Морква: вирощування і догляд, посадка, добриво, проріджування. Фото моркви.

Морква - овочева культура, яка затребувана і улюблена на кожному садовій ділянці. Морква багата мікроелементами, вітамінами, речовинами, каротином, які підвищують наш імунітет. Морква є однією з важливих культур для дитячого прикорму.

Прикро, коли праці, витрачені на вирощування моркви, закінчуються потворними кривими закарлюками незрозумілого смаку, тому що у випадку з цією культурою зовнішній вигляд відповідає внутрішньому змісту. Але як виростити моркву велику, рівну, смачну, з великим вмістом корисних елементів?

морква

Морква - морозостійка культура, її можна сіяти під зиму і кілька разів за термінами навесні. Моркви не страшні заморозки.

Щоб виростити хороший урожай моркви, необхідно звернути увагу :

на вимоги технології вирощування,

на біологічні особливості моркви,

на родючість грунту, кислотність грунту,

особливості забезпечення вологою.

морква

Головні причини дрібноплідних моркви

Ця культура не переносить низинних заболочених ділянок, близько розташованих лісових і плодових деревних культур. Морква не буде витонченої, рівної і великої при вирощуванні під пологами дерев, в тіні.

Морква потребує глибоко пухким живильним, повітро-і водопроникних грунті. Присутність в грунті маленького щебеню, кореневищ викликає викривлення, а також подрібнення коренеплоду моркви.

Моркви потрібне гарне освітлення. Грядки з морквою потрібно розміщувати так, щоб кожна рослина отримувало достатнє освітлення. Такі культури як баклажани, томати не повинні затінити бадилля моркви. Її краще розміщувати на південь від високорослих сусідів.

морква

На закислення грунтах плодоносити морква не буде. Тому до посіву моркви на виділену грядку грунт раскисляют внесенням крейди, перегною, доломітового борошна, вапна. Грунт під морквою повинен бути нейтральним без кислотності.

Гіллясті, потворні і дрібні коренеплоди моркви виходять при неправильній підготовці грунту, раннім передпосівним раскислении грунту, використання добрив, які містять хлор, при надлишку азотних добрив, густих посівах.

Морква цінується за рахунок корисних речовин, які сформіровиваются в результаті метаболічних процесів при своєчасному отриманні поживних речовин і вологи. Тому нестача харчування і вологи на початку і їх надлишок в кінці вегетаційного періоду може змінити зовнішні форми, і знизити смакові якості.

морква

Вибір ділянки для моркви

Ділянка повинна бути рівним, без схилу, добре освітленим. Кращими попередниками цієї культури є бобові, гарбузові, часник, цибуля на ріпку, томати, картопля, баклажани. Петрушка, селера, кріп - небажані попередники і сусіди.

Підготовка ґрунту для моркви

Грунт потрібно приготувати з осені. Після збору врожаю попередньої культури з ділянки викидають бадилля, поливом провокують отримання сходів бур'янів. Якщо садову ділянку поганий, очищають його від кореневищ, каменів, перекопують. Розкидають комплексні добрива, які не містять хлористих форм.

Пам'ятайте, не можна вносити одночасно раскислители (вапно або доломітове борошно) і добрива. Ці прийоми підготовки вносять в різний час. З осені можна внести раскислители, а навесні, за кілька тижнів до посіву - добрива.

морква

Терміни посіву моркви

Морква є морозотривкої культурою. Сходи виносять зниження температури -2 ° С. Дозрілі рослини не гинуть при короткочасному морозі близько -4 ° С. Застосовуючи ці властивості, багато городники морква висівають, як тільки прогріється грунт до + 4 ° С. Для ранніх посівів, необхідно віддавати перевагу ранньостиглий сортам моркви.

Кращим строком для посіву моркви вважається, прогрів грунту до + 10 ° С. При цьому сходи з'являються на 15-й день.

При добре підготовленому дачній ділянці смакові якості моркви безпосередньо залежать від забезпеченості в вегетаційний період мікроелементами, поживними речовинами, вологою.

морква

підживлення моркви

Морква не переносить надлишок добрив і реагує на них зменшенням якості своїх коренеплодів, особливо при перегодовування азотних добрив. М'якоть моркви стає позбавленою смаку. Моркви необхідний калій у великій кількості, що сприяє накопиченню цукрів, підвищує тривалість зберігання і збір врожаю.

У теплу пору року морква підгодовують кілька разів, іноді на бідних ґрунтах - 4 рази.

полив моркви

Гіркі, дрібні, дерев'янисті коренеплоди моркви виходять при нестачі вологи, особливо від посіву до сходів, і під час активного росту коренеплодів. Верхній шар грунту повинен бути вологим до появи сходів. Полив в цей час краще проводити ввечері.

Після сходів морква потрібно поливати щотижня до розростання коренеплодів, а потім перейти на полив три рази на місяць, збільшуючи норму поливу. Після поливу необхідно мульчування моркви. Воно не дає утворенню кірки, а також зменшує температуру верхнього шару грунту.

морква

проріджування моркви

Рівні коренеплоди моркви зростуть лише при правильному 3-х кратному проріджуванні. Перший раз проріджувати потрібно після появи третього листочка. Перед проріджуванням необхідно розпушити міжряддя і полити їх. Видаляють паростки прощіпиваніем, що не висмикуючи, щоб не нашкодити кореневій системі інших рослин. Через три тижні посіви моркви проріджуються повторно, збільшуючи відстань між екземплярами з 2 см до 6 см. А третє проріджування - це вибірка першого врожаю.

морква

сорти моркви

Для того щоб виростити коренеплоди солодкої моркви, потрібно підібрати районований сорт. Селекціонери пропонують величезний асортимент насіння різних термінів дозрівання з великим вмістом цукрів, що відрізняються тривалим терміном зберігання, десертним смаком і іншими якостями.

Для вирощування на дачній ділянці порекомендуємо універсальні сорти: Нантская-4, Шантане, Каротелька. Невибагливі стійкі сорти. Нантського-4 використовують для посіву під зиму. Абсолютно для всіх регіонів нашої країни підходить сорт моркви Московська зимова А 545.

У сім'ях, у кого маленькі діти будуть незамінні сорти: Цукрова ласунка і Вікінг, Вітамінна-6, Дитяча насолода, відрізняються високим вмістом цукру і каротину. Цукрова ласунка є одним з найбільш солодких сортів. Дитяча насолода відмінно зберігається до наступного збору врожаю.