Бузок: посадка і догляд у відкритому грунті. Види і сорти бузку з фото і назвами

Рід Бузок налічує приблизно 30 видів, з яких деякі часто зустрічаються в культурі.

У природних умовах бузок зустрічається лише в гірських районах Євразії. У Європі зустрічається бузок угорський і звичайна. В Азії зростає гімалайська, афганська, а більшість видів бузку росте і культивується в Східно-Азіатської області - в Японії, Кореї, Примор'я, Приамур'я і Китаї.

Основна властивість, через якого бузок заслужила народну любов, - гарне цвітіння. Досить дрібні, запашні воронкоподібні квіти зібрані в волотисте суцвіття.

Все бузку листопадні чагарники або дерева. Листорозміщення у бузку супротивне. Як правило, листя прості, яйцевидні, цілокраї, ланцетні або овальні, з загостреними кінцями. Зустрічається бузок з пір'ястими листям.бузок

Види і сорти бузку

Бузок належать до найпопулярніших, квітучим чагарниках, з давніх-давен широко використовуваним в парках і садах. Бузок цінують за красивий вигляд, пишне і тривале цвітіння з приємним ароматом. У парковому будівництві використовують найчастіше бузок звичайну і її сорти, ефектні і інші дикорослі бузку, що зайняли своє місце в озелененні.

бузок амурський

Виростає в листяних і змішаних лісах Північно-Східного Китаю. Далекого Сходу.

Многоствольное деревце з густою кроною, в природних умовах досягає 20 м висоти. У культурі росте у вигляді великого чагарнику, до 10 м заввишки. Кора старих стовбурів у бузку амурської темно-сіра, часом темно-бура. Молоді пагони червонувато-бурі, нагадують пагони вишні.бузок

Листя довжиною до 11 см, при розпусканні зелено-пурпурові, влітку зелені, восени жовті. Квітки бузку амурської дрібненькі, білі або кремуватим з запахом меду. Пишне цвітіння бузку амурської триває близько 20 днів. Цвісти і плодоносити починає з 9-12 років. Прекрасно виносить міські умови.

Завдяки витонченої листі, пізнього і тривалому цвітінню, ароматним квіткам, ошатному осінньому поряд - бузок амурський заслуговує широкого використання в озелененні садів. Рекомендується для різних типів живоплотів і різних композицій.

бузок угорський

У дикому вигляді росте в Югославії, Угорщині, Карпатах. Виростає в змішаних лісах.

Чагарник 7 м у висоту. Пагони бузку угорської густо розгалужені, спрямовані вгору. Листя шірокоелліптіческіе, блискучі, зелені, з ніжними віями по краю. Квітки дрібні, довготрубчастих, лілові, з невеликим ароматом, в вузьких, рідкісних віничках. Цвіте 20 днів.бузок

Зростає бузок угорський швидко, морозостійка, добре розвивається в північних районах Росії. Прекрасно переносить міські умови, бузок угорський невибаглива до грунтових умов, добре формується. Кореневих нащадків ця бузок не дає. Використовується в одиночних посадках, і в живоплоту.

Є дві садові форми: бліда - з фіолетовими квітками; і червона - з червоно-фіолетовими квітками.

бузок Гіацинтова

Бузок Гіацинтова є гібридом. Свою назву отримала за схожість квіток з квітками гіацинта. Листя бузку Гіацинтової серцеподібні або широкояйцевідниє, загострені, в осінній сезон фарбуються в пурпурові тони, що не характерно бузку звичайного.бузок

Дуже ефектна махрова форма бузку Гіацинтової - з махровими, ароматними квітками, синювато-лілового забарвлення, в великих мітелках. Є багато сортів і різновидів з різним забарвленням квіток. Найпоширеніші з них:

Бузок Гіацинтова ' Бюффон ' - ' Buffon ' -бутони лілово-пурпурові, прості, квітки світло-лілові з рожевим відтінком, з сильним ароматом. Цвіте бузок Гіацинтова рясно, близько 20 днів;

Бузок Гіацинтова ' Черчиль ' - ' Churchill ' -Червоні-фіолетові бутони, квітки сріблясто-лілові, прості, запашні, в многовершинная віничках. Цвіте дуже пишно, але недовго.

бузок китайська

Великий чагарник, виростає 5 м у висоту, з тонкими, розлогими, звисаючими гілками. Листя загострені, яйцевидно-ланцетні. Квітки бузку китайської великі, 1,8 в діаметрі, в бутонах лілові, при розпусканні стають червоно-фіолетовими з приємним ароматом, в поникающих віничках.бузок

Бузок китайська використовується в групових і одиночних посадках. Є сорти з рожевими, білими і махровими темно-рожевими квітами.

Самі поширені форми: подвійна - з пурпуровими, махровими квітками; блідо-пурпурова; темно-пурпурова.

бузок Мейера

Гілки сірувато-коричневі. Пагони бузку Мейєра темно-бурі з чечевичками. Листя шірокоелліптіческая, 3 см завдовжки, звужуються на верхівці, з клиновидним підставою. Квітки бузку Мейєра з запахом, бузково-рожеві.бузок

Цвіте ця бузок в червні. Молоді кущі заввишки 20 см вже можуть цвісти і дуже пишно. У цьому головна перевага цієї бузку, яка не вимоглива до умов зростання: може рости на бідних ґрунтах. Рідко бузок Мейєра страждає від морозу. Садити можна поодиноко на газоні, групами.

бузок персидський

Кущ 3 м у висоту, з тонкими, дугоподібними, сірими гілками і великою кількістю молодих, трохи ребристих пагонів. Листя загострені, ланцетні, 7 см завдовжки, щільні, тонкі. Квітки бузку перської лілові, з сильним ароматом в пухких, віничках. Цвіте рясно і тривало. Темп зростання середній, світлолюбна, зимостійка, посухостійка, відмінно переносить пересадку і стрижку.бузок

Є деякі форм: біла - з білими квітками; рассеченнолістная - чагарник з розлогими, звисаючими гілками і ажурними, перисто-лопатевими листям; червона - з червоними квітками.

бузок Престон

Чагарник 5 м у висоту. Гілки голі, товсті, листя широкояйцевідниє, загострені.

Від даного схрещування селекціонером вибрано 12 сортів, красивих своїм виглядом, забарвленням квітів і пізнім терміном цвітіння. Дуже оригінальний і перспективний вид.

бузок Сенсаціябузок

Місцезнаходження бузку

Для бузку місце посадки повинно бути освітленим, захищеним від вітрів. Непридатні заболочені восени і навесні місця.

Догляд за бузком

Після посадки чагарнику грунт навколо стовбура необхідно добре полити, а коли вода вбереться, мульчувати напівперепрілим листом, торфом.

Гарну форму і пишне щорічне цвітіння можна підтримувати обрізанням кущів. У перші кілька років після посадки чагарник росте слабо і в систематичній обрізці не потребує. На 3 рік у бузку починає формуватися міцні скелетні гілки - основа всього куща.

Молоді саджанці бузку потребують укриття на зиму сухим листом або торфом.

Грунт для бузку

Повинна бути вологою, дренированной, родючої, з великим вмістом гумусу. Віддає перевагу слабокислі і нейтральні грунту.

Розмноження бузку: бузок розмножується насінням. Сіяти потрібно восени або навесні. Сортова бузок розмножується живцями, відводками або щепленням.