Вишня: посадка і догляд, види і сорти, розмноження. фото вишні

Вишня - відмінне рослина, яке своїм виглядом викликає позитивні емоції, не дарма письменники і поети люблять образ квітучої вишні використовувати в своїх творіннях. Вишню люблять і садівники. Залишається лише розібратися, наскільки вибаглива вишня, які бувають сорти вишні, посадка, а також догляд за нею.

вишня

Вишня є підродів Зливи, вона з сімейства Рожеві. Підрід вишня своїми характеристиками відрізняється від своїх близьких родичів абрикоса і сливи, своїми квітками і ягодами. Рослини підроду Вишня діляться на 2 секції, Лавровишня або ж черемха і Вишня, куди входять черешня або вишня пташина і звичайна, від якої отримані культурні сорти. Підрід включає в себе більше 60 видів.

У культурі вишня звичайна була відома з давніх пір. Імовірно батьківськими формами були, вишня пташина і вишня чагарникова і степова. Це могло статися там, де ці рослини росли поруч тисячі років: біля річки Дністер, на Балканському півострові, на Кавказі.

вишня

Перші розмови про вишні в Росії відносяться до X століття, а з XV століття вишня поширена вже досить широко. З цієї пори вишня стала однією з улюблених культур в Росії. А їхній вигляд подоба садові вишні можна поділити на 2 групи:

кущоподібні вишні , максимум 3 м;

деревовидні вишні , до 8 м;

вишня

Кущоподібні вишні плодоносять на третій рік після посадки, а деревовидні вишні на кілька років пізніше. Листя вишні черешкові, зеленого кольору, довжиною 3-8 см. Краї листової пластинки з зазублинами. Квітки у вишні розкриваються в один час з листям. Квітки білі, вони зібрані в маленькі парасольки.

Плід є кістянкою округлої форми з кисло-солодкою м'якоттю. Кісточка вишні куляста, є бічний "шов". Діаметр ягоди вишні з м'якоттю близько одного сантиметра. Деревину вишні застосовують у виготовленні меблів. Сорти звичайної вишні поширені в аматорському та промисловому садівництві.

Вишневі дерева практично є в будь-якому саду. Вони добре ростуть у всіх кліматичних умовах, крім крайньої півночі і пустель. У садових умовах різновиди вишні кущової ростуть до 15 років, деревовидні близько 30 років. Сортові вишні можна поділити за зовнішнім виглядом плодів і смаковими якостями: Гріот і Аморель.

До Гріот відносяться вишні з темними ягодами. Колір ягід іноді практично чорний. Сік у цієї групи темний, ягоди за смаком солодко-кислі. Аморель мають рожеві плоди, сік безбарвний, ягоди солодкі.

вишня

Також, сорти вишні бувають частково Самоплодность, самобесплодни, Самоплодность. В саду треба мати хоча б дві вишні різних сортів. Вибираючи сорт-запильник, орієнтуйтеся на час цвітіння, воно має збігатися з основним сортом. Для деяких поширених сортів вишні обпилювачем є сорт вишні Володимирська .

До Самоплодность сортів відносяться: Молодіжна , Болотовскому , Аморель , Кентська , Жуковська .

До частково Самоплодность: Володимирська , Конкурентка , Десертна , Рязяночка , Морозової , Мценського , Нижнєкамська .

До самобесплодним: Гриот московський , Люсіновская , Морозівка , Лівенекал , Лебедянський .

Потрібно сказати, що вишня з легкістю утворює гібриди з родинними рослинами, черемхою і черешнею.

вишня

Догляд за вишнею

Вишня добре росте на нейтральних грунтах. На слабокислих грунтах вишня буде рости погано, а на кислому ґрунті може зовсім загинути.

Найкраще росте на супіщаних грунтах. Вишня потребує сонячному світлі. Садити вишню найкраще на південні освітлені пологі схили.

Застій води згубний для вишневих посадок. Вишня - посухостійка рослина, проте потребує поливу в рік посадки, вишню необхідно поливати під час росту зав'язі.

Більша частина сортів вишні виносить температуру -25 градусів. Але при більш низькій температурі у багатьох сортів гинуть квіткові бруньки на 90%. Крім цього, вишня не любить сильні вітри в зимовий період, деколи при - 10 вишня може просто висохнути. Дотримуючись всі умови, вишня буде добре розвиватися.

вишня

розмноження вишні

Вишня розмножується: порослевими і щепленими саджанцями, сіянцями і живцями.

Вирощування сіянців вишні з кісточки просте заняття. Для цього необхідно зібрати кісточки, промити і провести стратифікацію в ящику холодильника. Садити можна на постійне місце, а можна і в горщики. Можна використовувати і ті рослини, які самостійно розсіялися. У садівництві найкраще користуватися порослевими або щепленими саджанцями.

При весняній посадці вишні бажано ще восени внести мінеральні добрива і гній і під глибоку перекопування. Якщо восени добрива не вносили, то їх необхідно додати при посадці в яму. Розмір посадкової ями повинен відповідати кореневій системі вишневого саджанця.

вишня

Саджанець укладіть в яму, і закрийте коріння грунтом так, щоб коренева шийка не була під землею. Після посадки полийте саджанець водою.

Проводьте боротьбу з хворобами і шкідниками вишні. Найнебезпечніше захворювання - це коккомикоз, для профілактики необхідно прибирати рослинні залишки під деревом, а після збору ягід і навесні стовбури обробляти бардівської рідиною.

вишня

На вишні мешкають такі комахи: вишневий слоник, вишнева моль, вишнева листовертка.

Боротися зі шкідниками вишні можна за допомогою настою з бадилля картоплі, помідори. З хімічних засобів використовують засіб Актелік.

Хоч при вирощуванні вишні і потрібно деякі зусилля, однак для цієї культури обов'язково повинно знайтися місце в саду.

вишня