Вирощування і догляд за гортензією

Гортензія садова

Гортензію люблять багато садівників. Ця рослина невибаглива і дуже красиво квітучі. Воно являє собою кущ, який починає цвісти з початку літа і до осені. У цій статті ми розглянемо основні правила догляду за цією рослиною.

Вирощування гортензії з хвойними рослинами

Посадка і догляд за гортензією у відкритому грунті

Перед посадкою гортензії, дуже важливо вибрати правильне місце. Ця рослина любить тінь або півтінь. Від надлишку сонця її квіточки стануть дрібними, а зростання сповільниться.

Посадку проводять навесні, коли грунт вже досить прогрілося, і вночі немає заморозків. Перед посадкою грунт розпушують і вносять в нього добрива.

Гортензія в ландшафтному дизайні

Полив для гарного росту

Гортензія вимагає рясного поливу, так як дуже вологолюбна рослина. Потрібно використовувати не менше двох відер води в тиждень, для поливу гортензії.

Поливати найкраще рано вранці або ввечері, коли сонце вже не активно.

Для поливу потрібно використовувати в ідеалі дощову воду або добре відстояну. Але навіть добре відстояна вода з-під крана. Не завжди рятує рослини від захворювань листя.

Вирощування гортензії з хостами

Підживлення і добриво гортензії

Підживлення гортензії виробляють двічі на місяць. Але потрібно бути вкрай обережними з азотними добривами, так як надлишок їх може викликати хворобу рослини.

Відмінно підійде добрива для азалій. Ще дуже хорошим добривом вважають настої гною.Вирощування гортензії в саду

Дуже цікавим є те, що якщо вносити більш інтенсивно добрива, які містять залізо, то ви отримаєте квітка, синього або блакитного кольору.

А якщо підливати рослини тільки з одного боку такими добривами - ваш кущик буде цвісти і рожевими і блакитними кольорами одночасно.

Вирощування гортензії як бордюрного рослини

Зимовий догляд за гортензією

Перед підготовкою до зими, гортензію слід укрити. Хоча існує багато видів сортів, які і не вимагає укриття на зиму. Гортензію вкривають листям, а поверх ставлять дерев'яну коробку або ящик.

вирощування гортензії

Необхідна обрізка гортензії

Обрізку гортензії виробляють кожної весни, для того щоб омолодити рослини, прибрати старі, сухі і подмёрзшіе гілки. Рослини, дуже позитивно реагує на обрізання. У міру того, як її суцвіття відцвітають, їх також обрізають.

Вирощування гортензії в ландшафтному дизайні

Гортензія волотисте

Це саами поширений вид гортензії. Її висота сягає трьох метрів. На даний момент, активно йде селекція цього сорту, і щороку з'являється новий сорт.

Суцвіття цієї гортензії складаються з меленьких квіточок, а довжина їх досягає 20 см. Фарбування квіток змінюється в міру того, як вони відцвітають.

Спочатку вони білі, потім починаю рожевіти.

вирощування гортензії

Ось популярні сорти волотисте гортензії :

• « Ванніла Фрейзе » - це втілення полуничного десерту. Кущ досягає двох метрів, має великі суцвіття, які швидко набирають рожевого кольору.

Дарума - один з найнижчих сортів. Має дрібненькі, ажурні квіточки, які швидко набуває темно-рожевий, червонуватий колір.

ВІМСе ред - кущ заввишки два метри, з великими суцвіттями, який зацвітає на початку літа білими квітами, а потім квіточки стають темно-бордовими.

Зазвичай в садах зустрічаються не початкові види цього сорту, а вже нові, такі як:

Хайес Старбертс - висота куща приблизно один метр, має дуже великі махрові суцвіття, які спочатку зацвітають зеленуватим відтінком, а потім стають білі. Від того, що кущики маленькі, але мають величезні суцвіття, кущі часто не витримують тяжкості і ламаються.

Уайт будинок - кущ висотою до півтора метра, має великі кремові суцвіття.

вирощування гортензії

Причини проблем при вирощуванні гортензії

Проблеми з вирощуванням гортензії, в першу чергу пов'язані з кислотністю землі. Ця рослина любить кислий грунт і якщо вона у вас не така, але ви хочете завести у себе цю красуню, кислотність слід довести до норми.

Щоб без проблем виростити гортензію, потрібно дотримуватися деяких правил:

• Гортензія дуже любить вологу;

• Для зростання гортензії, їй потрібна кислий грунт. Вапно в грунті не допускається, так як це призводить до хвороб листя;

• Слід садити гортензію в півтінь, і рясніше поливати в спеку. Гортензія - дуже яскраві рослини, які дуже невибагливі.

Вирощування їх у себе на ділянці не займе у вас особливого клопоту, якщо ви їй забезпечите хорошу вологість і правильне місце. Дотримуючись кілька нескладних правил, ви без проблем виростите у себе на ділянці цю рослину і будете зачаровані його красою.

Вирощування гортензії в композиціях з туями