Ехмея: догляд в домашніх умовах, фото.

Батьківщиною ехмеі є Центральна і Південна Америка. У природі вона росте на деревах, в квартирах же її вирощують, як і інші рослини, тільки зі своїми нюансами. Якщо всерйоз займатися її розведенням, своїм цвітінням і акуратним зовнішнім виглядом вона поверне сповна за весь працю, прикладений до її вирощування.

ехмея

Види і сорти ехмеі

Відноситься до сімейства бромелієвих. У природі налічується понад 170 видів цієї рослини, але в кімнатних умовах здатні вижити близько 14 з них. Зазвичай види розрізняються відтінком квітки і листям. Є види з зубцями на листках, цятками, цікавими смугами. Квітки також можуть бути з загостреними або зазубреними пелюстками, різних кольорів і відтінків. Найбільш поширеною є смугаста ехмея. У неї листя в смужку, звідки і назва. Вона трохи отруйна, серйозні ускладнення не викличе, але може привести до запалення шкіри. Блискуча ехмея найбільш невибаглива і легка в догляді. Її листя зелене на кінчиках, а ближче до основи червонуваті, а квіти червоні. Крім того часто можна зустріти ехмею Вейльбаха, ехмею тигрову, ехмею Орланда, ехмею синю і т. Д.

ехмея

опис ехмеі

Рослина має велике, ремневідниє, м'ясисті листи, що ростуть у формі розетки. Квітконіс довгий, щільний, досить товстий. Під час цвітіння на ньому з'являється дуже красиву квітку, що нагадує зірку. Листя ростуть, створюючи своєрідну воронку. Забарвлення листя і квітів може трохи відрізнятися, наприклад, листя бувають однотонні або плямисті, квітки ніжно або темно-рожевими, бордовими в залежності від виду. Квітка з'являється зазвичай в середині літа і може простояти до зими.

ехмея

Догляд в домашніх умовах

Ехмея здатна пережити не зовсім сприятливі для неї умови, але ось її зовнішній вигляд, забарвлення квітки і пелюсток, час цвітіння, пишність і м'ясистість листя можуть сильно постраждати від нестачі або надлишку води, світла, підгодівлі або неправильної температури. Як і будь-яке інше тропічна рослина, ехмея більш вимоглива в догляді, ніж звичайні рослини.

Температура змісту ехмеі

В середньому влітку ехмее потрібна температура повітря від +21 до +27 градусів. При високих температурах вона може почати сохнути, тим більше, якщо полив не регулярний. Тому в дуже спекотні дні слід обмежити сонце до мінімуму, а також не забувати про зволоження.

Взимку температура не повинна опускатися нижче +17 градусів, інакше рослина зів'яне. Для того, щоб забезпечити потрібну температуру, в зимовий період рослина переставляють на підвіконня зі східного боку, де більше сонця. Якщо температура все ще недостатня, використовуються місця з батареями або електрообігрівачами. При цьому важливо не забувати, що штучний обігрів сильно сушить повітря, тому в міру необхідності здійснюється обприскування рослини і регулярний полив.

ехмея

полив ехмеі

З квітня по вересень ехмею поливають приблизно тричі на тиждень. Заливати не слід, води повинно бути не дуже багато, середня кількість, щоб і земля просочилася, і квітки вистачило напитися.

Поливати потрібно теплою, відстояною водою. Спосіб поливу також має свої особливості. Трохи води завжди потрібно лити прямо в грунт. У літні і просто спекотні, посушливі дні, крім ґрунту слід зволожувати і воронку. Під час поливу туди також наливається трохи води. Вона поступово буде вбиратися. Взимку поливати потрібно виключно грунт.

У тропіках дуже висока вологість. Створити в домашніх умовах такий же клімат неможливо. Тому, щоб забезпечити достатньо вологи крім поливу здійснюється обприскування. Влітку обприскувати потрібно кожен день, а взимку раз на тиждень.

Щоб проконтролювати правильне кількість води, досить подивитися в воронку ехмеі. Якщо там є вода, то квітка в нормі, і не вимагає негайного поливу, якщо води там немає, то його потрібно полити. Воронка - це місце де в природі накопичується вода, щоб в період посухи рослина могла сама забезпечити себе водою і не загинути. У домашніх умовах вода у воронці дозволяє не турбуватися про квітку, якщо будинок доводиться залишити на кілька днів, і поливати рослину нікому або про полив просто забули. При необхідності рослина з воронки поступово бере необхідне для виживання кількість води. Якщо у воронці накопичився сміття або бруд, її потрібно промити чистою водою. Важливо стежити, щоб вода у воронці випаровувалася, якщо вона весь час буде там перебувати, квітка почне гнити.

ехмея

Підживлення і добриво

Влітку і навесні, два рази на місяць, проводяться підгодівлі, щоб ехмея отримала потрібні мікроелементи для подальшого розвитку і зростання. Можна пошукати спеціалізовані підгодівлі, але підійдуть і комплексні добрива.

освітлення ехмеі

Ехмея дуже любить світло, але прямі сонячні промені можуть їй нашкодити. Найкращим виходом буде поставити квітка на підвіконня з західної сторони, де сонце не настільки сильно світить в другій половині дня або ж створити штучну тінь за допомогою жалюзі, шторки або світловідбивачі.

У зимовий період, коли сонячний день набагато коротший річного, ехмее потрібно збільшувати денний час за допомогою ультрафіолетової лампи. Досить встановити її поруч з квіткою і включати час від часу. Коли день починає поступово йти на спад лампу потрібно включати і вимикати ближче до ночі. Час використання лампи потрібно поступово збільшувати з 1 до 5 годин, поки не настане найкоротший зимовий день, а потім до приходу весни його зменшувати з 5 до 1 години. Таким чином, ехмея буде отримувати приблизно рівну кількість світла в будь-яку пору року.

ехмея

розмноження ехмеі

Розмноження здійснюється «дітками» і насінням. Перший спосіб більш швидкий, квітка з'явиться вже через 2 роки. У другому випадку доведеться чекати цвітіння близько 4 років.

Насіння висівають завжди в легку торф'яну грунт. Зазвичай використовується невеликий контейнер пластиковий або дерев'яний прямокутної форми, як для розсади. Після висівання насіння їх накривають плівкою і чекають сходів. Велика кількість світла насіння не вимагають на відміну від високої вологості і значною температури. Щодня потрібно підтримувати температуру в межах +24 градусів. Їх можна вирощувати де завгодно, трохи світла, зрозуміло, потрібно, тому ставити в дальній кут за диван не рекомендується, але і на підвіконня сенсу поки їх ставити немає. Одним з важливих умов є свіже повітря для паростків або насіння. Так як вони знаходяться, весь час під плівкою цього повітря їм може почати вистачить, тож щодня потрібно хвилин на 10 знімати плівку і давати їм насититися свіжим повітрям.Після того як паростки досить підростуть і пересаджують в окремі горщики і вирощують відповідно до звичайних умов догляду.

Розмноження відростками здійснюється тільки в березні. Тому все «дітки», які з'являються у рослини за цілий рік, відрізають і не відламують до цього місяця. Навіть якщо на них з'являться листочки і вже буде видно корінці, для посадки все одно чекають березня, а потім садять рослина в окремий горщик.

посадка ехмеі

Рослина не має дуже великий і розвиненою кореневої системи, тому для нього підійде середній горщик, не надто глибокий, але і не низький.

Грунт або купується готова, або робиться самостійно. Найбільш відповідною буде суміш: по дві частини листового і дернового грунту і по одній частині піску і перегною.

На низ горщика викладається дренаж для відведення зайвої води, поверх нього насипають невелику кількість землі, потім укладають ехмею і акуратно присипають її землею.

ехмея

пересадка

Раз на рік здійснюється пересадка ехмеі. Це не критично обов'язкова процедура, тим більше при регулярних підгодівлі. В принципі її можна пересаджувати і раз на два роки, але лише за умови, якщо рослина відмінно себе почуває, не в'яне, отримує багато пити і підгодівлю навесні і влітку.

При пересадці потрібно підбирати горщик трохи великих розмірів, але тієї ж глибини. Земля береться та ж що і для посадки. Щоб після пересадки рослина швидше прижилося, в грунт часто додають подрібнену кору або мох.

Після пересадки ехмею краще поставити в тінь і не поливати приблизно три дня, щоб вона вкоренилася.

Шкідники і хвороби

Найбільш часто ехмею вражає щитівка, кореневої кліщ і борошнисті червці. При перших ознаках появи якої-небудь проблеми потрібно негайно вирішувати її за допомогою різних покупних спреїв і лікарських підгодівлі, а також пересаджування в новий грунт і горщик.

Загнивати рослина може також від надмірного поливу і застою води в лійці. Сухість на кінчиках листя, може з'явитися, якщо вологість занадто низька. Втрата кольору на листках і квітці, може бути пов'язана з недоліком світла, а поява коричневих плям є ознакою сонячних опіків.

ехмея