Гарний сад в снігу взимку

Взимку, є можливість побачити всю красу дерев, трав і чагарників, неприкритою листям і буйством кольорів. Зламати стереотип смутності саду взимку допоможе продумане колірне і формове рішення різних композицій, які в будь-який період року будуть давати позитивні емоції.

Гарний сад взимку

Властивості дерев, а також чагарників змінюються з сезоном. Незмінними залишаються лише вічнозелені рослини. Але сад лише з хвойних рослин не дасть відчуття зміни пори року. Від цього частка участі вічнозелених рослин в дизайні саду не повинна перевищувати більше 40%.

Гарний сад взимку

Лідерами в дизайні саду серед хвойних рослин є види і сорти ялівців, самшит вічнозелений, туя західна, ялиця, різні види і сорти сосен і ялин. Дуже ефектні взимку поєднання контрастних забарвлень, які влітку не помітні, наприклад, ялина канадська «Echiniformis» з туями «Smaragd» або ялина звичайна «Little Gem» з ялиною «Oldenburg».

Гарний сад взимку

Взимку в саду дуже красиво виглядає біла кора берези з вічнозеленої магонія падуболиста.

Гарний сад взимку

Особливе враження створюється від споглядання саду з Ерік і вересу, їх сухі оцвітини можуть довго бути на пагонах. Взимку актуальними стають кизильник, бересклет Форчун, чебрець, лаванда, морозник, иберис.

Гарний сад взимку

Унікальність красивого зимового дизайну саду полягає в правильному плануванні композицій, яке передбачає розміщення кущів за розмірами, фактурі і формам крони. Найбільш декоративними взимку будуть чагарники і дерева з колоновидною, пірамідальної, зонтичної, кулястої, а також плакучою формою крони, з скрученими гілками.

Гарний сад взимку

Незвичайний спосіб красивому зимового саду додадуть невеликі деревця зі скрученими гілками - ліщина звичайна «Contorta» і верба Матсудана. Плакуча форма крони горобини, шовковиці, верби, яблуні ягідної, бука берези, в'яза, безперечно, прикрасить сад холодною зимою.

Гарний сад взимку

За декоративності кори лідирують береза, сосна звичайна, бук, верба червона, черемха Мака, дерен білий.

Гарний сад взимку

Декоративність плодів, що визначається розміром, яскравістю забарвлення, оригінальністю форми, тривалістю збереження на гілках, великою кількістю плодоношення, проявляється тоді, коли парки і сади починає охоплювати біла зима.

Гарний сад взимку

Плоди калини, шипшини, горобини, мушмули, глоду, магонии падуболистная, барбарису, снежноягодника створюють яскраві акценти в похмуру погоду і добре піднімають настрій. Цікавою формою плодів в зимовий період відрізняються гледичия, платан, катальпа, пузиреплодник. Сосна Веймутова, ялиця, ялина і інші хвойні рослини прикрашають свої крони шишками.

Гарний сад взимку

Окрасою красивого зимового пейзажу може послужити прикрашена інеєм і засохла листя декоративних трав і колосся злаків, які тривалий час зберігають свою привабливість. Красиво виглядають присипані снігом купини овсяниці сизої.

Гарний сад взимку

Завдяки високим травам, таким як вейник остроцветковий, міскантус китайський, які чинять опір сніжинкам і задають якусь динаміку в саду, відчуття сонної природи напросто відсутній.

Гарний сад взимку