Сукуленти: особливості, догляд, фото і назви.

Сукуленти (від лат. Succulentus, «соковитий») - рослини, які мають спеціальні тканини для запасу води.

Світ кімнатних рослин дуже різноманітний і незвичайний. Одними з його представників, що володіють високими декоративними властивостями, є сукуленти. Це не окремий рід або вид, а своєрідне об'єднання рослин, які мають подібні характеристики.

сукуленти

Основні характеристики

Більшість родин рослин в своєму складі мають сукулентів, тому ці квіти численні.

Особливостями сукулентів є :

невибагливість

Вони здатні спокійно переносити відсутність догляду і поливу. Це властивість дісталося від родоначальників цих рослин, які ростуть в досить суворих умовах.

Потреба в освітленні

Природним середовищем більшості сукулентів є відкриті території. Вони більшу частину доби перебувають під впливом прямих сонячних променів, тому ці рослини люблять яскраве освітлення, але деякі з них можуть бути схильні до опіків.

Наявність частин, які здатні накопичувати вологу. Зазвичай, ними є м'ясисті листя або стебло.

Сукуленти за своєю суттю нічні жителі. Обмінні процеси активуються із заходом сонця. Ця особливість рятує рослини, що знаходяться в своєму природному середовищі від висихання і загибелі.

Наявність захисного шару на м'ясистих частинах. Зазвичай, це наліт, схожий на воскової, або щільний покрив з дрібних волосків.

сукуленти

різновиди рослини

Авон

Світлолюбна рослина, потребує акуратного і помірного поливу. Авон як самостійний рід існує вже більше 20 років. Він об'єднує в собі не менше 25 видів квітів.

Рослина не дуже велике, його стебла маленького діаметру, виростають не довше восьми сантиметрів. Листя практично непомітні, їх закривають сріблясті пластини. Вони дуже щільно покривають стебло, утворюючи подобу луски. Рослина має дрібні непоказні квіти, які розташовані на кінці стебла і майже не відрізняються відтінком від нього.

Агава

Рослина налічує понад 250 видів. Природне місце зростання розташоване на Карибських островах і Американському континенті.

Поширення квітка отримав ще в XVI столітті, він став дуже популярним завдяки своїй незвичайній зелені.

Листя утворюють розетку, мають трикутної формою. Їх поверхня покрита нальотом, який нагадує віск, краю обнизаний невеликими шипами.

Рослина компактна, повільно зростаюче, з кроною різного забарвлення: зеленої, з блакитним відтінком, сірої, що має по краях жовті або білі смуги або світлі волокна.

алое

Світлолюбна рослина, батьківщиною якого є тропічні ліси. Вже давно відомо в Європі, його можна зустріти в колекції практично кожного квітникаря. Лікувальні властивості Алое не залишають сумнівів, його сік застосовують при виникненні нежиті, різного роду ран та іншого.

Розміри і види цієї квітки досить різноманітні: від дрібних розеткових до великих, схожих на дерева рослин, деякі з них утворюють ліани. Листя алое дуже соковиті, мають щільний верхній шар, черешки відсутні.

літопс

Літопс - дуже цікава рослина. Його особливістю є практично сто відсоткова схожість з невеликими камінням. Кам'янистий ґрунт - основне природне місце зростання квітки.

Висота його двох зрощених біля кореня листя не перевищує трьох сантиметрів. Поверхня має досить різноманітне забарвлення: від зеленої до сіро-коричневої з візерунками і розлученнями. Молоде листя поступово замінюють попередні, кількість їх не змінюється протягом усього циклу життя рослини.

сукуленти

догляд

Сукуленти - особливі квіти. З одного боку вони зовсім не вибагливі, а з іншого - для їх росту і правильного розвитку необхідно дотримуватися певних правил догляду:

полив

Рослини цієї групи не люблять рясного поливу. Занадто велика кількість вологи завдає коріння непоправної шкоди. Дана особливість обумовлена ​​здатністю сукулентів накопичувати воду і дуже економно її витрачати.

Процедуру варто здійснювати після повного висихання грунту і знаходження її в такому стані кілька днів.

У зимовий період споживання води квітами ще більше скорочується, тому додавати її в субстрат можна один раз в дві або три тижні. Деякі види сукулентів здатні прожити без вологи понад два місяці.

освітлення

Більшість даних рослин дуже люблять світло. Вони вимагають розміщення на підвіконнях, де умови для їх вирощування оптимальні.

Деякі види страждають від прямих сонячних променів, вони можуть залишати опіки на листках і стеблах квітів. Розсіяне світло - кращий варіант для утримання сукулентів.

температура

Помірні показання градусника є найбільш правильними для сукулентів. Вони люблять перебувати при такій температурі з весни і до самої осені.

Зимівля проходить для квітів комфортно при температурі не вище 13 градусів. Різкі перепади денних і нічних температурних значень створюють природну атмосферу для правильного розвитку рослин.

Грунт

Сукуленти воліють пухку, що містить достатню кількість повітря грунт. Основним показником є ​​не поживність субстрату, а його здатність добре вбирати вологу і швидко її віддавати.

Дренаж - невід'ємна частина наповнення горщика. А ось зміст торфу в субстраті є протипоказанням, така земля не підходить для вирощування сукулентів.

сукуленти

ємність

Горщик для цих квітів повинен бути не дуже великого діаметру і обов'язково неглибоким.

розмноження

Сукуленти розмножуються кількома способами: насінням, живцями і листям. Матеріал для розмноження рослини добре розвивається, якщо в якості грунту використовувати промитий пісок. Застосування теплиці прискорює процес проростання або вкорінення.

Багато сукуленти при зрізанні держака виділяють сік, який перешкоджає процесу розмноження. Цю проблему можна вирішити кількома способами: змити теплою водою або акуратно припекти. Живці висаджують в грунт тільки після деякої просушки.

Іноді сукуленти розмножуються самостійно. Досить листочку впасти в горщик, і через деякий час у нього з'являться коріння. Молоде рослина можна буде відсадити від материнського квітки.

Сукуленти дуже привабливі. Завдяки своєму незвичайного виду і соковитої зелені вони стають окрасою будь-якої композиції і радують своїх володарів.