пристрій саду

Альтернативний підхід в пристрої саду і клумби.

Якщо вам все-таки зручніше спочатку створити схему розташування рослин, то мені здається, що буде більш продуктивно, якщо ви покажіть клумбу в масштабі на великому аркуші паперу або картону.

пристрій саду

Вам також знадобляться невеликі круглі ярлики-самоклейки, які допоможуть експериментувати з розташуванням рослин на схемі. Якщо ви підберете варіант розташування, але захочете спробувати і інші, я рекомендую вам сфотографувати вдалий варіант, а потім зняти самоклейки і продовжити пошуки.

Послідовність дій і хід думок, які тут представлені, такі ж, як і при розподілі горщиків з рослинами безпосередньо на клумбі.

1. Використовуючи ярлики-самоклейки діаметром близько 3 см, я позначаю їх маркерами різних кольорів. Кожен колір відповідає певному періоду цвітіння рослин. Наприклад, можна використовувати такі кольори: червоний (весна), помаранчевий (початок літа), жовтий (середина літа), зелений (кінець літа), синій (осінь), фіолетовий (цілорічно). Листяні рослини, які виглядають добре цілий рік, я не позначала взагалі в даному випадку, а висоту кожної рослини позначала точками внизу: однією точкою - низькі, двома точками - середньої висоти, трьома крапками - високі рослини.

2. Я зображую клумбу на папері в клітку в масштабі: в 1 клітці - 30 см.

3. Далі на окремому аркуші паперу розсортувавши ярлики з рослинами за часом цвітіння і висоті.

пристрій саду

4. При перенесенні плану на клумбу або на папір, як в даному випадку, мені подобається починати з категорії високих і / або найбільш важливих для мене рослин. Потім я распологайся дуже високі дельфініуми. Моєю метою було створити невеликі острівці з високорослими рослинами на задньому плані клумби (одна третина всієї площі). Дельфініуми обрізають після цвітіння, так що після середини літа вони не будуть так помітні. Після цього я додаю високі рослини, квітучі на початку літа, оскільки на схемі були відсутні рослини з цим періодом цвітіння, а мені потрібно було переконатися в тому, що для них є трохи вільного місця. І нарешті, я завершую категорію високих рослин, додавши, що залишилися, квітучі в середині літа.

5. Всі рослини з весняним періодом цвітіння для цього саду виявилися низькими і середньої висоти. А оскільки на схемі були відсутні до сих пір рослини, квітучі в цьому сезоні, я вирішую більшу частину з них додати на цьому етапі. Я розміщую частина рослин на передньому плані і дещо по правому краю клумби, який видніється, коли господар буде наближатися до будинку по під'їзній доріжці.

6. Оскільки в плані було всього лише кілька рослин, квітучих восени, мені захотілося додати велику їх частину на цьому етапі, щоб попередньо оцінити розподіл рослин по сезонах. Дуже легко може вийти клумба, яка восени виявиться Кривобоков, тому що всього лише кілька рослин цвітуть в цей період. Мені вдалося цього уникнути, завдяки тому, що були розміщені осінні рослини на ще наявних вільних місцях.

пристрій саду

7. Далі я починаємо заповнювати великі ділянки рослинами, квітучими на початку літа, потім рослинами, квітучими в середині літа (при цьому я намагаюся стежити за їх рівномірним розподілом по сезонах), і в кінці я додаю рослини, квітучі в кінці літа. В принципі, ви можете мати у своєму розпорядженні рослини в будь-якій послідовності, як вам подобається, але ви повинні обов'язково стежити за їх рівномірним розподілом по сезонах на клумбі.

8. У останню чергу я беруся за рослини, які цінуються за листя, що радують око цілий рік. До цього етапу залишилося ще кілька рослин, квітучих на початку і в кінці літа.

Як тільки всі ярлики виявилися на своїх місцях на «клумбі», я вирішую переставити деякі рослини, щоб поліпшити загальний вигляд. Я роблю наступну заміну: переміщаю котівник (Nepeta) і полин звичайний «Valerie Finnis» (Artemisia ludoviciana «Valerie Finnis») подалі один від одного, так як обидва рослини мають сіру листя. І нарешті, десь між ними я розташувала очиток «Purple Emperor» (Sediun «Purple Emperor»), який розбавить візуально цю пару.