Коммеліна: посадка і догляд, види і сорти, фото.

Рід налічує близько 100 видів кущових однорічників або грунтопокривних з корінням багаторічних рослин. У природних умовах, які ростуть в тропічному, а також субтропічному поясі Азії, Південної Африки, Центральної, Південної і Північної Америки. Зростає коммеліна всюди на Далекому Сході і прилеглих островах, а також в Китаї і Японії; рослина приурочено до осипам, скелях, галечникам біля річки.

Листя коммеліни чергова, ланцетная або лінійна. Напівпарасольки з блюдцеобразних пелюсткових квітів. Кожна квітка коммеліни відкривається менше, ніж на один день.

Коммеліна

Види і сорти

Коммеліна бенгальська

Стелеться багаторічна рослина з корінням, з ланцетними або овальними листям близько 8 см завдовжки. Напівпарасольки з фіолетових або синіх кольорів 1,5 см діаметром. Рослина поширена в тропіках Азії, Південної Африки.

Коммеліна клубненосного

Поширена в Південній Америці.

Потужний кущ бульбове багатолітника має м'ясисті стебла з ланцетно-овальної листям 3-6 см завдовжки. Цвіте коммеліна клубненосного в серпні напівпарасольках синіх кольорів близько 2,5 см діаметром. Насолоджуватися блакитними квітками коммеліни, можна лише в денний час. Живуть вони зовсім недовго, розкриваючись лише вранці і закрився о 17 годині. На другий день чергу настає інших бутонів.

Коммеліна 'Alba' - квітки білої забарвлення.

'Purpurea' - лавандово-пурпурові квіти.

Коммеліна клубненосного утворює бульби, які восени викопують і містять в прохолодному приміщенні. З приходом весни бульби висаджують в квітник. Але в даний час цей багаторічник культивують як однорічна.

Кущики коммеліни виростають до 60 см заввишки, тому їх часто використовують для композицій в контейнерах.

Коммеліна

Посадка і догляд

При вирощуванні в зимовому саду коммеліни садять в родючий грунт, влітку підгодовують мінеральним добривом. Влітку полив повинен бути помірним, взимку мізерним.

При вирощуванні у відкритому грунті грунт повинен бути добре дренированная, місце сонячне. На зиму потрібно укриття сухий мульчі. Бульби неморозостійких видів коммеліни зберігають взимку в сухому, але прохолодному приміщенні.

Коммеліна

розмноження коммеліни

Насінням або діленням кореневищ. Насіння сіють у березні, тому що від їх проростання до цвітіння проходить чотири місяці.

Хвороби і шкідники

Рослина може вражатися вірусними хворобами, гусеницями, іржею, слимаками.

Коммеліна

Використання коммеліни

Використовують як грунтопокривна рослина. Коммеліну вирощують в зимових садах або як однорічну культуру. Морозостійкі види коммеліни використовують в бордюрах. Деякі види цієї рослини є бур'янами.

Коммеліна