Чим і як підгодувати полуницю в серпні

Відразу після збиральної компанії, проведеної на полуничною грядці, треба подбати про те, щоб забезпечити сім'ю ягодою наступного літа. Догляд за ягідниками бувалі городники починають вже в серпні.

Щоб рослини відновилися після активного плодоношення і заклали потенціал на майбутній сезон, проводиться осіння прополка, рихлити грунт і вносяться добрива.

Без належного догляду ягоди дрібнішають, а рослини уражаються хворобами і шкідниками.Чим і як підгодувати полуницю в серпні

За період плодоношення запаси поживних речовин в грунті сильно виснажуються. Якщо їх не поповнити, ягідники і цветопочек закладуть мало, і сил не наберуть.

Зростання сповільниться, урожай наступного року буде мізерним.

Тому полуницю удобрюються відразу після прополки. Для цього правильніше виділити погожу днинку, але не перед дощем, так як він змиває елементи живлення з добрив.

Важливо : через пізнє внесення добрив підгодована полуниця часто викидає нові пагони, а не впадає в стан спокою. Як наслідок, посадки будуть не готові до зими.Чим і як підгодувати полуницю в серпні

Чим удобрювати полуницю

Можна використовувати як рідкі добрива, так і сухі суміші. Рідку підгодівлю розливають по грядках після розпушування ґрунту. Гранули розсипають по вологій землі і злегка заглиблюють мотикою.

Після плодоношення полуниці в першу чергу потрібні калій і фосфор. Важливо: підгодівля не повинна містити хлор, так як він зупиняє ріст суниці садової та провокує формування дрібних плодів.Чим удобрювати полуницю

Коли у полуниці закладаються квіткові бруньки, у другій половині серпня її підгодовують сульфатом калію, що позитивно асоційоване з смаковими якостями плодів, позитивно позначається на їх збереження, стійкості до морозу і посухи. Витрата препарату - 10 г на 5 л води.

Молоді, недавно пересаджені розетки підгодовуються суперфосфатом - 50 г на кожен квадрат. Це стимулює ріст коренів.

Ближче до кінця літа вноситься селітра або сечовина. Будь-яке з цих добрив допомагає кущика нарощувати зелень і підвищує врожайність.Чим удобрювати полуницю

комплексні добрива

Менше проблем з комплексними мінеральними речовинами. У них присутні всі необхідні елементи. До багатьох додані сірка, кальцій, магній та інші речовини, які потрібні ягідникам в цей час.

азофоска

Варіанти такого добрива: азотнокислого розкладання і безхлорного. Для догляду за садової суницею підходять обидва.

Процентний вміст макроелементів змінюється від виробника до виробника, що дає можливість підібрати потрібну марку для різних за складом грунтів.

Азофоска годиться і для весняних робіт, і для підгодівлі після збору врожаю. Влітку на квадрат посадок витрачається 45 г препарату.

нітрофоска

Застосовується в основному перед посадочними роботами. Містить калій, азот і фосфор приблизно в рівних пропорціях, але процентний склад може змінюватися. Мінус в тому, що технологія виробництва нітрофоски вимагає застосування хлористого калію, а для полуниці його використовувати небажано.

аммофоскі

У складі такого добрива присутній калій, сірка, магній. Препарат рекомендовано використовувати в кінці літа, після плодоношення.

Восени удобрювати полуницю аммофоскі вже пізно: її застосування викличе надмірне утворення молодої порослі.Чим удобрювати полуницю в серпні

Чисто полуничні добрива

Є чимало підгодівлі, призначених спеціально для полуниці. Вони збалансовані за складом, стимулюють ріст коренів, сприяють закладці квіткових бруньок, готують рослина до заморозків і захищають від хвороб.

Ефективні добрива:

- Добра сила - містить органічні сполуки і мінерали. Випускається в рідкій формі;

- Город - комплексний рідкий склад;

- Гера - комплексне мінеральне, Гуматизовані добриво у вигляді тукосуміші;

- Fertika - крім органіки містить гумат. Це гранули.Чим удобрювати полуницю в серпні

Народні рецепти добрива полуниці

Багато хто віддає перевагу натуральні добрива. Полуниця добре відгукується на органічну підгодівлю.

В першу чергу, це гній. Підійде будь-який, але краще за все кінський, і обов'язково перепрілий, розведений водою.

На відро розчину можна додати склянку просіяного деревної золи.

Свіжий гній може легко спалити коріння рослини. Крім того, в ньому багато грибів, бактерій і насіння бур'янів.

Свіжий гній вносять при глибокій перекопуванні, тому для літнього добрива полуниці він не підходить.Добриво полуниці в серпні

Ще краще використовувати гнойову рідину. Для суниці підійде суміш, перебродившая не менше 10 днів. (Ємність, на третину заповнену гноєм, заливають водою і залишають бродити, періодично помішуючи.) Оскільки в цій суміші недостатньо фосфору, до рідині потрібно додати суперфосфат. Останній можна замінити золою.

Пташиний послід легко засвоюється рослинами, а тому діє швидко. Спочатку його розводять водою і дають відстоятися 10 днів при частому помішуванні.

Їдку рідину можна лити прямо під рослини - тільки в міжряддя, ні в якому разі не потрапляючи на корінці і листя, інакше суниці не оздоровиться, а загине.Добриво полуниці в серпні

Зола - універсальне комплексне добриво, яке до того ж допомагає боротися зі шкідниками. Її застосовують і в сухому, і в рідкому вигляді. Порошок розсипають по грядках. Можна сипати золу прямо на рослини, наприклад, через сито.

Для приготування розчину 150 г золи заливають відром води і наполягають близько тижня. Перед застосуванням ретельно перемішати.Підживлення полуниці в серпні

Обробка полуниці від шкідників і хвороб

Ослабленому рослині важко протистояти шкідникам і хворобам. Тому не зайвим буде підтримати ягідник зареєстрованими на суниці садової засобами захисту. В осінній період універсальні засоби менш ефективні, тому краще вибрати препарати вибіркової дії.

До кінця сезону на листках можуть з'являтися плями, нарости, напливи. Це може бути ознакою інфекції, наприклад, червоною плямистості.

Не варто виключати і сіру гниль. Навіть якщо полуниця виглядає здоровою, грядки все одно потрібно обприскати препаратами від хвороб.Обробка полуниці від шкідників

Проти кліща застосовується Фитоверм, довгоносика - АЛАТАР, листоеда - Таран, попелиці - Карбофос.

З народних засобів добре діє розчин йоду: 1 мл засобу на 1 л сироватки, розвести в 9 л води.

Буде корисно обприскати полуницю хлорокисью міді або колоїдної сіркою. З препаратів для профілактики захворювань суниці підійде Топаз.