть його будь-яким активатором зростання і посадіть в суміш для молодих рослин. Температура повинна не перевищувати 32 градуси. Через місяць-2 повинні з'явитися перші коріння. Через цей час рослини пересадите в окремі ємності.

ятрофа

посадка

Як говорилося вище, температура грунту повинна становити приблизно 28-30 градусів. Грунт використовують в співвідношенні: торф, пісок, дерен, листова земля. Де всі компоненти використовуються як 1 частина, а листова земля - ​​2 частини.

пересадка

Як і багато рослин для пересадки використовують весну. Періодичність пересаджування - раз в два - три роки. Горщики використовуйте не надто глибокі, приблизно 7-10 см, але широкі. Дренаж для ятрофи обов'язковий.

ятрофа

полив ятрофи

Навесні і влітку полив необхідний не надто частий, коли висихає верхній земляний шар. Воду використовують відстояну заздалегідь. Якщо ятрофу перелити, починається процес гниття. Коли листя опадає, слід закінчити полив.

ятрофа

добриво

Так як ятрофа, відноситься до сукулентів, то і підгодівлю слід використовувати для них або кактусів. Взимку, також як з поливом, від підгодівлі рослини відмовтеся.

ятрофа

освітлення ятрофи

Якщо в квартирі або будинку, є вікна, що виходять на західну і східну сторону, поставте рослину на таке вікно. Таким чином, ятрофа отримає сонячні промені, але не буде під їх постійним впливом. Рослина буде вдячна вам великою кількістю квітів і листя.

Таким чином, ятрофа підійде початківцям любителям рослин. Вона не доставить вам додаткових проблем в догляді і в боротьбі з шкідниками або хворобами. Рослина практично весь весняно - літній період буде радувати вас яскравими червоними дрібними квітами.

ятрофа