Дремлік: посадка і догляд, види і сорти, фото.

Чарівні орхідеї, виявляється, можуть рости і у нас. Хоч вони не такі яскраві і великі, але такі ж прекрасні, як їх тропічні родички.

Сьогодні поговоримо про дремлік, які відносяться до сімейства орхідних.

дремлік

Дремлік - багаторічна зимостійка орхідея з овальної або ланцетової листям. Їх квітки - в гроновидному суцвітті. Навіть після свого запилення квіток суцвіття цих орхідей здатні ще тривалий час зберігати свою свіжість і виділяти ароматний нектар.

Чому ж дремлік називають дремлік, зрозуміти це зовсім не важко. Подивіться, як виглядає верхівка стебла цієї орхідеї в період бутонізації - нахилившись, вона ніби дрімає, заколисуючи свої маленькі бутони. Та й квітки, вже розкрившись, як і раніше спрямовані вниз, здається, ніби сон їх не до кінця ще залишив.

дремлік

дремлік широколистий

Один з видів дремлік, які ростуть в Росії. Дремлік широколистий звичайнісінький вид. Але і його зустріти в природних умовах - велика удача.

Зустрічається дремлік широколистий не так вже й часто, любить світлі змішані і листяні ліси. Цей дремлік росте групами або поодиноко; воліє гумусні грунту з вапняком.

Природний ареал - Сибір (до Байкалу), Європа, гори Малої Азії, Середньої Азії, Ірану.

У густонаселених областях Росії дремлік широколистий знаходиться в Червону книгу.

Кореневище у цій орхідеї вкорочене, горизонтальне, з міжвузлями. Зелений стебло 35-75 см висоти, толстоват; внизу стебло голе, вгорі опушений.

Листя дремлік широколистого захоплюють стебло в черговому порядку. Листя яйцеподібні, а верхній край загострюється. Шорсткі на дотик листя має поздовжні жилки.

Розквітає цей дремлік в липні. Багатоквіткова кисть покрита квітками, а також і приквітками. Суцвіття досягає близько 10-40 см довжини.

Квітки цієї орхідеї дрібні, зі слабким медовим ароматом. Зовні квітки трохи червонуваті або зеленуваті, зсередини світло-фіолетові.

Вони рясно виділяють нектар, який привертає запилювачів.

Дремлік іржавий або темно-червоний

Відсутність у дремлік іржавого корисних, небезпечних або шкідливих якостей пояснюється повна відсутність синонімів. Тільки в словнику Анненкова сказано, що червоний варіант дремлік на Уралі має назву «червоний жовтець».

Дремлік іржавий - занесений до Червоної книги. Зустрічається ця рослина під пологом соснових і листяних лісів. Зростає малими групами або ж поодинокими екземплярами, найчастіше при сусідстві чорничники.

Ця орхідея воліє вапняні лісові схили.

Даний вид дремлік зустрічається рідко на тій частині свого природного ареалу (Кавказ, Сибір, Європа, гори Середньої і Малої Азії), де люди ведуть активну діяльність. Загрозу існуванню дремлік темно-червоному представляє зміна людьми природних ландшафтів і тягу до збору красивих суцвіть на ексклюзивні букети.

Дремлік іржавий - рослина висотою близько 25-60 см. Цей вид орхідеї має товсте, горизонтальне, коротке кореневище. Лілово-фіолетовий або зелений стебло стрункий і прямий. Зверху частину стебла опушена коротенькими фіолетовими волосками. Стебло має від 5 до 9 овальних листя. Вгорі листя зелена, знизу сіро-фіолетова.

Під час бутонізації верхівка рослини коподібно загнута донизу. Вона приймає вертикальне положення коли розкриються перші нижні квітки.

Темно-пурпурні квітки дремлік іржавого з ніжним ароматом ванілі сидять на пухнастих коротких квітконіжках.

Безліч квіток орхідеї, їх цікава форма, темно-пурпурова забарвлення, що виходить від квітки ніжний аромат ванілі - все це робить цю орхідею дуже бажаним для квітникарів рослиною. Воно дуже привабливо і для людини і для комах.

Квітка дремлік іржавого своєю формою нагадує тіло оси - головного запилювачі цієї рослини.

Цвіте коручка темно-червона довго - червень, липень і серпень на його стеблі красуються витончені квіточки.

дремлік чемеріцевідний

Цей вид дремлік є потужним видом орхідеї близько метра заввишки, з великими листками їх близько десятка. На односторонньому суцвітті утворюється 20 бутонів. Пониклі зелено-пурпурні квітки розпускаються в липні. Ця рослина любить сирі луки.

дремлік

Дремлік в садовій культурі

Завдяки красивому і довгому цвітінню представляє великий інтерес як декоративну рослину дремлік іржавий. Квітникарями ця орхідея вже випробувана в садовій культурі і підходить для кам'янистої гірки. А інші види дремлік люблять півтінь, тому їм буде добре під пологом дерев.

дремлік

посадка

Перед посадкою дремлік підготуйте багату некислу грунт, яка не містить свіжої органіки.

дремлік

Догляд за дремлік

Полягає в поливі при довгій відсутності дощів.

дремлік

розмноження

Розмноження дремлік проводиться навесні або після завершення плодоношення орхідеї. Потрібно розділити кореневище і на постійне місце відсадити дочірні рослини.

При ранній осінній посадці в сад молоденькі орхідеї пізньої осені бажано прикрити опалим листям дерев для надійної зимівлі.

дремлік

дремлік