Гіппеаструм: догляд в домашніх умовах, фото.

Цибулинна кімнатна рослина з сімейства амараллісових з великими і надзвичайно гарними квітами і довгими листям гіппеаструм не залишить нікого байдужим. Це ефектне рослина родом з Центральної Америки і там налічується приблизно 75 видів гіппеаструмів.

Гіппеаструм

В даний час селекціонерами розведено величезна кількість сортів, які відрізняються за формою і забарвленням квіток і об'єднуються в один вид - садовий гіппеаструм. Його цибулина в діаметрі досягає 20 см і поглиблюється в землю лише наполовину.

Гіппеаструм

Ремневідной форми листя зібрані в прикореневу розетку досягає в довжину приблизно 50 см. На довгому квітконосі (до 1м) розташоване парасолькові суцвіття з якого розпускаються квіти (по 2-4 шт). Широкі (в діаметрі до 20 см) оцвітини мають форму дзвіночка і пофарбовані в різні кольори: жовті, білі, червоні, рожеві, бордові, зустрічаються і строкаті. Великі тичинки з пильовиками яскраво-жовтого кольору.

Зацвітає гіппеаструм взимку в лютому-березні місяці.

Гіппеаструм

Види і сорти гіппеаструма

Видів гіппеаструмів багато і перераховувати їх гідності можна досить довго, ми розповімо вам про найпоширеніші.

Гіппеаструм Леопольда - квітки досягають в діаметрі 17-18 см і 11-14 см завдовжки. Міцний двоквітковий цветонос червоний посередині і білий у верхівки, зів віночка має зеленувато-білий відтінок. Невелика округла цибулина (в діаметрі 5-8 см) з короткою шийкою. Довгі (45-60 см) ремневідниє листя. Цвіте восени.

Гіппеаструм

Плямистий гиппераструмів - у висоту ця рослина може вирости до 50 см. Після цвітіння розвиваються ремневідниє листя шириною 5 см, а біля основи вони звужуються до 2 см, а в довжину до 60 см. Двухцветковая цветонос на лійчастого квітконіжках до 5 см завдовжки, оцвітина 12 см довжиною. Зів забарвлений в зеленувато-жовтий колір.

Подовжено-коготковідние пелюстки шириною до 4,5 см мають забарвлення - кремову, зеленувато-білу або з червонуватим відтінком з червоними численними вкрапленнями. Внутрішні пелюстки вже зовнішніх. Цвіте в зимовий і весняний час.

Гіппеаструм

Попугаевідний гіппеаструм - високі екземпляри (до 90 см). велика цибулина в діаметрі до 11 см. 6-8 сірувато-зеленого листя ремневідной форми до 50 см довжиною і до 4 см шириною. Міцний цветонос випускає 2-4 квітки довжиною до 14 см. Шіроковоронковідная трубка з зелено-червоним зевом.

Довгасті загострені пелюстки з червоними краями, жовто-зеленим або зеленим кілем. У середній частині вешнево-червоні смуги. Навесні зацвітає.

Гіппеаструм

Королівський гиппераструмів - у висоту до 50 см. Округла цибулина (на материнській цибулині дуже слабо утворюються дочірні) в діаметрі 8 см. Лінійно-ланцетні листя посередині шириною 3,5-4 см до основи звужуються (1,5 см), довжиною до 60 см. Червона воронковидная трубка з білувато-зеленим звездновідним малюнком на зеве.

Ще не менше популярні гіппеаструми - сітчастий, червонуватий, червонуватий загострена і лимонна форми, витончений, смугастий.

Гіппеаструм

Посадка, вибір цибулини гиппеаструма

При покупці варто уважно оглянути цибулину, вона повинна бути важкою, гладкою з коричнево-золотистими сухими лусочками і живими хорошими корінням. Не поспішайте відразу ж висаджувати цибулину в грунт - покладіть її на тиждень денцем вгору на світле місце, а потім висадіть спочатку на чистий пісок, стимулюючи тим самим кореневу систему до зростання, а в кінці зими висадіть її в грунтовий субстрат.

Гіппеаструм

Листя у здорової рослини блискучі яскраво-зеленого кольору, добре тримаються на підставі. Ознаками грибкового захворювання будуть точковий візерунок і червона облямівка.

Гіппеаструм

Гіппеаструми невибагливі до грунту, однак максимальної декоративності можна буде добитися, якщо їх посадити в такий грунтовий субстрат: по одній частині торфу і дернової землі і однієї частини перегною з додаванням кісткового борошна, золи. Якщо немає кісткового борошна, то замінити її можна подвійним суперфосфатом (на 1 л води 2 ч.л.).

Гіппеаструм

Посадкова ємність не повинна бути великий: відстань між цибулиною і її стінками - з палець завтовшки. В іншому випадку гіппеаструм НЕ зацвіте, а наростить кореневу систему і дітки. Ємність повинна бути стійкою, оскільки рослина велика, а квітки у деяких видів можуть досягати в діаметрі 22 см. При посадці цибулину заглиблюють в грунт на ½ висоти, тобто вона буде видна наполовину.

Гіппеаструм

На дно горщика укладають дренаж 1-2 см, зверху грунт і на неї цибулину, потім розправляють коріння і присипають грунтовою сумішшю до середини. Поливати посаджену рослину зверху можна, краще через піддон.

Пересадку молодих рослин виробляють щороку навесні з повною заміною грунтового субстрату. Дорослі гіппеаструми пересаджують в 2-3 роки раз, майже відразу після цвітіння.

Гіппеаструм

Поради по догляду за Гіпеаструм в домашніх умовах

У період вегетації для гіппеаструмів оптимальною температурою вважається 17-23 С, а в періоди спокою температура може опускатися до 10 С. Ці рослини люблять розсіяне світло під час цвітіння, а для дозрівання цибулин і розвитку краще забезпечити квітці повноцінне сонячне освітлення. Вологість повітря істотно не впливає на зростання цих рослин, а ось протирати листя від пилу періодично варто або влаштовувати теплий душ квітам.

Гіппеаструм

Під час цвітіння гіппеаструмів необхідний рясний полив, а ось в період спокою навпаки - сухість. У період спокою зрізають стебло тільки тоді, коли він засохне повністю. Період спокою проходить в лютому-березні протягом 6-8 тижнів. Потім дістають цибулину з горщика, відокремлюють обережно діток і потім материнське рослина можна буде пересадити.

Гіппеаструм

Якщо в приміщенні занадто сухе повітря, то рослина краще злегка обприскувати зверху бутони (листя і квітки можна обприскувати).

Рослини себе прекрасно почувають на південно-західних, південно-східних і південних сторонах. Під час зростання і цвітіння благополучно переносять кімнатні температури. Влітку можна буде винести гіппеаструм на відкрите повітря, але при цьому захистити від опадів.

Коріння гіппеаструма дуже чуйно ставляться до нестачі кисню - в щільних і важких грунтах вони відмирають.

Гіппеаструм

Добрива для гиппеаструма

Переважно вносити рідкі добрива раз в 7-10 днів, починаючи відразу ж після бутонізації та закінчують, як починають в'янути листя. Добре буде чергувати мінеральні та органічні підгодівлі.

Особлива цінність гіппеаструмів в їх біологічно запрограмованому розвитку. Якщо змінити терміни посадки гиппеаструма, то можна буде змусити рослину в будь-який час року зацвісти. Селекціонерами точно вивірені терміни від посадки до цвітіння стандартної цибулини (більше 7 см в діаметрі).

Гіппеаструм

У промислових умовах вирощування таким чином проходить легко, в теплицях строго підтримуються режими температур, вологості грунту і повітря та інші параметри. А ось в домашніх умовах це буде досить важко зробити, але все-таки можливо. Для цього необхідно добре знати біологію і будова гіппеаструмів і агротехніку.

Гіппеаструм