Спатифіллум: догляд в домашніх умовах, види, фото.

походження

Спатифіллум є представником сімейства ароїдних (Araceae). Спочатку виростав в тропічних лісах Східної Азії, Полінезії і Південної Америки.

Спатифіллум

полив спатифиллума

В осінній та зимовий періоди полив помірний. Обов'язкова умова - грунт не повинен пересихати. Навесні і влітку поливати потрібно частіше, при цьому верхній шар грунту повинен рівномірно підсихати.

Цвітіння і зростання

Спатифіллум може рости досить швидко, цвітіння при належному догляді тривалий, відзначається взимку і навесні.

Спатифіллум

освітлення

Потрібно помірне, уникати прямої дії сонця. Для постійного місцезнаходження рекомендується створювати штучну тінь або розсіяне світло.

Спатифіллум

Види і сорти

Спатифіллум ложковідний (Spathiphyllum cochlearispathum)

Досить велика рослина. Розмір варіюється близько метра, листя довгасті, у формі еліпса, 45 сантиметрів завдовжки, шириною до 25 сантиметрів. Поверхня листя яскравого насиченого зеленого кольору з глянцевим відблиском, квіти великі, білі;

Спатифіллум каннолістний (Spathiphyllum cannifolium)

Для нього характерні яскраві зелене листя округлої форми. Квітки розташовуються на качані, мають аромат, покривало біле з зеленими прожилками. Такий різновид підходить для домашнього розведення;

Спатифіллум Уолліса (Spathiphyllum wallisii)

Спочатку виростав в Колумбії. Розміри середні - приблизно до 35 сантиметрів, акуратні зелені листя, довгасто-ланцетні, насиченого кольору, кореневище коротке. Цвіте тривалий час і дає багато квіток з білим качаном і білим вузьким покривалом, колір якого переходить в світло-зелений. Покривало в три рази довше качана. Не вимагає особливого догляду і добре підходить в якості кімнатного;

Спатифіллум геліконіелістний (Spathiphyllum heliconiifolium)

Виростає у вологих тропіках. Поряд зі спатіфілума ложковідним, дуже велике - до одного метра у висоту. Листя еліпсоїдні, довгасті, довжиною до 35 сантиметрів, гострі на кінці, блискучого зеленого кольору, краю хвилясті. Квітки до 15 сантиметрів, білого кольору з овальним покривалом. Може бути вирощений в домашніх умовах, так як виведені декоративні сорти;

Спатифіллум приємний або чарівний, Spathiphyllum blandum)

Виростає в тропіках. Листя витягнуті, загострені, яскравого зеленого кольору. Квітки в формі прапора (тому інша назва флаголіт), покривало зеленувато-білого відтінку. Суцвіть багато, період цвітіння весна-літо;

Спатифіллум рясно (Spathiphyllum floribundun)

Середніх розмірів, приблизно до 55 сантиметрів в довжину. Має листя до 30 сантиметрів, овальної форми. Відрізняється дуже великим кількість листя, на одній особині може бути до 45 штук, досить тривалим і рясним цвітінням.

Спатифіллум

Температура змісту спатифиллума

Рекомендована температура змісту 22 градуси, нижня межа 19 градусів. Восени і взимку температура повинна бути не нижче 16 градусів, інакше зростання квітки може сповільнитися. Спатифіллум вимагає періодичне обприскування, так як він вважає за краще вологість. Щоб підтримувати її на необхідному рівні, в підставку для горщика кладеться керамзит або подливается невелику кількість води. Також можна покласти в піддон пористий матеріал або мох.

Спатифіллум відносять до сімейства ароїдних. Це багаторічна рослина, стебло у нього відсутня, кореневище коротке. Свою назву бере від грецького «spata» - що означає покривало і «phyllum» - лист. Ця назва виправдовує білий колір покривала, яке нагадує за формою простий лист. Суцвіття у вигляді качана і покривала, мають біля основи довгу ніжку. Цвіте звичайно навесні, тривалістю до декількох тижнів.

Спатифіллум

При постійному правильному догляді може цвісти до декількох раз за сезон, в тому числі і взимку. Коли цвітіння завершується, покривало набуває зеленуватий відтінок і стає більш жорстким. В такому випадку суцвіття прибирають, роблячи рівний зріз по можливості ближче до основи. Спатифіллум дуже популярний як домашнє декоративна рослина. Хоча батьківщиною його є вологі тропічні ліси Полінезії і Південної Америки, він давно вже відмінно себе почуває в умовах невеликих приміщень.

Рослина це люблять за його яскраві великі зелені листя, квіти незвичайної форми і швидке зростання. Простота догляду також робить Спатифіллум дуже популярним для домашнього розведення. Проте, рослина потрібно рясно поливати і забезпечувати йому постійну вологість, тому його листя і квіти періодично зрошують з пульверизатора і дотримуються режиму поливу. Якщо рослина купується для будинку або в подарунок, то про це потрібно знати.

Спатифіллум

Догляд в домашніх умовах

Спатифіллум дуже любить тепло і вологість, і добре себе почуває при помірному освітленні і температурі близько 22-23 градусів, але не нижче 19 градусів, восени і взимку мінімальна температура 16 градусів, щоб зростання рослини не сповільнювався. Спатифіллум потрібно періодичне обприскування, так як він любить вологість. Щоб вологість підтримувалася на належному рівні, в піддон кладуть керамзит або підливають в піддон невелику кількість води.

Спатифіллум

Потрібно берегти рослину від протягів. Спатифіллум вимагає постійного цілорічного поливу і уваги до того, щоб верхній шар землі між поливами підсихав рівномірно. Восени і взимку поливати потрібно помірно, стежити, щоб грунт ні пересохлі. Також шкідливою для рослини буде застояна в грунті вода, це сприяє розмноженню шкідливих для квітки бактерій. Зрозуміти, що Спатифіллум піддається зайвого поливу, можна по коричневих плям на листках, навпаки, якщо листя в'януть, то квітка сигналізує про те, що його потрібно частіше поливати.

Спатифіллум

Бажано стравити горщик з рослиною в півтінь, уникаючи прямого впливу сонця. Якщо він постійно зростає в тіні, то його листя набуває яскраво-зелений, насичений відтінок, а цвітіння, навпаки, зменшується. Це означає, що спатифиллум потрібно більше світла. Ідеальним умовою буде зміст квітки в півтіні. Іноді його потрібно виставляти на південну сторону, щоб він активно цвів, листя ставали більшими і більш насиченим за кольором.

Спатифіллум

Всі різновиди квітки люблять хорошу вологість. Рослина вимагає рясний полив і постійне зволоження, тому його листя і квіти потрібно періодично зрошувати з пульверизатора і дотримуватися режиму поливу. Також корисним буде зрошення спатифиллума з душу, це сприяє його росту і цвітіння. Вода для поливу повинна бути відстояною, м'якою, щоб не пересушувати рослина.

Спатифіллум

розмноження спатифиллума

Відбувається шляхом ділення кореневища і за допомогою живців. Щоб живці дали коріння, їх потрібно помістити в пісок і містити в теплі. Після отримання коренів, держак висаджують в грунт, яка складається з однієї частини торфу, однієї частини землі, і по 0,5 частин дерну і піску. Дуже зручно розмножувати квітка розподілом коренів на частини. Краще вибирати для цього весняний період, коли можна робити пересадку. Невеликі по довжині стеблинки стають гіллястими і з'являються маленькі закруглені листочки, які згодом розкриваються і стають красивими молодими листям. Поділяючи кущики спатифиллума, потрібно стежити, щоб були присутні корінці і кілька маленьких листочків.

Спатифіллум

посадка спатифиллума

Так як Спатифіллум родом з тропіків, де він росте на грунті, багатої листям дерев, гілками і деревним вугіллям. Займаючись посадкою цієї квітки будинку, потрібно намагатися створити йому схожі умови. Для цього потрібно з'єднати одну частину торфу, одну перегною, одну піску і дві частини дерну, додати деревне вугілля. Можна просто придбати відповідний грунт, який повинен бути пухким, слабокислою лужного середовища і легким.

Спатифіллум

З основними характеристиками грунту для ароїдних можна ознайомитися на його упаковці. Купувати грунт потрібно тільки в спеціалізованих магазинах. Горщик має бути середніх розмірів, не потрібно брати занадто великий, так як на наступний сезон знову буде потрібно пересадка. Садити квітка потрібно не глибоко, приблизно на середину грунту. Якщо він буде трохи вище, тоді цвітіння стане більш активним, а якщо нижче, то буде багато молоденьких листочків. Ці властивості дозволяють регулювати рівень посадки відповідно до очікуваним результатом.

Спатифіллум

пересадка спатифиллума

Здійснюється в весняний період. Зрозуміти, що спатіфілума потрібна пересадка, можна по заповнили всі простори горщика коріння. Ґрунтова середовище повинне бути слабокисла, сам грунт потрібен пухкий і легкий, щоб волога не затримувалася в ньому, а її надлишки потрапляли в піддон. Як основу для грунту можна використовувати перегній з додаванням деревного вугілля. Рослина акуратно виймають з горщика, використовуючи садову лопаточку, очищають його від старого грунту, прибирають підсохлі квітконоси і корінці. Грунт в новому горщику вже повинен бути приготований. Потрібно подбати про дренажі і використовувати керамзит, гальку або крихту цегли.

Спатифіллум

Після цього приступають до безпосередньої пересадці і поливають рослину. Пересаджені рослини потрібен особливий догляд. Його потрібно помістити в тепле місце, можна створити тепличні умови, накривши плівкою, але не забувати провітрювати, помірно поливати і періодично зрошувати, що сприятиме його кращої адаптації до нового грунту. Щоб Спатифіллум радував своїм цвітінням, і листя його були великими, яскраво-зеленими з характерними прожилками, потрібно його періодично підгодовувати органічними добривами, стежити за станом квіток і листя.

Спатифіллум