Плейони: посадка і догляд в домашніх умовах, фото.

Плейони - квітка з сімейства орхідних. Його батьківщиною є Індія, Китай і Тайвань, звідки кілька десятиліть тому він поширився по всій Азії і Європі. Побутують різні думки про те наскільки складно доглядати за цією красунею будинку. Але все одноголосно сходяться на думці, що праці окупаються сповна, коли з'являються перші квіти.

Плейони

опис

Плейони яскраве, невелика рослина висотою до 30 см. Росте як на відкритій місцевості, так і в квартирах в закритому приміщенні. Бульби невеликі, зазвичай грушоподібної форми. Листочки зелені, язиковідние, а квіти середньої величини, без запаху, тримаються приблизно 5 днів, але буває і довше. Можуть бути білого, жовтого, фіолетового або рожевого кольору різних відтінків, в залежності від виду. Квітконіс коротше, ніж листя і може дати від одного до трьох квіток, знову-таки, найчастіше це залежить від виду. Взимку обов'язково настає період спокою, коли бульби потрібно вийняти з субстрату, і зберігати всю зиму в целофановому пакеті, фользі або мисці.

Плейони

Види і сорти

Рослина налічує близько 150 видів. Найбільш поширених або відомих серед них лише п'ять.

Pleione limprichtii є найбільш простим в догляді та утриманні, і рекомендується для тих, хто раніше не вирощував його будинку. У цього виду квітки насиченого фіолетового кольору.

Pleione hookeriana має рожеві пелюстки, білу внутрішню губу з червоними вставками і жовтою плямою в середині. Ця квітка може стати головною прикрасою кімнати, але складний у догляді.

Pleione chunii найчастіше випускає два квітконосу з двома квітками на кожному.

Pleione Christianii Painted lady - найрідкісніший вид через труднощі в розведенні. Під час цвітіння квітки змінюють забарвлення з блідого на ліловий.

Pleione formosana виростає в природному середовищі в горах Китаю. Має рожевий або жовтий окрас квітів.

Плейони

Правила догляду в домашніх умовах

Догляд за Плейони може бути легким або складним залежно від виду. Є культури, що вимагають трепетного ставлення, і будь-який, навіть самий незначне відхилення від правил, може привести до загибелі квітки, наприклад, несвоєчасне полив, недолік сонця або його надлишок. У той же час існують культури, які не викликають ніяких труднощів, і навіть якщо забути полити, удобрити, переставити в тінь, вони все одно будуть радувати красивими, здоровими кольорами.

температура змісту

Температурний режим дуже важливий для Плейони. Бажано щоб в кімнаті, під час росту і цвітіння було не більше 25 градусів, інакше вона почне сохнути. Взимку температура повинна бути значно нижче - від 0 до +3 градусів, при цьому ставити в холодильник або в підвал бульби не рекомендують, так як їм все ще необхідне світло. Відразу після пересадки, необхідно забезпечити температуру від 10 до 15 градусів. Вологість повинна бути близько 50%, а влітку, в жарку пору близько 60-70%.

Плейони

розмноження

Для розмноження використовуються псевдобульби, які відокремлюють під час пересадки.

посадка

Субстрат повинен бути максимально водопроникним і пухким. Є вже готові суміші для цього виду рослин, але при бажанні можна зробити субстрат самому. Необхідно взяти 3 частини сфагнуму, 2 частини дрібної кори і 1 частина перліту. Інший варіант - 2 частини кори і 1 частина моху. Остання, найбільш сприятлива для гібридів. Перед тим як сипати субстрат в горщик, необхідно покласти туди товстий шар дренажу.

Горщик можна вибрати невеликий і не дуже глибокий, так як у рослини немає розростається кореневої системи. Бажано купувати глиняні горщики, в них Плейони буде відчувати себе краще, ніж в пластиці. Важливо, щоб внизу горщика було велике дренажний отвір.

Горщик слід наповнювати на три чверті, потім класти, на цю подушку бульбу і засипати субстратом, щоб була покрита лише нижня третина бульби. Після посадки горщик потрібно поставити в прохолодне місце, при цьому не в темному, а світлому приміщенні. Перший час рослина лише обприскують. Перший полив проводиться, коли нирка почне рости. Якщо полити раніше, корінь може загнити.

Плейони

пересадка

Пересаджують рослину один раз на рік - навесні, після закінчення періоду спокою. На початку весни потрібно оглянути бульби, якщо у підстави втечі з'явилися нові корінці, значить можна починати пересадку. Бульби виймають з горщика, чистять від старого субстрату, іноді підрізають довге коріння. Однак бажано, щоб коріння були близько 2 см, тоді вони краще укореняться в новому субстраті.

Плейони живе два роки, потім у неї з'являються молоді псевдобульби, а стара бульба зморщується і відмирає. У цей час необхідно відокремити молоді псевдобульби і розсадити їх по одному в горщик, якщо вони великі і по кілька, якщо маленькі, а стару - викинути. Навесні або восени, молодняк зацвіте, а через два роки процедуру знову повторюють.

полив

Рясний полив потрібно після того, як Плейони відцвіте навесні. У цей час починають активно рости листя. У спекотні періоди необхідний щоденний полив м'якою водою. Навесні і влітку листочки необхідно регулярно обприскувати. Під час розвитку і зростання потрібно також і регулярна підгодівля, раз в тиждень. Добриво розчиняють у воді, щоб воно було менш концентрованим. Краще вибирати для цих цілей спеціалізовані добрива NPK для орхідей. Підживлення припиняють в період пожовтіння листя - серпень-вересень. А після того, як вони опаде, припиняється і полив рослини.

Плейони

освітлення

У початковий період росту, відразу після пересадки, коли з'являються перші листочки і квіти важливо не допускати прямих сонячних променів сонця. У період найбільшого розвитку і цвітіння Плейони потребує приглушеному або розсіяному сонячному світлі. Однак опівдні, коли сонце найбільш активно, рослина краще прибирати з підвіконня, щоб не попалити квіти і листя.

Хвороби і шкідники

Хворіє Плейони рідко. До поширених проблем можна віднести борошнистого червця, павутинного кліща, равликів або виноградного слоника. При перших ознаках захворювання необхідно обробити рослина відповідним інсектицидом або фунгіцидом.

Плейони